• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ’NDEN ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

Canik Başarı Üniversitesi Gürgenyatak kampüsünde Samsunlu şehit aileleri ve yakınlarına iftar yemeği programı düzenlendi.

22 Haziran 2016 Çarşamba 14:01
Canik Başarı Üniversitesi’nden şehit ailelerine iftar

Başarı Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Toplumsal Duyarlılık Merkezi tarafından düzenlenen programa yaklaşık 300 kişi katıldı.Başarı Üniversitesi Kariyer Merkezi Direktörü Hakan Uysal; “Öğrencilerimiz bizlere geldiler ve dediler ki, hemen hemen her gün hep şehit haberleri, gazi haberleri alıyoruz ve içimiz yanıyor. Ama bu kısa sürüyor. Haberlerin ardından çıkan programlarla şehitlerimiz unutuluyor. Biz kaybettiğimiz bu vatan aslanlarının yakınlarıyla bir araya gelsek, bir akşamımızda bari olsun birlikte iftar yapabilsek.” dediler. Biz de bu taleplerini Rektörümüze ilettik. Kendisi de Başarı Üniversitesi öğrencilerinin bu duyarlılığından çok mutlu oldular. Başarı üniversitesi, ecdadı ve nesli kaynaşmış olarak görmenin mutluluğu ile değerlerine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmenin gururunu yaşıyor ve her zaman başarılı gençler insanlığın kazancı olacaktır.

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir; “Bugün, hayatını vermiş olan evlatlarınız, şehitlerimizve düşman karşısında cesurca vücudunu siper eden gazilerimizin sayesinde,  bu topraklarda yaşayabilmekteyiz. Tarihine, şanına sarılmış, ona layık birer vatan evladı yetiştirdiğiniz için bu vatan size minnettardır. Dinine, bayrağına ve milletine inanılmaz derecede, vatan ve millet aşkıyla dolu olarak,varlığını şu mukaddes topraklara bir kutlu tohum gibi bırakan vatan evlatlarının kahraman ailelerini burada ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. İyi ki varsınız bizleri çok mutlu ettiniz, sizler sadece şehitlerimizin değil bizimde annemiz, babamız, kardeşimiz oldunuz.” Dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Diril: Dünya’da hiçbir toprak parçası cennet vatan topraklarımız kadar vatan olmayı haketmemişlerdir. Çünkü bu vatan topraklarının her karışı aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanları ile hamur olmuş ve gölgesinde hür ve bağımsız yaşadığımız bayrağımız rengini ve şeklini bu mübarek kanlardan almıştır. Vatan savunmasında canlarını vermekten itina etmeyen aziz şehitlerimize ve gazilerimize vefa duygusu göstererek onları daima yad etmeliyiz. Vurulunca değil unutulunca ölen aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin unutulmadığını simgesi olarak burada, iftar yemeğinde buluşmaktan hayli memnun ve bahtiyarız. Yavrularımızın yükseköğretim aşamasında ilkeli ve kaliteli eğitim aldıkları Başarı Üniversitemizin şehit ailelerine ve gazilerimize bir vefanın tezahürü olarak gösterdikleri bu erdemli davranışlarına müteşekkiriz. Belki de Türkiye’de bir ilk olan bu davranışta Başarı Üniversitemizin yöneticilerini Rektörümüz Prof. Dr. Yunus Bekdemir’in şahsında yürekten kutluyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Gece de ayrıca, Emekli Başkomiser Kıbrıs Gazisi Mehmet Ayaz,41 yıl önce şehit olduğunu sandığı arkadaşıyla buluşmuş olmanın sevinci yaşandı. Kıbrıs Barış harekâtında mayının infilak etmesi sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Hüseyin Dinler’ in şehit olduğunu zannederek üzüldüklerini bir daha haber alamadıklarını anlattı. Aradan 41 yıl geçtikten sonra Başarı üniversitesi iftar programında buluşmanın şaşkınlığını yaşayarak içindeki heyecanı anlatan Ayaz, program için Başarı üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir’e teşekkürlerini iletti.

 

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir tüm şehit ailelerini temsilen,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Diril’e bir hatıra takdim etti.Daha sonra Başarı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Naim Değerli, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim’e hatıralarını takdim etti. Son olarak Başarı Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Yücel, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Necayi Yılmaz’a hatıralarını takdim etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Yıldırım Holding Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Samsunlu işadamları Mehmet Yıldırım, Ali Rıza Yıldırım ve Yüksel Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım 86 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da Çalışma alanı olarak Samsun’u seçen Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti. 10 farklı konu çerçevesinde Samsun kentini çalışan öğrenciler, planlamalarını Başkan Murzioğlu ile paylaştı.

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret Samsunspor Kulüp Başkanı İ.Erkurt Tutu, Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş, Muhasip Üye Ömür Tekin, MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından, İlkadım ilçesinde Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi Hizmete Girdi.  

KÖŞE YAZARLARI

ANKET