• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ METİN KÜLÜNK SAMSUN'DA GENÇLERLE BULUŞTU

Canik Belediyesi'nin daveti üzerine Samsun'a gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)'nde "15 Temmuz ve Sonrası-Büyük Anadolu Aklı" adlı konferansta gençlerle buluştu. Külünk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üç ana çıkışı ile küresel güçlerle ters düştüğüne dikkat çekti.

30 Kasım 2016 Çarşamba 17:31
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Samsun'da gençlerle buluştu

Canik Belediyesi,Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Genç Memur-Sen Samsun Şubesi’nin birlikte organize ettiği konferansta AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, üniversiteli gençlerle buluştu. OMÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "15 Temmuz ve Sonrası-Büyük Anadolu Aklı" konulu konferansta üniversiteli gençlerlebiraraya gelen Milletvekili Külünk, 15 Temmuz gecesini ve sonrasını, ayrıca kendi yazdığı Büyük Anadolu Aklı kitabında yer verdiği bilgileri gençlerle paylaştı.

 

SORUMLU BELEDİYECİLİK

Konferans öncesi konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında şehir ve ülke adına da sorumluluklar üstlenerek, bu tür konferanslar düzenlediklerini söyledi. Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması için çalıştıklarını belirten Başkan Genç, “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi konferanslar serisinin yanında 15 Temmuz Öncesi ve Sonrası konferansları ile de halkımızı doğru kanallardan bilgilendiriyoruz. Şimdi ise OMÜ ve Genç Memur-Sen Samsun Şubesi ile birlikte Sayın milletvekilimiz Metin Külünk’ü öğrencilerimizle buluşturmak bizleri mutlu etti” dedi.

 

’15 TEMMUZ’U UNUTTURMAMALIYIZ’

Önemli olayların yaşandığı bugünlerin tarihin önemli sayfalarında yer alacağına vurgu yapan Başkan Genç, “Yaşadığımız şu dönemi 15 Temmuz öncesi ve sonrası diye ikiye ayırabiliriz. Bize göre 15 Temmuz, yepyeni bir Türkiye’nin tarihidir. Ancak 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak mecburiyetindeyiz. Ders kitaplarından, filmlere, edebi eserlere kadar her mecrada 15 Temmuz'un işlenmesini teşvik etmeliyiz. İnşallah Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa inşallah geleceğimizi daha da sağlamlaştıracaktır.Ülkemiz adına bu dönüşümü mutlaka sağlamamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

 

‘KÜRESEL GÜÇLER DEVLETÇİKLER İSTİYOR’

Konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın önemine dikkat çeken Milletvekili Külünk, “Küresel güçler dünyayı 500 küçük devletçiğe bölmek istiyorlar. Nasıl ki Yugoslavya’dan devletçikler çıkardılarsa, Suriye’de, Irak’ta da küçük devletçikler oluşturmak istiyorlar. Dünyanın her yerinde ortak bir kültür oluşturmak istiyorlar, Bu küresel güç, Amerika’nın da üzerinde ve bütün dünyayı yönlendirmek istiyor” diye konuştu.

 

ERDOĞAN’IN ÜÇ ANA UNSURU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın neden hedef alındığını da açıklayan Milletvekili Külünk,  “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu üç ana unsur, onu küresel güçlerle karşı karşıya getirmiştir. Bu üç ana unsurdan birincisi Erdoğan’ın ‘oneminute’ çıkışı, ikincisi ‘dolar değil, altın kullanın’ demesi ve üçüncüsü de ‘Dünya 5’ten büyüktür’ söylemidir. Bu üç ana unsur büyük devletlerin çıkarlarına ters düştüğü için Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız üzerine oyunlar oynanmaktadır.15 Temmuzlar bitmedi. Daha çok 15 temmuzlar yaşayacağız. Ancak aziz Türk milleti bu oyunların başarılı olmasına asla izin vermeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

‘BÜYÜK ANADOLU AKLI’

“15 Temmuzlardan sıyrılıp çıkmamızın en önemli unsuru, Türkiye'nin siyasal sisteminde yerli ve milli bir modelinin olmasıdır” diyen Milletvekili Külünk, şunları söyledi: “Bu modelin adı da başkanlık sistemidir. Başkanlık sistemi, 15 Temmuz'da sokaklar üzerinden devleti sahiplenme biçimimizin siyasal sistem olarak yerli ve milli dönüşümüdür. Büyük Anadolu Aklı ile insanlığın bizden beklediği adaleti, huzuru ve barış yeniden ortaya koymuş olacağız. Yeni Türkiye hedeflerimiz doğrultusunda akıl galibiyetini keşfedemememiz halinde, fiziki galibiyetlerimizin hepsi kısa süreli olacaktır. Bugün Türk ve İslam ülkelerinin, bütün insanlığın tek umudu Türkiye’dir. Çünkü Türkler tarih boyunca yeryüzünün mümessil milleti ve devletlerinin kurucuları olmuşlardır.”

 

Yoğun ilginin olduğu konferansın ardından Milletvekili Külünk ve Başkan Genç, öğrencilerle sohbet etti. Konferansa Başkan Genç’in yanısıra OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Başkan Yardımcısı Alican Usta, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından uygulanan “Kayıtlı İstihdam İçin Ortak Fayda Diyalog ve İşbirliği Projesi” çerçevesinde düzenlenen KOSGEB destekli “Girişimcilik” ve “Kişisel Gelişim” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda şehrimizi ortak akılla, birlikte daha ileriye taşıyacağız" dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı. "Beşik sallayan eller, dünyaya hükmeder" sözünün muhatabı annelerin geleceği şekillendirdiğini ifade eden Başkan Tok, " Çocuğun ilk öğretmeni ve eğiticisi olan annelerinin eğitimini önemsediklerini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET