• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

TAŞERON İŞÇİYE MÜJDE: KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLER 4E'Lİ OLARAK KADROYA ALINACAK

Taşeron işçiye müjde: Kamuda çalışan taşeron işçiler 4E'li olarak kadroya alınacak. Taşerona kadro geliyor. Taşerona kadro düzenlemesinde yeni gelişme. Kamuda çalışan 720 taşeron işçiye yapılacak yeni düzenleme ile kadro yolu açılacak. Taşeron işçiye kadro düzenlemesinde işte yeni detaylar..

21 Kasım 2016 Pazartesi 14:59
Taşeron işçiye müjde: Kamuda çalışan taşeron işçiler 4E'li olarak kadroya alınacak

Taşeron işçiye müjde: Kamuda çalışan taşeron işçiler 4E'li olarak kadroya alınacak. Taşerona kadro geliyor. Taşerona kadro düzenlemesinde yeni gelişme. Kamuda çalışan 720 taşeron işçiye yapılacak yeni düzenleme ile kadro yolu açılacak. Taşeron işçiye kadro düzenlemesinde işte yeni detaylar.. 

 

Kamuda çalışan taşeron işçiler için hazırlanan taslak yakında Meclis’te görüşülecek. 720 bin taşeron için ‘özel sözleşmeli personel’ formülü ile devlette kadro yolu açılmış olacak.

 

Kamuda çalışan 720 bin taşeron işçi için yasa çalışması yeniden gündeme geldi. Yeni tasarıya göre taşeron işçiler 'özel sözleşmeli personel' olarak istihdam edilecek. İşte tasarıdan bazı satır başları:

 

* Kadroya geçen taşeronlar çalıştıkları kurumlarda aynı görevleri yapmaya devam edecekler.

 

* Öğrenim düzeyleri yaptıkları işten farklı olanlar, eğitimlerine uygun işlere de kaydırılabilecek.

 

* Tüm ücretlerde standart sağlanacak. Yani aynı işe yapan kamu personeli ile aynı maaşı alacaklar.Böylece bazı taşeron işçilerin maaşları yükseltilecek.

 

ÇAKILI GÖREV OLACAK

* Her bir taşeron çalışan için 3'er yıllık sözleşme yapılacak.

 

* 65 yaşını doldurmuş işçiler düzenlemeden yararlanamayacak.

 

* Bütün kamu kurumlarını bağlayacak şekilde her bir iş kolu için performans kriterleri belirlenecek.

 

* Bu personel çakılı sözleşmeli olacak. Yani tayin isteyemeyecek.

 

* Maaş zamları diğer kamu personeliyle birlikte olacak

 

* Emeklilikleri ise 4A(SSK) statüsünde hesaplanacak.

 

* Öncelikle tüm taşeron işçiler güvenlik ve arşiv araştırmasına tabi tutulacak. Güvenlik ve arşiv araştırması olumlu olmayan personel düzenlemeden yararlanamayacak.

 

* Bu soruşturmalardan geçen taşeron işçiler kamuda 'özel statülü sözleşmeli personel' olarak istihdam edilecek. Bunun için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. Maddesine bir ek yapılarak bu personelin 4E'li olması sağlanacak.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Bakanlık aileyi güçlendirmek için 600 milyon TL harcayacak

Bakanlık aileyi güçlendirmek için 600 milyon TL harcayacak Bakanlık aileyi güçlendirmek için 600 milyon TL harcayacak! Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca aile yapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmalar için bu yıl 593 milyon 14 bin 511 lira ödenek ayrıldı.

90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk, borcunu öğrenince bayıldı

90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk, borcunu öğrenince bayıldı 90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk, borcunu öğrenince bayıldı. Muğla'nın Marmaris ilçesinde 90 yaşındaki Hüseyin Cemil Acartürk , telefon borcunu ödemek için gittiği bayide faturanın 700 lira olduğunu öğrence bayide yere yığılıp bayıldı. Yaşlı adam telefonla konuşmadığını iddia etti.

Çarşamba'da girişimciler mülakatla seçildi

Çarşamba'da girişimciler mülakatla seçildi Çarşamba’da Girişimcilik Eğitimi Programı için mülakatlar tamamlandı. 140 kişinin katıldığı değerlendirme sonucunda seçilen 75 aday, girişimci olarak yetişecek.

Murat Toktaş: Çarşamba Havalimanının ertelemenin etkisi 6 ay

Murat Toktaş: Çarşamba Havalimanının ertelemenin etkisi 6 ay Murat Toktaş: Çarşamba Havalimanının ertelemenin etkisi 6 ay. 1 Mart itibari ile 3 ay kapalı kalacak olan Samsun Havalimanının kapanış tarihi 1 Ağustos olarak değiştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET