• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BÜNYAMİN KOCAOĞLU İLKADIM’DA GÜVEN TAZELEDİ

İlkadım Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, tekrar başkan seçildi. Başkan Tok yeniden başkan seçilen Kocaoğlu’nu tebrik ederek başarılar diledi.

22 Haziran 2016 Çarşamba 18:12
Bünyamin Kocaoğlu ilkadım’da güven tazeledi

İlkadım Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu İlkadım Belediyesi Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde yoğun katılım ile gerçekleşti. Gerçekleşen genel kurulda mevcut Başkan Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu yeniden İlkadım Kent Konseyi başkanı oldu. Genel kurula İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları, sendika başkanları, çeşitli kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.YÜRÜTME KURULU SEÇİLDİ
9 gündem maddesinden oluşan genel kurul toplantısı, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya’nın divan başkanlığında başladı. İlkadım Kent Konseyi için divana verilen tek yürütme kurulu listesi oy birliği ile kabul edildi. Yürütme kuruluna Genel Sekreter İbrahim Kurt, Musa Yüksel, Necdet Güneysu, Ziya Uzun, Güven Akan, Ömer Faruk Sönmez, Halise Mutlu, Asuman Koç, Mahmut Erdoğan ve Nurettin Sever seçildi. Yürütme kurulunun oy birliği ile belirlenmesinin ardından İlkadım Kent konseyi önerilen 11 çalışma Grubu oy birliği ile tescillendi.“BAŞARIYA DEVAM EDECEĞİZ”
2014 yılında göreve getirildiğini ve bu zamana kadar ekip olarak başarılı işlere imza atan İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, "24 Haziran 2014'te bu görevi teslim aldık. 2 yıl boyunca başarı bir şekilde ekibimiz ile birlikte görevimizi yürütüyoruz. Benim için de değişik bir tecrübe oldu. Bir bilim adamı olarak her zaman savunuyorum üniversitelerde yazıp çizmek kitapları okumak değil topluma olan vazifemiz. Bu topluma çok şeyler yapmak mecburiyetimiz var. Ben böyle bir imkanı bana sunduğu için İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok başta olmak üzere kıymetli belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bizler 2 yıl boyunca İlkadım Kent Konseyi olarak iki yıl boyunca birçok şeye imza atmaya çalıştık. Sivil toplum kuruluşları ile bütün kuruluşlar ile birlikte ortak akıl olarak toplumun sorunlarını çözme noktasına büyük adımlar attık. 2 yıllık görev süremizde gerçekleştirdiğimiz programlarda her zaman destekçimiz İlkadım Belediyemiz oldu. Her türlü yardımı desteği sağladıkları için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün ki 4. Olağan Genel Kurulumuzda da bana görevi devam etme olanağını sunan Erdoğan başkanımıza da özellikle teşekkür ediyorum. Yeniden güzel başarılı ve topluma faydalı işlere imza atacağız işlere yükselerek devam edeceğiz" dedi.“YORULMADAN ÇALIŞAN BİR EKİP”
Kent konseylerinin yerel yönetimlerin gözü kulağı olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlkadım Kent Konseyimizin 4. Olağan Gene Kurulu’nun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kent konseyleri belediyeler için oldukça önemli. Yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşları ile bağı, onarla beraber istişareli bir şekilde hizmet anlayışı içersinde görevlerimizi sürdürüyoruz. Kent konseyimiz iki yıl içersinde çok önemli projelere imzalarını attılar. Başta başkan olmak üzere bütün ekibini tebrik ediyorum. Biz yerel yönetimlerin yetişemediği yerler oluyor. Ama kent konseyleri bizlerin adeta elimiz ayağımız noktasında. Konsey yetkililerimiz sunacağı öneriler, projeler bizim için önem ve değer taşıyor. Dernekleri tek tek gezerek görüşerek fikirlerini alarak istek ve önerilerini bizlere dosya halinde getiren bir ekip kent konseyi. Yerel yönetimler sadece yol park kaldırım yapmaktan ibaret değildir. Bir bütünlük içersinde yaşadığımız kente bir şeyler katma düşüncesi içersindeyiz. Bakıyoruz konseyimizde muhtarımız dernek başkanımız oda her birimiz birer görev almışız. Sakatlar derneği sakatlarımızın sorunlarını bizlerden daha iyi biliyor daha iyi anlıyor. Muhtarlar mahalle içindeki sorunları daha iyi biliyorlar. Bizler de ortaya çıkan bu sorunları derleyip toparlayan konseyimizden alarak sorunların çözümü noktasında işlere imza atıyoruz. Ben yeniden İlkadım Kent Konseyi Başkanı seçilen Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu'nu ve yürütme kurulunda görev yapacak arkadaşlarımızı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum" diye konuştu.


Başkan Tok daha sonra 2014 yılından bu yana İlkadım Kent Konseyi'nde görev yapmış yürütme kurulu üyelerine teşekkür plaketi verdi. Tamamlanan genel kurul sonrası ise tüm katılımcılar günün hatırasına fotoğraf çektirdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET