• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ZOR GÜNLER GEÇİREN YAHOO 5 MİLYAR DOLARA SATIYOR

Zor günler geçiren Yahoo'nun 5 milyar dolar karşılığında Verizon'a satılacağı iddia edildi.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 13:26
Zor günler geçiren Yahoo 5 milyar dolara satıyor

Zor günler geçiren Yahoo'nun 5 milyar dolarkarşılığında Verizon'a satılacağı iddia edildi.

 

Bir süredir zarar eden ve kurtuluş yolunu şirketi satmakta bulaninternet devi Yahoo'ya bir talip daha çıktı.

 

Bloomberg'in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiaya göre,ABD merkezli telekomünikasyon devi Verizon, Yahoo'yu bünyesine katmak için girişimlerini hızlandırdı.

 

"ANLAŞMA YAHOO'NUN PATENTLERİNİ KAPSAMIYOR"

Aynı habere göre, Verizon satın alma için bire bir görüşmeler gerçekleştiriyor. Satın almanın 5 milyar dolarlık (15 milyar TL) bir boyutta olduğu, bu satın almada Yahoo'nun patent portföyünün dahil olmayacağı da gelen iddialar arasında.

 

"VERIZON YAHOO'NUN TAŞINMAZLARINA DA SAHİP OLACAK"

CNBC'nin ortaya attığı bir başka iddiaya göre, satın almaya Yahoo'nun gayri men külleri de dahil. Başka bir deyişle satın alma ile Verizon, Yahoo'nun taşınmazlarının da sahibi olacak.

Kaynak: Sabah

DİĞER HABERLER

Dünya devlerinden arka arkaya Türkiye kararı

Dünya devlerinden arka arkaya Türkiye kararı Dünya devlerinden arka arkaya Türkiye kararı. İzmir Kalkınma Ajansınca (İZKA) özel bir yatırım ve tanıtım stratejisi yürütülen Japonya'dan çok sayıda firmanın Avrupa'ya açılan kapı olarak İzmir'i seçtiği belirtildi.

ABD açıkladı, dolar uçuşa geçti

ABD açıkladı, dolar uçuşa geçti ABD açıkladı, dolar uçuşa geçti. FED Başkanı Yellen'in faiz artışlarının daha hızlı yapılması gerektiğini belirten konuşmasının ardından küresel piyasalarda yükselen dolar 3.80 lirayı, euro da 4.05 lirayı aştı.

Otogazın litre fiyatına 5 kuruş zam yapıldı

Otogazın litre fiyatına 5 kuruş zam yapıldı Otogazın litre fiyatına 5 kuruş zam yapıldı. Akaryakıt Dağıtım Şirketleri, otogazın litre fiyatına 5 kuruş zam yaptı.

Türk Hava Yolları çalışanları zam istemiyor

Türk Hava Yolları çalışanları zam istemiyor Türk Hava Yolları çalışanları zam istemiyor. Hava-İş Sendikası'nın THY yönetiminin tasarruf teklifini çalışanlara sormak için düzenlediği ankette, "zam yapılmamasına evet" sonucu çıktı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET