• 2,1331 TL

  • 2,9481 TL

  • 88,8825 TL

  • 73.476

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek
06 Ekim 2011 Perşembe 15:54

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Kılıç, passolig kartı açıklaması yaptı

Kılıç, passolig kartı açıklaması yaptı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye genelinde şuana kadar 90 bini aşkın passolig kartı başvurusu olduğunu söyledi.

Canik'te ücretsiz internet dönemi başladı

Canik'te ücretsiz internet dönemi başladı Canik Belediyesi Samsun'da bir ilki gerçekleştirerek, ücretsiz internet uygulamasını Canik'te başlattı.

Arap iş adamları Samsun'a geldi

Arap iş adamları Samsun'a geldi Suudi Arabistanlı iş adamları ve üst düzey gazetecilerden oluşan 19 kişilik heyet, bugün Samsun'a geldi.

Twitter iki hesabı engelledi

Twitter iki hesabı engelledi Twitter, 17 Aralık soruşturmasına ilişkin belgeler yayınlayan iki hesabı gizlendi.

KÖŞE YAZARLARI