• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ YUNUS BEKDEMİR DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

Samsun Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir, 15 Temmuz askeri darbe girişimini kınadıklarını açıkladı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:01
Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Yunus Bekdemir darbe girişimini kınadı

Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir,  Türkiye'de dün gece yapılmak istenen darbe girişimi ile ilgili açıklamada bulundu.

 


Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bekdemir,  ülke demokrasisine yönelik yapılan darbe girişimini kınadıklarını vurgulayarak, " Canik Başarı Üniversitesi camiası olarak Aziz Türk Milletimize ve Hükümetimize yönelik gerçekleştirilmek istenen kalkışmaya karşıyız ve böylesi kendini bilmez bir azınlık tarafından ülkeyi geri götürmek isteyen girişimleri kınıyoruz" dedi.

 

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.


“Ülkemiz demokrasisine karşı yapılan kalkışmayı kınıyorum. Parlamento bombalayarak seçilmiş iradeyi yok sayma çabaları, kurumlarımızı karşı karşıya getirerek insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekme teşebbüsleri asla sonuç vermeyecektir. Ülkemizin demokrasiden başka yolu yoktur. O da millet iradesini temel alır. Demokrasi dışı müdahaleler kabul edilemez. Demokrasiye sahip çıkmanın gururu ile Vatan bütünlüğü içinde yaşamanın şuurunda olan Türk Halkının her zaman yanında olan Başarı Üniversitesi ailesi olarak menfur olayda Şehit olanlara Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü asla bozulmayacaktır."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti! Samsun Taflan Yalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe 10. sınıfı öğrencileri, Samsun Ticaret ve Ticaret Odası’nı(TSO) ziyaret ederek, kurumun yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek! 11 Aralık Pazar günü Gürbüz Camii'nde İlkadım Belediyesi ve Son Peygamber Platformu ve Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ÇEYDER) tarafından Mevlit Kandili Programı düzenlenecek.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı! Canik Belediyesi tarafından eğitime destek kapsamında Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı ve şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyan Edebiyat Atölyesi bugün düzenlenen bir törenle açıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Her gencin hayalleri hedefleri olmalı. Bu hayallerimizi kendimiz,şehrimiz ve ülkemiz için gerçekleştirmeliyiz” dedi.

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı! Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerini yazar, gazeteci ve akademisyenlerle buluşturmaya devam ediyor.  Öğrencilerine yönelik akademik çalışmalara aralıksız devam eden Atakum İmam Hatip Lisesi, Dr. İhsan Şenocak’a ağırladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET