• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

YEŞİLYURT, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

 Yeşilyurt, kendi elektriğini üretecek
06 Ekim 2011 Perşembe 15:54

OSB içerisine kurulacak santralin ÇED süreci başladı.

 
 
Elektrik fatura yükünü azaltmayı hedefleyen Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Tekkeköy'de 144 MW'lık termik santral kurmaya hazırlanıyor.
 
Tekkeköy İlçesi, Samsun Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sınırları içerisinde Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan 144,155 MWm/139,643 MWe kurulu gücünde 'Samsun OSB Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali' projesi ile ilgilgi inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı öğrenildi. Santralın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun halkın görüşüne açıldığı bildirildi.
 
Samsun Çevre ve Orman İl Müdürü Ömer Albayrak, yaptığı açıklamada, ÇED raporunu incelemek isteyenlerin, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda veya İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne gelerek raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebileceklerini ifade etti.      

DİĞER HABERLER

Samsun'un yok olan tarihi kalesi yeniden yapılacak

Samsun'un yok olan tarihi kalesi yeniden yapılacak SAMSUN HABER- Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Danişmentliler döneminde yapılan ve günümüzde yok olan Samsun'un tarihi kalesini yeniden yapacaklarını açıkladı.

Atakum'da parke tesisi tasarruf sağladı

Atakum'da parke tesisi tasarruf sağladı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, hayata geçirdikleri Kilitli Parke Taşı Tesisi ile belediyenin ciddi bir tasarruf sağladığını açıkladı.

Samsun'da kaç erkek, kaç kadın yaşıyor işte son nüfus rakamları

Samsun'da kaç erkek, kaç kadın yaşıyor işte son nüfus rakamları SAMSUN HABER- TÜİK 2014 yılı ‘Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları’na göre Samsun'un nüfusu 1 milyon 269 bin 989'a yükseldi. Samsun'da kaç erkek, kaç kadın yaşıyor işte son nüfus rakamları.

Atakum Belediye Başkanı, odun kırdı top oynadı

Atakum Belediye Başkanı, odun kırdı top oynadı ATAKUM HABER- Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ilçeye bağlı Sarıtaş mahallesinde bir vatandaşın elinden baltayı alarak odun kırmasına yardımcı olduktan sonra mahalle çocukları ile top oynadı.

KÖŞE YAZARLARI