• 2,2466 TL

  • 2,8526 TL

  • 90,2552 TL

  • 77.898

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek
06 Ekim 2011 Perşembe 15:54

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Dikkat! Saatler bir saat geri alınıyor

Dikkat! Saatler bir saat geri alınıyor Dikkat! Saatler bir saat geri alınıyor. Yaz saati uygulaması ne zaman sona eriyor. Yaz saati uygulaması 26 Ekim'de sona erecek. Saatler bir saat geri alınacak.

Terme Belediyesi'nden torba yasa açıklaması

Terme Belediyesi'nden torba yasa açıklaması Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Bahattin Karakaş, "Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, vergi cezaları, gecikme faizleri alacakları taksitlendiriliyor" dedi.

Samsun'un Evliya Çelebileri projesi imzalandı

Samsun'un Evliya Çelebileri projesi imzalandı Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak hazırladıkları projenin protokol imza töreni gerçekleşti.

Yakılan okullara 65 milyon lira kaynak ayrıldı

Yakılan okullara 65 milyon lira kaynak ayrıldı Yakılan okullara 65 milyon lira kaynak ayrıldı. IŞİD bahanesiyle yapılan protesto gösterileri sırasında yakılan okullar için 65 milyon lira kaynak ayrıldı. IŞİD protestolarında kaç okul yakıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yakılan okullarla ilgili açıklama yaptı.

KÖŞE YAZARLARI