• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUN'UN POTANSİYELLERİNİ SAMSUN KENT HABER İÇİN YAZDI

Akif Çağatay Kılıç Samsun'un potansiyellerini Samsun Kent Haber için yazdı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Kent Haber için Samsun'un potansiyelleri ile igili bir köşe yazısı yazdı. Akif Çağatay Kılıç'ın kaleminden işte Samsun'un potansiyelleri

17 Haziran 2016 Cuma 14:57
Akif Çağatay Kılıç Samsun'un potansiyellerini Samsun Kent Haber için yazdı

Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Samsun Kent Haber için kaleme aldığı köşe yazısı ile Samsun'un potansiylerini anlattı.  

 

Samsun'un internet gazetesi Samsun Kent Haber için bir makale yazan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 13 yılda iktidarları döneminde Samsun'a yapılan yatırımlara da dikkat çekti.


Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Kent Haber için kaleme aldığı köşe yazısında Samsun'un milli mücadelenin başladığı şehir olduğunu da belirtti.

 


İşte Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın Samsun'un potansiyelleri ile ilgili kaleme aldığı köşe yazısı. 

 

SAMSUN'UMUZUN  POTANSİYELİNİ KULLANMAMIZ LAZIM


Bafra ve Çarşamba Ovaları, Kızılırmak   Yeşilırmak  nehirleri sayesinde  çok bereketli topraklara sahip olan Samsunumuz ekonomik anlamda  Türkiye'nin önde gelen büyük illeri arasında yer alıyor.

 

Ekonomimize verdiği  katkının yanı sıra  yapısını  koruyarak, Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere  ülkemizin her köşesine  gerçekleştirdiği yatırımlarla hizmet veren Samsunumuzun  bu özelliliğini  daha da ileri noktalara taşımamız gerekiyor.


Samsunumuz'un  bu anlamda  potansiyelini ortaya çıkarmak için  çok farklı alanlarda  ARGE  çalışması yapılarak   bir takım yenilikler  ortaya konulabilir. 


Örneğin yeni hayata geçirilen bir ürünün Samsun’dan çıkması, Samsun’un bununla anılması. İşte size katma değer getirecek en önemli unsurlardan birisi bu. 


Samsun'umuzun farklı şekilde hem Türkiye’de, hem  de dünyada anılmasını sağlamak, görünürlüğünü artırmak için hep beraber çalışmak zorundayız.

 

Samsun şu an olması gereken yerde değil,çok ileride olması gerektiğine inanıyorum.. Bütün çabamız bunun için  Samsun’daki  dinamiklerin hayata geçirilmesi  için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Hangi sektörlerde hangi farklı yatırım alanlarında Samsun daha fazla gelişebilir... Biz bunları  konuşuyoruz.


Samsun'da turizm potansiyelini de çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bir şehre yerli- yabancı mümkün olduğu kadar çok ziyaretçi gelmesi o şehrin zenginliğidir.O şehrin o kentin kendini Türkiye de ve dünyada daha fazla tanıtması anlamına gelir.  Daha fazla tanıtması o şehre, daha fazla kişinin gelmesini  sağlar. İnsanlar geldiği zaman bir bardak su içseler  bu Samsun'un ekonomisine ve gelişimine katkıdır. 2017' de yapacağımız İşitme Engelliler Olimpiyatı için gerçekleştirdiğimiz altyapı yatırımlarının da Samsun'un hem gelişimine, hem tanıtımına  yadsınamayacak derecede  katkısı olacak.


Samsunumuz'a çok farklı sektörlerde farklı yatırımlar var.  Bu yatırımların desteklenmesi kendini geliştirebilmesi için  biz en yoğun şekilde çaba sarf ediyoruz.  

 

Şu anda Başbakanlık Yatırım ve Destek Ajansı ile beraber yakın temas içerisindeyiz.  Turizm ve kültür alanında çalışmalar  yapıyoruz. Bununla beraber farklı sosyal aktiviteleri Samsun'a kazandırmak için projeler üretiyoruz.Samsun'daki girişimcileriyle sürekli irtibat halindeyiz. Onları her zaman dinliyor, yardımcı olmaya çalışıyoruz, Girişimci ruhu  destekliyoruz. 

 

Allah'a şükür geçmişe nazaran çok daha iyi bir noktadayız ama bizim amacımız Samsun'u çok kısa süre içerisinde her alanda Türkiye'deki ilk 10 şehir arasına taşımak. Samsunla ilgili veriler  geçmişten bugüne  daha iyi bir noktaya geldiğimizi açıkça ortaya koymaktadır.  Bizim bu ivmeyi yükseltip geleceğe çok daha verimli, sağlam adımlarla yürümemiz gerekiyor.

 

 


Karadeniz'in incisi Samsunumuz , aynı zamanda ilklerin Meşale  şehridir. Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan için Samsunumuz'un önemi çok farklıdır. İlk mitinglerini hep Samsunumuz'dan  başlatmıştır. 


Samsun  aynı zamanda  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunda verilmiş olan milli mücadelenin de başlangıç şehridir. Cumhuriyetin sarsılmaz emanetçileri olan gençliğimiz, tarihle bilimi, akılla vicdanı yoğurarak Gazi Mustafa Kemal’in kendilerine çizdiği yolda yorulmadan  koşarak, kendilerine bırakılan emaneti geleceğe emin adımlarla taşıyacaklardır.


İstiklal mücadelesine egemen olan  ruh ve ecdadımızın azmi, AK Parti  iktidarlarının son 13 yılda gerçekleştirdiği  büyük reform ve atılımların ilham kaynağı oldu, olmaya da devam ediyor.

 

Bu vesile ile  şunu da belirtmek isterim;Samsun'a AK Parti iktidara geldiği 2002 yılından bu yana  11 milyar 239 milyon 710 bin 172 liralık yatırım gerçekleştirdik.. Bu yatırımın  566 milyon 909 bin liralık kısmı bizim bakanlığımıza ait. Samsunumuz'a yaptığımız bin 280 yatırımın 141'i  bakanlığımın imzasını taşıyor.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu

YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu. Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) geç kaldığı için sınava alınmayan adaylar için yeni bir sınav yapılacak mı. YGS sınavına geç kaldığı için sınava alınmayanlarla ilgili önemli açıklama geldi..

Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti

Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti. Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube Başkanı Selman Yesevi Cevahir ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.   

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Ağaç yaşken eğilir

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Ağaç yaşken eğilir Atakum Belediyesi ile Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlkokulunun birlikte gerçekleştirdiği fidan dikiminde, minik öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu. Fidan dikiminde zorlanan öğrencilerin yardımına Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı koştu.

ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı

ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı. Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şubesi’nin kahvaltısında konuşan Samsun Milletvekili Ahmet Demircan “Kısa ömürlü hükümetler yüzünden Türkiye’nin hem zamanı hem de parası heba oldu” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET