• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek
06 Ekim 2011 Perşembe 15:54

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Çiğdem Karaaslan 5 yılda 78 ihale iddiasını yalanladı

Çiğdem Karaaslan 5 yılda 78 ihale iddiasını yalanladı AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 5 yılda 78 gençlik merkezi ve 11 kentsel dönüşüm projesinin mimari çizim ihalesi işini aldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Osman Genç, Caniklilerin sorunlarını dinledi

Osman Genç, Caniklilerin sorunlarını dinledi SAMSUN HABER - Canik Belediye Başkanı Osman Genç, son bir yıldır gerçekleştirdiği halk günlerinde binlerce vatandaşla görüşerek sorunlarını dinledi.

Samsun'da Costal sahili belediye tarafından temizlendi

Samsun'da Costal sahili belediye tarafından temizlendi Samsun'da Tekkeköy halkının denize girebileceği tek yer olan Costal sahili Tekkeköy Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi.

Samsun'da SAMULAŞ’tan personel bilgilendirme toplantısı

Samsun'da SAMULAŞ’tan personel bilgilendirme toplantısı SAMULAŞ A.Ş. kurum personellerine yönelik görev ve sorumluluk gibi konular hakkında toplantılar düzenlemeye devam ediyor.

KÖŞE YAZARLARI