• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

24 Kasım 2016 Perşembe 10:39
Bakan Çağatay Kılıç'tan Öğretmenler Günü mesajı

Bakan Çağatay Kılıç'ın yayımladığı Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

“Öğretmenlik bir meslekten daha çok; bir ülkenin geleceğini inşâ ederken temeli atan, harcı karan ilk el olmak demektir. 

 

Öğretmenler, dünün mayasıyla bugünü yoğurup yarınlara şekil veren ustalarımız, geleceğin bilgisiyle geçmişin bilgeliğini birleştiren köprülerimizdir.

 

Osman Gazi’nin yanında Şeyh Edebali, Fatih’in yanında Akşemseddin’dir.

 

Bir medeniyetin bin yıllık yükünü omuzlarında taşıyan öğretmenlerimizin yetiştirdiği her birey, milli birlik ve bütünlüğümüzün teminatı olacak bir neferdir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesiyle sembolleşen 24 Kasım, öğretmenlerimizi anmak için kıymetli bir vesile olmakla birlikte, onları yılda bir gün hatırlamaktan çok daha fazlasını yapmamız gerektiğine de önemli bir vurgudur.

 

“Bir harf öğretene kırk yıl köle olurum” çağrısını şiar edinmiş bir medeniyetin mensupları olarak, üzerimizde ödenmez hakkı ve emeği bulunan öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı genç arkadaşlarımızın gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da 6 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 6 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 3 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Atakum, Canik, Terme, 19 Mayıs, Bafra ve Alaçam ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun'da hukuk bilirkişileri yemin etti

Samsun'da hukuk bilirkişileri yemin etti Samsun'da hukuk bilirkişileri yemin etti! Samsun'da 2017 Yılı Hukuk Mahkemeleri Bilirkişi Yemin Töreni düzenlendi. 

Samsun'da işaret dili rehberliğinde müze seyahati

Samsun'da işaret dili rehberliğinde müze seyahati Samsun'da işaret dili rehberliğinde müze seyahati! İşitme engelli minikler işaret dili ile rehberlik yaptıkları arkadaşlarına, Samsun Kent Müze'sini gezdirdi.

Samsun'un Canik ilçesinde kadınlar sinemayla buluştu

Samsun'un Canik ilçesinde kadınlar sinemayla buluştu Samsun'un Canik ilçesinde kadınlar sinemayla buluştu! Canik Belediyesi, AK Parti İlçe Kadın Kolları ve LoveletOutlet AVM, Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Canikli bayanları sinemayla buluştu. Kadınlar, 8 Mart'a kadar devam edecek etkinliklerin ilkinde 'İkinci Şans' adlı filmi izledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET