• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AK PARTİ'Lİ ESKİ MİLLETVEKİLİ TÜLAY BAKIR CANİK KADIN GİRİŞİMCİER DERNEĞİ TOPLANTISINDA KONUŞTU

AK Parti'li eski Milletvekili Tülay Bakır Canik Kadın Girişimcier Derneği toplantısında konuştu. AK Parti Samsun eski Milletvekili Tülay Bakır, Canik Kadın Girişimciler Derneği toplantısında kadınlara, "Domates satarak bir yere varamayız" dedi.

14 Nisan 2017 Cuma 16:46
AK Parti'li eski Milletvekili Tülay Bakır Canik Kadın Girişimcier Derneği toplantısında konuştu

Samsun Canik Kadın Girişimciler Derneği (CANKAGİD) tarafından düzenlenen “Kadın” konulu programda, Samsun’un alanlarında önemli isimleri, girişimci kadınlarla tecrübelerini paylaştı.

 

CANKAGİD tarafından Canik Muhtarlar Derneği Toplantı Salonu’nda düzenlenen  “Kadın” konulu programa AK Parti Samsun Eski Milletvekili Tülay Bakır, AK Parti Samsun eski Milletvekili aday adayı Elif Coşkun Bilgin, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in eşi Nimet Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bakiye Uzun, CANKAGİD Başkanı Filiz Yavuz, KAGİDER Başkanı Satı Düzgün Sinoplular Dernek Başkanı Gülser Övet, Cankagid yönetimi ve üyeleri katıldı.

 

TECRÜBE PAYLAŞIMI


Dernek tarafından bugüne kadar yapılan faaliyetlerin anlatıldığı slayt ve tarihten bugüne kadını anlatan kısa film gösterisinin ardından başlayan programda konuşan CANKAGİD Başkanı Filiz Yavuz, “Dernek olarak kısa zamanda önemli işler başardık. Bu etkinliğimizde de kadınlarımızın biraraya gelmesi, kaynaşması, en önemlisi de önemli isimlerin bilgilerinden, tecrübelerinden faydalanmalarını amaçladık” dedi.

 

 

 

DEĞİŞİM KADINLA BAŞLAR


Kadının kendini her alanda yetiştirmesi gerektiğine dikkat çeken Yavuz, “Şunu unutmamalıyız ki, toplumdaki değişim ve dönüşüm kadınla başlar. Canik Kadın Girişimciler Derneği olarak, kadınlarımızın kültürel, sosyal ve ekonomik alanda gelişimlerini amaçlıyoruz. Kadınlarımızın daha üretici olması amacıyla KOSGEB ile birlikte Girişimcilik Kursu düzenledik. Yine yakın zamanda kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünlerini sergilediği Yöresel El Sanatları Sergisi açtık ve büyük ilgi gördü” diye konuştu. 

 

KAPIMIZ TÜM KADINLARA AÇIK


Dernek olarak bundan sonra da her zaman kadınların yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Yavuz, “Kadınlardan isteğimiz, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda daha fazla rol almaları. Canik Kadın Girişimciler Derneğimizin kapıları, tüm kadınlarımıza sonuna kadar açıktır. Biz kadınlardan hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Canik Belediye Başkanımız Sayın Osman Genç'e kadınlarımıza yönelik yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

 


DEĞERLİ ÜRÜNLER ÜRETMELİYİZ

 

Kadınların gelişiminin önemine işaret eden AK Parti Samsun eski Milletvekili Tülay Bakır da, “Kadınlarımızın bu tür çatılar altında toplanmaları çok önemli. Ancak kadınlarımız birey olarak da güçlü olmalıdırlar. Artık domates satarak bir yere varamayız. 4 sanayi devriminin yaşandığı günümüzde mutlaka daha değerli ürünler üretmeliyiz. Bu konuda kadınlarımıza da büyük görevler düşüyor. Ben CANKAGİD yöneticilerimizi kadınlarımızın gelişimine bulunduğu katkıdan dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.


HER EVET ÇOK ÖNEMLİ

 


AK Parti Samsun eski Milletvekili Aday Adayı Elif Coşkun Bilgin de, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumuna değindiği konuşmasında, bir anne olarak Suriye’de yaşananları göz önüne getirdiğini ve Türkiye’nin istikbali için referandumda verilecek her Evet oyunun çok önemli olduğunu söyledi. Bilgin, şunları söyledi: “Bu bir parti seçimi değil. Bütün kardeşlerimize sesleniyorum, ülkemizin istikrarı, çocuklarımızın geleceği için Evet diyelim. Allah’ın izniyle sandıktan Evet çıkacaktır. Ancak biz istiyoruz ki daha güçlü Evet çıksın.” 

 

YAVUZ’DAN PLAKET


Dernek üyesi kadın girişimcilerin de söz alarak nasıl girişimci olduklarını anlattığı programın sonunda Canik Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Filiz Yavuz, AK Parti Samsun Eski Milletvekili Tülay Bakır, AK Parti Samsun eski Milletvekili aday adayı Elif Coşkun Bilgin, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in eşi Nimet Genç’e programa katkılarından dolayı plaket verdi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET