• 2,2244 TL

  • 2,7581 TL

  • 86,0603 TL

  • 83.282

ATAKUM'A MODERN KÜLTÜR MERKEZİ

Atakum'a modern kültür merkezi
21 Mayıs 2013 Salı 11:39

Kültür Merkezi, sahne sanatları festivaline ev sahipliği yapacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum ilçesinde bulunan Devlet Su İşleri eski kampının bulunduğu 13 bin 176 metrekarelik koruluk alan üzerine Kent Park ve Kültür Merkezi yaptı. Zemin ve birinci kat olmak üzere toplam üç katlı bina, gece saatlerinde adeta göz kamaştırıyor.

 
Dokuz adet sanatçı soyunma ve prova odası bulunan Kent Park Kültür Merkezinde 12 adet atölye, vip salonu, 517 koltuklu tiyatro salonu, 201 koltuklu çocuk tiyatro salonu, toplantı ve sergi salonu, yedi adet derslik ve 75 araçlık otopark bulunuyor.
 
Yap, işlet, devret yöntemi ile ihalesi yapılan Kent Park ve Kültür Merkezi açılışa hazırlanıyor. Özellikle gece saatlerinde çevre aydınlatmalarıyla dikkat çeken Kültür Merkezi vatandaşlarında şimdiden uğrak mekanı haline geldi. İlginç mimarisi ve ışıklandırması ile ilgi odağı olan Kent Park Kültür Merkezi, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

 

DİĞER HABERLER

Samsun'da sağanak yağış köprü yıktı

Samsun'da sağanak yağış köprü yıktı Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Çatak Mahallesi’nde dün geceden bu yana yağan sağanak yağış dolayısıyla Çatak Köprüsü yıkıldı.

İlkadım Belediyesi yangın tatbikatı yaptı

İlkadım Belediyesi yangın tatbikatı yaptı Yangın eğitimi alan İlkadım Belediyesi çalışanları eğitim sonunda bir tatbikat gerçekleştirdi.

Terme'yi sel aldı

Terme'yi sel aldı Samsun’un Terme ilçesinde etkili olan sağanak yağıştan dolayı şehir merkezinden geçen Terme Çayı taştı. Sağanak yağış ilçeyi adeta esir aldı.

Gazeteci Mehmet Baransu, gözaltına alındı

Gazeteci Mehmet Baransu, gözaltına alındı Gazeteci Mehmet Baransu sabah saatlerinde evinde gözaltına alındı. Baransu gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI