• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

24 Kasım 2016 Perşembe 10:39
Bakan Çağatay Kılıç'tan Öğretmenler Günü mesajı

Bakan Çağatay Kılıç'ın yayımladığı Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

“Öğretmenlik bir meslekten daha çok; bir ülkenin geleceğini inşâ ederken temeli atan, harcı karan ilk el olmak demektir. 

 

Öğretmenler, dünün mayasıyla bugünü yoğurup yarınlara şekil veren ustalarımız, geleceğin bilgisiyle geçmişin bilgeliğini birleştiren köprülerimizdir.

 

Osman Gazi’nin yanında Şeyh Edebali, Fatih’in yanında Akşemseddin’dir.

 

Bir medeniyetin bin yıllık yükünü omuzlarında taşıyan öğretmenlerimizin yetiştirdiği her birey, milli birlik ve bütünlüğümüzün teminatı olacak bir neferdir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesiyle sembolleşen 24 Kasım, öğretmenlerimizi anmak için kıymetli bir vesile olmakla birlikte, onları yılda bir gün hatırlamaktan çok daha fazlasını yapmamız gerektiğine de önemli bir vurgudur.

 

“Bir harf öğretene kırk yıl köle olurum” çağrısını şiar edinmiş bir medeniyetin mensupları olarak, üzerimizde ödenmez hakkı ve emeği bulunan öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı genç arkadaşlarımızın gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET