• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

AYDINLAR OCAĞI SAMSUN ŞUBE BAŞKANI TUNÇ: GÖÇMENLERİN SOSYAL DURUMLARI İYİ İRDELENMELİ

SAMSUN (İHA) – Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Taner Tunç, Türkiye’ye gelen göçmenlerin sosyal durumlarının iyi irdelenmesi gerektiğini belirtti.

27 Ekim 2016 Perşembe 16:41
Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı Tunç: Göçmenlerin sosyal durumları iyi irdelenmeli

Atakum Belediyesi Yalı Kafe'de basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Taner Tunç, Samsun'daki sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik açıklamalarda bulundu. Yeni projelerinden biri olan fikir akademisini hayata geçireceklerini söyleyen Tunç, göçmenlerin sosyolojik ve psikolojik durumlarının iyi belirlenmesi gerektiğini, hayatında ilk defa iki dilencinin yer için kavga ettiğini gördüğünü ifade etti.

"Fikir akademisi için ilk adımı attık"
Çeşitli projelerinden bahseden Doç. Dr. Taner Tunç, "Biz gücümüzü yerli ve milli olmaktan alıyoruz. Biz milletimizin önceliklerini ve sorunlarını çok iyi biliyoruz. Tarihimizi ve kültürümüzü özellikle genç nesillerimize iyi bir şekilde anlatmamız gerekiyor. Buna yönelik çeşitli aktivitelerimiz olacak. 15 Temmuz, bizim gibi kuruluşlara toplumun ne kadar ihtiyacı olduğunu gösterdi. Teröre karşı dik duruşumuz her zaman aynıdır. Biz siyasi bir yapı değiliz. Bütün siyasi kurumlara eşit mesafedeyiz. Fakat bu millet için çalışan bu millete hizmet eden kurumlarla el ele kol kola yürürüz. Şehir ve üniversite arasında bir bütünlük sağlanmak zorunda. Bunun için 'fikir akademisi' projemizin ilk adımlarını attık. Bu akademide, üniversitemizden hocalarımızla ve kurum yetkilileriyle bir araya gelerek şehrin sorunlarını konuşarak, çözüm önerileri bulmayı hedefliyoruz. Şehrimizde en büyük problem işsizliktir. Mutlak surette yatırımların gelmesi gerekiyor" dedi.

"Bu toplumumuzun kanayan bir yarası"
Türkiye'ye gelen göçmenlerin sosyal durumlarının iyi irdelenmesi gerektiğini belirten Tunç, "Bu durum Samsun ve Türkiye için bir sorun haline geliyor. Sosyal, psikolojik durumlarının iyi belirlenmesi lazım. Bir düzen olmasını istiyorum. Ben hayatımda ilk defa iki dilencinin kavga ettiğini gördüm. Yer için kavga ettiklerini gördüm. Bu beni hakikaten üzüyor. Kime yardım edeceğimize şaşırdık. Bu toplumumuzun kanayan bir yarası" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz. Atakum İlçesinde dünyaya gelen bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri hazırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz Atakum İlçesini evimiz, ilçemizde yaşayanları ailemiz olarak görüyoruz. Her yeni doğan bebeği, ailemizin bir ferdi olarak görüyor, seviniyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET