• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AYDINLAR OCAĞI SAMSUN ŞUBE BAŞKANI TUNÇ: GÖÇMENLERİN SOSYAL DURUMLARI İYİ İRDELENMELİ

SAMSUN (İHA) – Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Taner Tunç, Türkiye’ye gelen göçmenlerin sosyal durumlarının iyi irdelenmesi gerektiğini belirtti.

27 Ekim 2016 Perşembe 16:41
Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı Tunç: Göçmenlerin sosyal durumları iyi irdelenmeli

Atakum Belediyesi Yalı Kafe'de basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Taner Tunç, Samsun'daki sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik açıklamalarda bulundu. Yeni projelerinden biri olan fikir akademisini hayata geçireceklerini söyleyen Tunç, göçmenlerin sosyolojik ve psikolojik durumlarının iyi belirlenmesi gerektiğini, hayatında ilk defa iki dilencinin yer için kavga ettiğini gördüğünü ifade etti.

"Fikir akademisi için ilk adımı attık"
Çeşitli projelerinden bahseden Doç. Dr. Taner Tunç, "Biz gücümüzü yerli ve milli olmaktan alıyoruz. Biz milletimizin önceliklerini ve sorunlarını çok iyi biliyoruz. Tarihimizi ve kültürümüzü özellikle genç nesillerimize iyi bir şekilde anlatmamız gerekiyor. Buna yönelik çeşitli aktivitelerimiz olacak. 15 Temmuz, bizim gibi kuruluşlara toplumun ne kadar ihtiyacı olduğunu gösterdi. Teröre karşı dik duruşumuz her zaman aynıdır. Biz siyasi bir yapı değiliz. Bütün siyasi kurumlara eşit mesafedeyiz. Fakat bu millet için çalışan bu millete hizmet eden kurumlarla el ele kol kola yürürüz. Şehir ve üniversite arasında bir bütünlük sağlanmak zorunda. Bunun için 'fikir akademisi' projemizin ilk adımlarını attık. Bu akademide, üniversitemizden hocalarımızla ve kurum yetkilileriyle bir araya gelerek şehrin sorunlarını konuşarak, çözüm önerileri bulmayı hedefliyoruz. Şehrimizde en büyük problem işsizliktir. Mutlak surette yatırımların gelmesi gerekiyor" dedi.

"Bu toplumumuzun kanayan bir yarası"
Türkiye'ye gelen göçmenlerin sosyal durumlarının iyi irdelenmesi gerektiğini belirten Tunç, "Bu durum Samsun ve Türkiye için bir sorun haline geliyor. Sosyal, psikolojik durumlarının iyi belirlenmesi lazım. Bir düzen olmasını istiyorum. Ben hayatımda ilk defa iki dilencinin kavga ettiğini gördüm. Yer için kavga ettiklerini gördüm. Bu beni hakikaten üzüyor. Kime yardım edeceğimize şaşırdık. Bu toplumumuzun kanayan bir yarası" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET