• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BAKAN AKİF ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUNLULARLA SAHUR YAPTI

Bakan Akif Çağatay Kılıç Samsunlularla sahur yaptı! Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve muhtarlarla sahur programına katıldı.

24 Haziran 2016 Cuma 13:15
Bakan Akif Çağatay Kılıç Samsunlularla sahur yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini hiç kimsenin bozamayacağını vurgularken, "Türkiye’de tüm vatandaşlarımızın eşit olduğu, birinci sınıf vatandaş olduğu bir ülkede sanki belli bazı kesimlere karşı bir ayrımcılık varmış gibi göstermeye çalışan içimizdeki hainler ve onların uluslararası iş birlikçileri, bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır" dedi.

 

Bakan Çağatay Kılıç, memleketi Samsun’da sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve muhtarlarla sahur yaptı. Atakum Belediyesi’ne ait bir çay bahçesinde düzenlenen sahur programında konuşan Bakan Çağatay Kılıç, terörle mücadele konusunda kararlılık vurgusu yaptı. Türkiye’nin terörle mücadelesinin sonuna kadar süreceğini dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:

 

“Bu hainlerin sonunu getirmek  bizim boynumuzun borcu”

“Milletimizin geleceği için, vatanımızın birliği ve beraberliği için gözünü hiç kırpmadan canını ortaya koyan ve şehadet mertebesine yükselen şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Hainler ne kutsal, ne inanç, ne de ramazan dinliyorlar. Bu hainlerin sonunu getirmek  bizim boynumuzun borcu. Sayın cumhurbaşkanımızın ve sayın başbakanımızın ortaya koymuş olduğu politikalar doğrultusunda biz bu hainleri yok edeceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız. Bir olacağız, beraber olacağız, birbirimize destek olacağız, kenetleneceğiz ve bu hainleri yok edeceğiz.”

 

“Birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacak”

Bakan Çağatay Kılıç, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını vurgulayarak, “Türkiye’nin aleyhinde propaganda yapanlar içeride ve dışarıda bunun hesabını bu millete verecekler. Türkiye’de ülkemizde tüm vatandaşlarımızın eşit olduğu, birinci sınıf vatandaş olduğu bir ülkede sanki belli bazı kesimlere karşı bir ayrımcılık varmış gibi göstermeye çalışan içimizdeki hainler ve onların uluslararası iş birlikçileri bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Bunun önündeki en büyük panzehir bizim kardeşliğimiz, birliğimiz, tarihimizden, medeniyetimizden gelen kültürümüz, inancımızdır'' diye konuştu.

 

“Hiç bir zaman ayrımcı olmadık”

Bakan Çağatay Kılıç, AK Parti iktidarlarının göreve geldiği günden bu yana hizmetlerin vatandaşa ulaşması noktasında hiç bir ayrım gözetmediğini ifade ederek şöyle konuştu:

 

“Biz vatandaşın alacağı hizmet noktasında hiç bir zaman ayrımcı olmadık. Sayın Cumhurbaşkanımız, belediye başkanı olarak yaşadığı sıkıntıları zaman zaman hatırlatır. Merkezi hükümette farkı bir siyasi partinin olmasından dolayı yerel yönetim olarak neler yaşadığını zaman zaman paylaşıyor. Biz öyle yapmadık. Biz AK Parti olarak, belediyelere karşı hep eşit olduk. Ne zamana kadar, bazı belediyeler devletin imkanlarını hainlere, teröristlere kullandırtana kadar. Onlarla ilgili gereken çalışmalar de yapılıyor. Birçok belediye başkanı terör örgütüyle aynı safta yer tuttuğundan, onlara yardım ve yataklık ettiğinden dolayı hakkındaki soruşturmalar devam ediyor. Hatta bu nedenle görevden alınanlar var. Almanya'da gurbetçi kardeşlerimizle iftar yaparken anlattım. Malum Güneydoğu’da bir ilimizde seçilmiş bir belediye başkanı hanımefendi, Almanya'dan gelerek Türkiye’de belediye başkanı oldu. Sonra bu son olaylarda orada çukurlar kazdırttı. Ben de Almanya’da Almanlara  şunu sordum; Sizin şehrinizde belediye başkanınız gidip bir terör örgütüyle birlikte hareket edip sokaklara çukur kazdırsa, buna seyirci kalır mısınız? İşte bizim bütün dünyaya haykırdığımız bu. Biz terörle mücadele ediyoruz ve bu mücadelemiz  sonuna kadar devam edecek. Kimseden de çekinecek değiliz. Viyana’nın ortasında terör örgütüne pankart açtıranlar, stant açtıranlar  kusura bakmasınlar, onlar için  söyleyecek hiç bir şey yok. Belçika'da Avrupa Parlamentosu’nun önünde çadır kurduranlar sonra  gelip Türkiye'ye terörle mücadele kanununu değiştirin diyorlar. Niye? Siz önce gidin de teröristlerle mücadele edin.”

 

Muhalefete AB eleştirisi

Bakan Çağatay Kılıç, Avrupa Birliği ile ilişkiler ve yürütülen müzakereler konusunda muhalefetin sürekli iktidarı eleştirdiğini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugüne kadar müzakereleri yaptık yapmaya da devam ediyoruz ama bu müzakereleri milletimizin, ülkemizin, çıkarlarını koruyarak yaparız. Muhalefetin yaptığı gibi yapmayız. Bizi eleştirmeye kalkan muhalefet önce kendine bakacak. Muhalefet partilerinin bazılarına mensup milletvekilleri gidip Türkiye'nin aleyhine  Avrupa Birliği Parlamentosu milletvekilleriyle görüşüp raporlarını olumsuz hazırlamaları için onlara bir takım bir şeyler anlatıyorlar. Bu mudur sizin vatanseverliğiniz? Şimdi diyecekler ki kim? Gidin oraya kimin kimlerle görüştüğünü görürsünüz. Hiç bir zaman Türkiye'yi gidip de oralarda şikayet edenlerle bizim işimiz olmaz. Biz her zaman milletimizin ve devletimizin çıkarları için çalışırız. Bunu da diklenmeden dik durarak yaparız.”

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Erhan Usta Yeşilay Haftası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Erhan Usta Yeşilay Haftası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu Erhan Usta Yeşilay Haftası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Yeşilay Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, "Gençliğimiz hızlı bir şekilde tahrip oluyor. Bununla çok daha etkili bir şekilde mücadele edilmesi gerekir" dedi.

Samsun'da Hocalı katliamında şehit olanlar anılacak

Samsun'da Hocalı katliamında şehit olanlar anılacak Samsun'da Hocalı katliamında şehit olanlar anılacak. Samsun'da, Azerbaycan’da 1992 yılında Hocalı kasabasında gerçekleştirilen katliamda şehit olanlar anılacak.

Canik Kent Konseyi'nde eğitimler devam ediyor

Canik Kent Konseyi'nde eğitimler devam ediyor Canik Kent Konseyi'nde eğitimler devam ediyor. Canik Kent Konseyi tarafından projelendirilen Canik Öğretmen Akademisi Özgün Öğretim Uygulamaları Atölyesi’nde eğitimler devam ediyor.

Samsun Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'ndan Büyükşehir Belediyesi'ne ziyaret

Samsun Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'ndan Büyükşehir Belediyesi'ne ziyaret Samsun Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'ndan Büyükşehir Belediyesi'ne ziyaret. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Samsun Şube Yönetimi Muhasebe Haftası programları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır’ı ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET