• 2,3179 TL

  • 2,8438 TL

  • 89,1090 TL

  • 84.499

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek
06 Ekim 2011 Perşembe 15:54

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Samsun, drift yaparak rekorlar kitabına girdi

Samsun, drift yaparak rekorlar kitabına girdi Guinness Dünya Rekorları Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyda Subaşı Gemici, 2014 yılı rekor denemelerini açıkladı. Rekorlar kitabına Samsun'da yapılan Alman pilot Harald Müller'in dünyanın en uzun mesafede drift yapma rekoru da girdi.

Jet Fadıl, Tanju Çolak'a öyle bir gol attı ki..

Jet Fadıl, Tanju Çolak'a öyle bir gol attı ki.. Gol kralı ve altın ayakkabı ödüllü eski milli futbolcu Tanju Çolak, 84 bin 211 liralık kirasını alabilmek için Jet Fadıl olarak tanınan Fadıl Akgündüz'e dava açtı. Fadıl Akgündüz, gol kralı Tanju Çolak'ı dolandırarak adeta gol attı.

Ladik depremle yıkıldı, tarihi Saat Kulesi ayakta kaldı

Ladik depremle yıkıldı, tarihi Saat Kulesi ayakta kaldı Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan ve 1889 yılında yapılan tarihi saat kulesinin 1943 yılında ilçede yaşanan büyük depremde bile ayakta kaldığı açıklandı.

13 Aralık ehliyet sınav sonuçları için tıkla öğren

13 Aralık ehliyet sınav sonuçları için tıkla öğren 13 Aralık ehliyet sınav sonuçları için tıkla öğren. Sürücü dayları sonuçlar yayınlandığı andan itibaren sistem üzerinde açılacak olan MTSAS Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir.

KÖŞE YAZARLARI