• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

24 Kasım 2016 Perşembe 10:39
Bakan Çağatay Kılıç'tan Öğretmenler Günü mesajı

Bakan Çağatay Kılıç'ın yayımladığı Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

“Öğretmenlik bir meslekten daha çok; bir ülkenin geleceğini inşâ ederken temeli atan, harcı karan ilk el olmak demektir. 

 

Öğretmenler, dünün mayasıyla bugünü yoğurup yarınlara şekil veren ustalarımız, geleceğin bilgisiyle geçmişin bilgeliğini birleştiren köprülerimizdir.

 

Osman Gazi’nin yanında Şeyh Edebali, Fatih’in yanında Akşemseddin’dir.

 

Bir medeniyetin bin yıllık yükünü omuzlarında taşıyan öğretmenlerimizin yetiştirdiği her birey, milli birlik ve bütünlüğümüzün teminatı olacak bir neferdir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesiyle sembolleşen 24 Kasım, öğretmenlerimizi anmak için kıymetli bir vesile olmakla birlikte, onları yılda bir gün hatırlamaktan çok daha fazlasını yapmamız gerektiğine de önemli bir vurgudur.

 

“Bir harf öğretene kırk yıl köle olurum” çağrısını şiar edinmiş bir medeniyetin mensupları olarak, üzerimizde ödenmez hakkı ve emeği bulunan öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı genç arkadaşlarımızın gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Yılmaz Özdil'in Samsun'da yapacağı imza günü iptal edildi

Yılmaz Özdil'in Samsun'da yapacağı imza günü iptal edildi Yılmaz Özdil'in Samsun'da yapacağı imza günü iptal edildi. Yılmaz Özdil'in Samsun'da düzenlenen Karadeniz 3. Kitap Fuarında yapacağı imza günü iptal edildi.

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı. Samsun'a gelen 2. Abdülhamid Han’ın 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, Sultanın Dilinden Osmanlı konferansında Payitaht Abdülhamid dizisi ile ilgili konuştu.

Samsun'da Kent İçi Güvenli Ulaşım projesi'ne onay verildi

Samsun'da Kent İçi Güvenli Ulaşım projesi'ne onay verildi Samsun'da, Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi'nin valilik öncülüğünde başlattığı, Büyükşehir Belediyesinin destek verdiği “Kent İçi Güvenli Ulaşım” projesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da onay gördü. 

İladım Belediyesi Tokat İHL öğrencilerini ağırladı

İladım Belediyesi Tokat İHL öğrencilerini ağırladı İladım Belediyesi Tokat İHL öğrencilerini ağırladı. İlkadım Belediyesi Tokat İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerine İlkadım gezdirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET