• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek
06 Ekim 2011 Perşembe 15:54

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Süleyman demirel için kürtçe türkçe mevlit

Süleyman demirel için kürtçe türkçe mevlit Batman'da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Ulu Cami'de Türkçe, Arapça ve Kürtçe olmak üzere üç dilde mevlit okutuldu. !

Hanım Kaya’dan Sibel Can'a tepki

Hanım Kaya’dan Sibel Can'a tepki Hanım Kaya’dan Sibel Can'a tepki. Sosyal medyadanMutlu Kaya’nın annesi Hanım Kaya’nın siteminin ardından sosyal medyada ünlü şarkıcı Sibel Can’a tepki yağdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Camii'nde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Camii'nde Erdoğan Beştepe Millet Camii'ni açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Camisi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Slobodanka Tosic 5 cinayetten sonra yaklandı

Slobodanka Tosic 5 cinayetten sonra yaklandı Beş cinayet ve bir dizi soygunla suçlanan Bosna Hersek eski güzeli Slobodanka Tosic Hırvatistan'da yakalandı. Playboy'a verdiği pozlarla da adından söz ettirmiş olan Tosic, aralarında Djordje Zdrale'nin de olduğu ünlü mafya babalarıyla yaşadığı ilişkilerle tanınıyordu.

KÖŞE YAZARLARI