ARSLAN, KAYMAKAM OLDU

Arslan, Kaymakam oldu
12 Eylül 2013 Perşembe 12:18

Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Arslan, İzmir'e tayin oldu.


Geçtiğimiz yıl Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Arslan Karanfil'in Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Muavinliği görevine atanması sonrası 'Genel Sekreterlik' koltuğuna oturan Adem Arslan, İzmir'in ilçesi Bayraklı Kaymakamlığına tayin oldu.
 
Genel Sekreter koltuğuna oturmadan önce İzmir'in ilçesi Foça Kaymakamlığı görevini yürüten Adem Arslan, Karanfil'den boşalan koltuğa bir yıl oturduktan sonra tekrar İzmir'e tayin oldu. Adem Arslan'ın geçici görevle Bayraklı Kaymakamlığı görevine tayin olduğu öğrenildi.
 
Samsunda ki görevi süresince Aslan Karanfil’den sonra silik bir profil çizen Adem Arslan’ın İl Özel İdaresi yatırım döneminde ve yerel seçim öncesi apar topar tayinin çıkması şaşkınlık yarattı. Adem Arslan'ın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandığı tarihten itibaren Samsun'da kalmak istemeyerek İzmir'e gitmek istediği ve bu konuda Ankara'da çeşitli temaslarda bulunduğu öne sürüldü.
 
Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden İzmir'in Bayraklı Kaymakamlığına tayini çıkan Adem Arslan'ın yerine kimin geleceği ise merak konusu oldu. İl Özel İdareleri aynı zamanda bütünşehir yasası ile birlikte önümüzdeki aylar içerisinde tamamen kapanacak.

DİĞER HABERLER

Meclis'e gönderilen tezkerenin gerekçeleri belli oldu

Meclis'e gönderilen tezkerenin gerekçeleri belli oldu Meclis'te görüşülecek olan tezkere metninin gerekçeleri belli oldu.

Yusuf Ziya Yılmaz'ın acı günü

Yusuf Ziya Yılmaz'ın acı günü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın teyzesi Ayşet Yılmaz hayatını kaybetti.

Davutoğlu'nun ismi parke taşları ile yazıldı

Davutoğlu'nun ismi parke taşları ile yazıldı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ismi Atakum Belediyesine ait kilitli taş parke tesisinde üretilen taşlarla yazıldı.

Vali İbrahim Şahin Taşhanı inceledi

Vali İbrahim Şahin Taşhanı inceledi Samsun Valisi İbrahim Şahin, dün gece yanan Vezirköprü ilçesinde bulunan 400 yıllık tarihi Taşhan’ı inceledi.

KÖŞE YAZARLARI