• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

VERGİ İNDİRİMİNİN ARDINDAN CANLILIK EYLÜL AYI SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Vergi indiriminin ardından canlılık eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Vergi indiriminin yansımaları gayet olumlu ve pozitif olmuştu piyasanın canlanması noktasında. İnşallah bu canlılık eylül ayı sonuna kadar da devam edecek." dedi.

13 Nisan 2017 Perşembe 12:03
Vergi indiriminin ardından canlılık eylül ayı sonuna kadar devam edecek

Vergi indiriminin ardından canlılık eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Vergi indiriminin yansımaları gayet olumlu ve pozitif olmuştu piyasanın canlanması noktasında. İnşallah bu canlılık eylül ayı sonuna kadar da devam edecek." dedi.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, mobilya ve beyaz eşyada vergi indiriminin uzatılmasının piyasadaki canlılığı eylül sonuna kadar sürdüreceğini belirtti.

 

Bakan Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım'ın mobilya ve beyaz eşya sektöründe vergi indiriminin eylül ayı sonuna kadar uzatılmasına ilişkin açıklamasının esnaf tarafından büyük sevinçle karşılandığını söyledi.

 

Esnafın, vergi indirim süresinin uzatılmasını beklediğini ifade eden Tüfenkci, "Özellikle esnaf kesiminin beklediği, istediği bir tedbirdi. Bildiğiniz gibi biz beyaz eşyadaki ÖTV'yi de indirmiştik. Bu süreyi uzattık şimdi. Vergi indiriminin yansımaları gayet olumlu ve pozitif olmuştu piyasanın canlanması noktasında. İnşallah bu canlılık eylül ayı sonuna kadar da devam edecek." diye konuştu.

 

"Küçük esnaf için çok önemli düzenleme"
Bakan Tüfenkci, esnafın borç ve vergilendirmelerinin yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme yaptıklarını hatırlattı.

 

Bu düzenlemelerin ardından esnafın kendilerine sorunlarını ilettiğini aktaran Tüfenkci, şunları kaydetti:

"Maliye Bakanlığımız ile onların da bu haktan yararlanması noktasında düzenlemeyi hayata geçirdik. İnşallah bu 2016 yılının ekonomik anlamdaki olumsuzluğunu bir nebze olsun giderecek, 2017'ye daha canlı ve güçlü bir şekilde başlayan piyasaların yıl sonuna kadar bu şekliyle devam etmesi noktasında, özellikle de küçük esnaf noktasında çok önemli düzenlemeler diye düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun."

Kaynak: Anadolu Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi 738 üreticiye ana arı çiftleşme kovanı dağıttı

Samsun Büyükşehir Belediyesi 738 üreticiye ana arı çiftleşme kovanı dağıttı Samsun Büyükşehir Belediyesi 738 üreticiye ana arı çiftleşme kovanı dağıttı. Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsal ekonominin canlanması için 738 üreticiye bin 476 adet ana arı çiftleşme kovanı dağıttı. 

Torununa bakan büyük annelere maaşların ödenmesine başlandı

Torununa bakan büyük annelere maaşların ödenmesine başlandı Torununa bakan büyük annelere maaşların ödenmesine başlandı. Torun bakan büyük annelere devletten maaş. Torununa bakan büyük annelere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca verilecek 425 lira maaşın ödenmesine başlandı.

O dev şirket satıldı

O dev şirket satıldı O dev şirket satıldı. Boyner Perakende'de sermaye artışı sonrası, ana ortak Boyner Holding'in şirketin çıkarılmış sermayesinin yaklaşık yüzde 12'sini diğer hissedar Mayhoola'ya satış işlemi tamamlandı.

Büyükanneye torun maaş ödemeleri yarın başlıyor

Büyükanneye torun maaş ödemeleri yarın başlıyor Büyükanneye torun maaş ödemeleri yarın başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre büyükanneye torun maaşı ödemesi yarın başlıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET