• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ’NDEN ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

Canik Başarı Üniversitesi Gürgenyatak kampüsünde Samsunlu şehit aileleri ve yakınlarına iftar yemeği programı düzenlendi.

22 Haziran 2016 Çarşamba 14:01
Canik Başarı Üniversitesi’nden şehit ailelerine iftar

Başarı Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Toplumsal Duyarlılık Merkezi tarafından düzenlenen programa yaklaşık 300 kişi katıldı.Başarı Üniversitesi Kariyer Merkezi Direktörü Hakan Uysal; “Öğrencilerimiz bizlere geldiler ve dediler ki, hemen hemen her gün hep şehit haberleri, gazi haberleri alıyoruz ve içimiz yanıyor. Ama bu kısa sürüyor. Haberlerin ardından çıkan programlarla şehitlerimiz unutuluyor. Biz kaybettiğimiz bu vatan aslanlarının yakınlarıyla bir araya gelsek, bir akşamımızda bari olsun birlikte iftar yapabilsek.” dediler. Biz de bu taleplerini Rektörümüze ilettik. Kendisi de Başarı Üniversitesi öğrencilerinin bu duyarlılığından çok mutlu oldular. Başarı üniversitesi, ecdadı ve nesli kaynaşmış olarak görmenin mutluluğu ile değerlerine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmenin gururunu yaşıyor ve her zaman başarılı gençler insanlığın kazancı olacaktır.

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir; “Bugün, hayatını vermiş olan evlatlarınız, şehitlerimizve düşman karşısında cesurca vücudunu siper eden gazilerimizin sayesinde,  bu topraklarda yaşayabilmekteyiz. Tarihine, şanına sarılmış, ona layık birer vatan evladı yetiştirdiğiniz için bu vatan size minnettardır. Dinine, bayrağına ve milletine inanılmaz derecede, vatan ve millet aşkıyla dolu olarak,varlığını şu mukaddes topraklara bir kutlu tohum gibi bırakan vatan evlatlarının kahraman ailelerini burada ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. İyi ki varsınız bizleri çok mutlu ettiniz, sizler sadece şehitlerimizin değil bizimde annemiz, babamız, kardeşimiz oldunuz.” Dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Diril: Dünya’da hiçbir toprak parçası cennet vatan topraklarımız kadar vatan olmayı haketmemişlerdir. Çünkü bu vatan topraklarının her karışı aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanları ile hamur olmuş ve gölgesinde hür ve bağımsız yaşadığımız bayrağımız rengini ve şeklini bu mübarek kanlardan almıştır. Vatan savunmasında canlarını vermekten itina etmeyen aziz şehitlerimize ve gazilerimize vefa duygusu göstererek onları daima yad etmeliyiz. Vurulunca değil unutulunca ölen aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin unutulmadığını simgesi olarak burada, iftar yemeğinde buluşmaktan hayli memnun ve bahtiyarız. Yavrularımızın yükseköğretim aşamasında ilkeli ve kaliteli eğitim aldıkları Başarı Üniversitemizin şehit ailelerine ve gazilerimize bir vefanın tezahürü olarak gösterdikleri bu erdemli davranışlarına müteşekkiriz. Belki de Türkiye’de bir ilk olan bu davranışta Başarı Üniversitemizin yöneticilerini Rektörümüz Prof. Dr. Yunus Bekdemir’in şahsında yürekten kutluyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Gece de ayrıca, Emekli Başkomiser Kıbrıs Gazisi Mehmet Ayaz,41 yıl önce şehit olduğunu sandığı arkadaşıyla buluşmuş olmanın sevinci yaşandı. Kıbrıs Barış harekâtında mayının infilak etmesi sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Hüseyin Dinler’ in şehit olduğunu zannederek üzüldüklerini bir daha haber alamadıklarını anlattı. Aradan 41 yıl geçtikten sonra Başarı üniversitesi iftar programında buluşmanın şaşkınlığını yaşayarak içindeki heyecanı anlatan Ayaz, program için Başarı üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir’e teşekkürlerini iletti.

 

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir tüm şehit ailelerini temsilen,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Diril’e bir hatıra takdim etti.Daha sonra Başarı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Naim Değerli, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim’e hatıralarını takdim etti. Son olarak Başarı Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Yücel, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Necayi Yılmaz’a hatıralarını takdim etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET