• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SGK'DA NE ZAMAN EMEKLİ OLACAĞINIZI ÖĞRENMEK ARTIK ÇOK BASİT

SGK'da Ne Zaman Emekli Olacağınızı öğrenmek artık çok basit. Ne zaman emekli olacağınızı merak ediyorsanız bu sorunun cevabını SGK Ne Zaman Emekli Olurum uygulaması ile öğrenebilirsiniz

22 Haziran 2016 Çarşamba 17:58
SGK'da Ne Zaman Emekli Olacağınızı öğrenmek artık çok basit

SGK'da Ne Zaman Emekli Olacağınızı öğrenmek artık çok basit. Ne zaman emekli olacağınızı merak ediyorsanız bu sorunun cevabını SGK Ne Zaman Emekli Olurum uygulaması ile öğrenebilirsiniz 

 

İnsanların çalışma hayatına başladıktan sonraki en büyük hayallerinden biri ise emekli oldukları anı görme istemidir. Çünkü yıllar boyunca  herhangi bir iş sektöründe çalışan insan emekli olmayı kendine bir mükafat olarak görmektedir. Çünkü aylık yatırılan düzenli primler sonucunda alınan emekli parası insana her ay hiç bir çaba sarf etmeden gelince ister istemez içinde bir kıpırtı yada heyecan olmaktadır. Bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda emekli olmak hemen hemen her insanın hayalini kurmuş olduğu bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Emekli olmak için devletimizin ve sigorta kuruluşlarının belirlemiş olduğu şartlar statüsü vardır. Mesela en basit örneği olarak herhangi bir iş kolu üzerinden emekli olmak için belirli bir yaşa gelmiş olman lazım belirli bir yaşa gelsen dahi aylık primlerini eksiksiz olarak yatırman lazım. En bilindik sigorta kuruluşları SSK ve Bağ-Kur kurumlarıdır. SSK herhangi bir kimsenin yanında çalışanına yapmak zorunda olduğu hem sağlık hem emeklilik güvencesidir. Bağ-Kur ise kendi işini yapan kimsenin hem vergi amaçlı hem yine aynı şekilde SSK kuruluşunda olduğu gibi kendi sağlık ve emeklilik güvencesi için kurulmuş olan sigorta kurumudur. İnsanlar aylık düzenli primlerini ödeyemeye bilir yada işten işe emeklilik yaşı değiştiği için emeklilik yaşını bekleyen insanlar ne zaman emekli olurum sorusunu sürekli olarak telaffuz etmektedir.

 

Ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını öğrenmek için en basit işlem internet üzerinden devletimizin resmi internet sitesine giriş yaparak gerçekleşmektedir.

 

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Devletimizin resmi internet sitesi üzerinden tüm kamu kurum ve kuruluşlarının internet sitelerine ulaşım sağlayabilme kolaylığı vardır. Bunlardan biri ise ne zaman emekli olurum hizmetidir. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) bünyesinde verilen bu hizmet için öncelikli olarak e Devlet sistemine üye olmak gerekmektedir. e Devlet sistemine üye olmak için yapmanız gereken tek işlem herhangi bir PTT şubesine gitmek olacaktır.

 

PTT şubesinde kimlik belgeniz ile vezne görevlisine müracaat ettiğiniz anda e Devlet üyeliğiniz tamamlanmış olacaktır. PTT şubesinden almış olduğunuz tek kullanımlık şifre ile e Devlet sistemine giriş yapabilme imkanına sahipsiniz. PTT şubesi tüm bu işlemler için 2 TL tutarından ücret almaktadır. e Devlet sistemine ilk defa giriş yaptığınız için sistem sizden kişisel kimlik bilgilerinizi doldurmanızı ve PTT şubesinden almış olduğunuz şifreyi kendi belirlemiş olduğunuz şifre ile değiştirmeniz istenecektir. Bu basit işlemlerin arından e Devlet sistemi sizin kullanımınıza hazır hale gelecektir. Ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanmak için yapmanız gereken tek işlem e Devlet sayfası üzerinde bulunan ilgili alanlara sigorta bilgilerinizi girmeniz olacaktır. Bu bilgiler ışığında ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını net bir şekilde öğrenebiliriz. Sizde ne zaman emekli olurum sorusuna cevap arıyorsanız e Devlet sistemine giriş yaparak ne zaman emekli olurum sistemini kullanabilirsiniz.

Kaynak: Milliyet

DİĞER HABERLER

Muhtar Kent Coca-Cola'nın CEO'luğunu bırakıyor: İşte Muhtar Kent'in yeni görevi

Muhtar Kent Coca-Cola'nın CEO'luğunu bırakıyor: İşte Muhtar Kent'in yeni görevi Muhtar Kent Coca-Cola'nın CEO'luğunu bırakıyor: İşte Muhtar Kent'in yeni görevi. Muhtar Kent, Coca-Cola'nın CEO görevinden ayrılıyor. Muhtar Kent Coca-Cola Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

KONUTDER Başkanı Çelik ev alacakları uyardı: 2017'de fiyatlar pahalı olacak

KONUTDER Başkanı Çelik ev alacakları uyardı: 2017'de fiyatlar pahalı olacak KONUTDER Başkanı Çelik ev alacakları uyardı: 2017'de fiyatlar pahalı olacak. Konut fiyatları 2017'de ne olacak. KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2017'de konut fiyatlarının artacağını açıklayarak, "Şimdi ev alanları yüzde 35 kazançlı olacak" dedi.

Yeni çipli kimlik kartlarının ücreti ne kadar olacak

Yeni çipli kimlik kartlarının ücreti ne kadar olacak Yeni çipli kimlik kartlarının ücreti ne kadar olacak. Yeni çipli kimlik kartları için başvurular 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlıyor. Peki yeni çipli kimlik kartlarının (nüfüs cüzdanları) fiyati ne kadar olacak. Yeni çipli kimlik kartlarının ücreti belli oldu.

Samsun'da Nefes Kredisi, KOBİ’lere can suyu olacak

Samsun'da Nefes Kredisi, KOBİ’lere can suyu olacak Samsun TSO’nun Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Başbakan Binali Yıldırım ve TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu tarafından lansmanı yapılan, ‘KOBİ’ler İçin Nefes Kredisi’nin Samsun iş dünyasına can suyu olacağını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET