• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek
06 Ekim 2011 Perşembe 15:54

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Abdullah Gül'den flaş HDP açıklaması

Abdullah Gül'den flaş HDP açıklaması 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP'li Selahattin Demirtaş'ın 'Abdullah Gül HDP'ye oy verecek' şeklinde ki iddiasına flaş bir açıklama ile yanıt vererek, "Benim yerim belli" dedi.

Samsun'un Kavak ilçesinde hizmet atağı

Samsun'un Kavak ilçesinde hizmet atağı SAMSUN HABER - Kavak Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile mahallelere giden hizmetler vatandaşların yüzünü güldürmeye başladı.

Samsun'un Atakum ilçesinde minik mucitler sergi açtı

Samsun'un Atakum ilçesinde minik mucitler sergi açtı SAMSUN HABER - Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlkokulu ve Ortaokulu tarafından açılan sergiye katılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Öğrenciler bir yandan üretirken diğer yandan da ülkemizin geleceği adına umut veriyor” dedi.

Şanslı arap çiftler Samsun’da

Şanslı arap çiftler Samsun’da SAMSUN HABER - Suudi Arabistan’daki bir radyo programının Samsun ve Ordu ile ilgili sorularına doğru cevap veren talihli iki Arap çift ve bir balayı çifti Samsun’a geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET