• 2,2314 TL

  • 2,7762 TL

  • 86,0584 TL

  • 83.252

VİYANA'DA SAMSUN GECESİ

Viyana'da Samsun gecesi
05 Ocak 2013 Cumartesi 14:23

SAM-DER Viyana'da 'Samsun Gecesi' düzenledi..

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Avusturya'da yaşayan Samsunluların davetlisi olarak gittiği Viyana'da büyük bir sevgi ve coşkuyla karşılandı.
   

 
Samsunlular tarafından 2010 yılında kurulan ve 700 üyesi olan Avusturya Samsunlular Derneği (SAM-Der) tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Gecesine davet edilen Yılmaz, Avusturya'da yaşayan yaklaşık 2500 vatandaşımızın bir araya geldiği gecede oldukça duygusal anlar yaşadı.
      
Başkan Yılmaz'ı Viyana Havaalanında Viyana Başkonsolosumuz İbrahim Mete Yağlı karşıladı. Daha sonra konsolosluğa geçen ve Viyana Büyükelçisi Ayşe Sezgin'i ziyaret eden Yılmaz akşam saatlerinde davetlisi olduğu "Kültür ve Sanat Gecesi" ne geçti. Çok sayıda vatandaşımızın karşıladığı Yılmaz burada yaptığı konuşmada Avusturya'da yaşayan Samsunlu hemşerileri ve diğer Türk vatandaşları ile böyle anlamlı bir gecede bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "burada böylesine bir coşkuyu, birlikteliği ve sevgiyi yaşatan başta SAM-DER Başkanı Sayın Nevzat Başaran ve dernek üyeleri olmak üzere tüm Samsunlu hemşerilerimi ve vatandaşlarımızı tebrik ediyor ve en derin minnettarlığımı arz ediyorum. Artık dünyanın neresine gidersek gidelim vatandaşlarımızın bu dayanışmasına ve ilgisine şahit oluyoruz. Nu mutlu bana ki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Avusturya'da kurulmuş olan bir Samsunlular derneğinin bu güzel ve anlamlı gecesinde bulunma şansına sahip oldum. Viyan Büyükelçimiz Sayın Ayşe Sezgin Hanımefendi ve Başkonsolosumuz Sayın İbrahim Mete Yağlı beyefendiye de göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı huzurlarınızda tüm Samsunlular adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.
    

 
Gecenin devamında davetliler geceye renk katan ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'ın türküleriyle gönüllerince eğlenirken Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Avusturya'ya gönderilen halk oyunları öğretmeni Nalan İşlenir'in eğittiği ve Avusturya'da yaşayan Samsunlu gençlerimizden oluşan halk oyunları ekibi geceye katılanlara uzun süre alkışlanan bir gösteri sundu.  Sam-Der saz ekibinin şarkıları ve okunan şiirlerle devam eden geceye Viyana Büyükelçimiz Ayşe Sezgin, Viyana Başkonsolosumuz İbrahim Mete Yağlı, Yeşiller Partisi Viyana Eyalet Milletvekili Şenol Akkılıç ve bazı yerel siyasetçiler ile çok sayıda vatandaşımız katıldı. Bu arada Başkan Yılmaz Viyana'da evlenen gurbetçi Yusuf ve Hatice Gökçe isimli gençlerin düğününe de katılarak genç çifte mutluluklar diledi.
 

DİĞER HABERLER

Erdoğan, Ak Saray'da ilk resepsiyonunu verdi

Erdoğan, Ak Saray'da ilk resepsiyonunu verdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle AK Saray'da ilk resepsiyonunu verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı konuşmada, öğretmen denildiğinde akla ilk önce aşk, sevda ve fedakarlığın geldiğini söyledi.

Sokaktan Haber Var Projesi sürüyor

Sokaktan Haber Var Projesi sürüyor Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Denetim Serbestlik Müdürlüğü ve ELVİN Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen Sokaktan Haber Var Projesi eğitimleri sürüyor.

İshak Taşçı, öğretmen olan eşine çiçek verdi

İshak Taşçı, öğretmen olan eşine çiçek verdi Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Öğretmenler Gününde öğretmen olan eşi Fatma Taşçı'ya çiçek verdi.

Samsun'da 2 bin adet kaçak sigara ele geçirildi

Samsun'da 2 bin adet kaçak sigara ele geçirildi Samsun'un İlkadım ilçesinde 2 bin 300 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

KÖŞE YAZARLARI