• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

24 Kasım 2016 Perşembe 10:39
Bakan Çağatay Kılıç'tan Öğretmenler Günü mesajı

Bakan Çağatay Kılıç'ın yayımladığı Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

“Öğretmenlik bir meslekten daha çok; bir ülkenin geleceğini inşâ ederken temeli atan, harcı karan ilk el olmak demektir. 

 

Öğretmenler, dünün mayasıyla bugünü yoğurup yarınlara şekil veren ustalarımız, geleceğin bilgisiyle geçmişin bilgeliğini birleştiren köprülerimizdir.

 

Osman Gazi’nin yanında Şeyh Edebali, Fatih’in yanında Akşemseddin’dir.

 

Bir medeniyetin bin yıllık yükünü omuzlarında taşıyan öğretmenlerimizin yetiştirdiği her birey, milli birlik ve bütünlüğümüzün teminatı olacak bir neferdir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesiyle sembolleşen 24 Kasım, öğretmenlerimizi anmak için kıymetli bir vesile olmakla birlikte, onları yılda bir gün hatırlamaktan çok daha fazlasını yapmamız gerektiğine de önemli bir vurgudur.

 

“Bir harf öğretene kırk yıl köle olurum” çağrısını şiar edinmiş bir medeniyetin mensupları olarak, üzerimizde ödenmez hakkı ve emeği bulunan öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı genç arkadaşlarımızın gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz. Atakum İlçesinde dünyaya gelen bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri hazırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz Atakum İlçesini evimiz, ilçemizde yaşayanları ailemiz olarak görüyoruz. Her yeni doğan bebeği, ailemizin bir ferdi olarak görüyor, seviniyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET