• 2,2462 TL

  • 2,8586 TL

  • 90,2552 TL

  • 77.646

VİYANA'DA SAMSUN GECESİ

Viyana'da Samsun gecesi
05 Ocak 2013 Cumartesi 14:23

SAM-DER Viyana'da 'Samsun Gecesi' düzenledi..

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Avusturya'da yaşayan Samsunluların davetlisi olarak gittiği Viyana'da büyük bir sevgi ve coşkuyla karşılandı.
   

 
Samsunlular tarafından 2010 yılında kurulan ve 700 üyesi olan Avusturya Samsunlular Derneği (SAM-Der) tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Gecesine davet edilen Yılmaz, Avusturya'da yaşayan yaklaşık 2500 vatandaşımızın bir araya geldiği gecede oldukça duygusal anlar yaşadı.
      
Başkan Yılmaz'ı Viyana Havaalanında Viyana Başkonsolosumuz İbrahim Mete Yağlı karşıladı. Daha sonra konsolosluğa geçen ve Viyana Büyükelçisi Ayşe Sezgin'i ziyaret eden Yılmaz akşam saatlerinde davetlisi olduğu "Kültür ve Sanat Gecesi" ne geçti. Çok sayıda vatandaşımızın karşıladığı Yılmaz burada yaptığı konuşmada Avusturya'da yaşayan Samsunlu hemşerileri ve diğer Türk vatandaşları ile böyle anlamlı bir gecede bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "burada böylesine bir coşkuyu, birlikteliği ve sevgiyi yaşatan başta SAM-DER Başkanı Sayın Nevzat Başaran ve dernek üyeleri olmak üzere tüm Samsunlu hemşerilerimi ve vatandaşlarımızı tebrik ediyor ve en derin minnettarlığımı arz ediyorum. Artık dünyanın neresine gidersek gidelim vatandaşlarımızın bu dayanışmasına ve ilgisine şahit oluyoruz. Nu mutlu bana ki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Avusturya'da kurulmuş olan bir Samsunlular derneğinin bu güzel ve anlamlı gecesinde bulunma şansına sahip oldum. Viyan Büyükelçimiz Sayın Ayşe Sezgin Hanımefendi ve Başkonsolosumuz Sayın İbrahim Mete Yağlı beyefendiye de göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı huzurlarınızda tüm Samsunlular adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.
    

 
Gecenin devamında davetliler geceye renk katan ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'ın türküleriyle gönüllerince eğlenirken Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Avusturya'ya gönderilen halk oyunları öğretmeni Nalan İşlenir'in eğittiği ve Avusturya'da yaşayan Samsunlu gençlerimizden oluşan halk oyunları ekibi geceye katılanlara uzun süre alkışlanan bir gösteri sundu.  Sam-Der saz ekibinin şarkıları ve okunan şiirlerle devam eden geceye Viyana Büyükelçimiz Ayşe Sezgin, Viyana Başkonsolosumuz İbrahim Mete Yağlı, Yeşiller Partisi Viyana Eyalet Milletvekili Şenol Akkılıç ve bazı yerel siyasetçiler ile çok sayıda vatandaşımız katıldı. Bu arada Başkan Yılmaz Viyana'da evlenen gurbetçi Yusuf ve Hatice Gökçe isimli gençlerin düğününe de katılarak genç çifte mutluluklar diledi.
 

DİĞER HABERLER

TRT Genel Müdürlüğü'ne Şenol Göka atandı

TRT Genel Müdürlüğü'ne Şenol Göka atandı TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in Samsun'a Vali olarak atanması sonrası boşalan genel müdürlük koltuğuna Şenol Göka getirildi. TRT1, Şahin Göka'nın genel müdürlüğe atandığını resmi twitter hesabından duyurdu.

Samsun'da otomobil köprü üstünde takla attı

Samsun'da otomobil köprü üstünde takla attı Samsun'da otomobilin köprü üstünde takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Samsun Adliyesinde tekme tokat kavga

Samsun Adliyesinde tekme tokat kavga Samsun'da komşular arasında çıkan kavgada 1 kişinin ölmesi 1 kişininde yaralanması ile ilgili davada taraflar Samsun Adliyesinde kavga etti.

Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama

Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama. Paralel yapı iddialarına yönelik başlatılan yasa dışı dinleme operasyonları ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Suç işleyen hiç kimsenin yanına, bu kalmaz" dedi.

KÖŞE YAZARLARI