• 2,9266 TL

  • 3,2834 TL

  • 115,775 TL

  • 77.947,40

ncekiler Sonrakiler

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

06 Ekim 2011 Perşembe 15:54
 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Özen Kulakaç: Şiddet, salgın bir hastalık haline geldi

Özen Kulakaç: Şiddet, salgın bir hastalık haline geldi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özen Kulakaç, “Şiddet, salgın bir hastalık haline geldi” dedi.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Nostalji Park Projesi başladı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Nostalji Park Projesi başladı Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediye Başkanı Hasan Togar “En önemli projelerimizden birisi olan Nostalji Park projemizin de çalışmalarına Bismillah dedik” dedi.

PKK'lı teröristler yamaç paraşütçülerini kurşunladı

PKK'lı teröristler yamaç paraşütçülerini kurşunladı PKK'lı teröristler yamaç paraşütçülerini kurşunladı. Kuzey Irak’taki Duhok kenti yakınlarındaki Maten Dağı'nda yamaç paraşütü yapan iki kişi, PKK’lı teröristlerce kurşunlandı. Kurşunların isabet ettiği bir paraşütçü hastaneye kaldırıldı.

OKA projesi ile TR83 Bölgesi’nde Endüstriyel Tasarım Çalışmaları

OKA projesi ile TR83 Bölgesi’nde Endüstriyel Tasarım Çalışmaları Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) TR83 Bölgesi’nde endüstriyel tasarım çalışmalarının hızlandığı bildirildi.

KÖŞE YAZARLARI