• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ YUNUS BEKDEMİR DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

Samsun Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir, 15 Temmuz askeri darbe girişimini kınadıklarını açıkladı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:01
Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Yunus Bekdemir darbe girişimini kınadı

Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir,  Türkiye'de dün gece yapılmak istenen darbe girişimi ile ilgili açıklamada bulundu.

 


Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bekdemir,  ülke demokrasisine yönelik yapılan darbe girişimini kınadıklarını vurgulayarak, " Canik Başarı Üniversitesi camiası olarak Aziz Türk Milletimize ve Hükümetimize yönelik gerçekleştirilmek istenen kalkışmaya karşıyız ve böylesi kendini bilmez bir azınlık tarafından ülkeyi geri götürmek isteyen girişimleri kınıyoruz" dedi.

 

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.


“Ülkemiz demokrasisine karşı yapılan kalkışmayı kınıyorum. Parlamento bombalayarak seçilmiş iradeyi yok sayma çabaları, kurumlarımızı karşı karşıya getirerek insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekme teşebbüsleri asla sonuç vermeyecektir. Ülkemizin demokrasiden başka yolu yoktur. O da millet iradesini temel alır. Demokrasi dışı müdahaleler kabul edilemez. Demokrasiye sahip çıkmanın gururu ile Vatan bütünlüğü içinde yaşamanın şuurunda olan Türk Halkının her zaman yanında olan Başarı Üniversitesi ailesi olarak menfur olayda Şehit olanlara Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü asla bozulmayacaktır."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu

YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu. Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) geç kaldığı için sınava alınmayan adaylar için yeni bir sınav yapılacak mı. YGS sınavına geç kaldığı için sınava alınmayanlarla ilgili önemli açıklama geldi..

Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti

Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti. Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube Başkanı Selman Yesevi Cevahir ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.   

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Ağaç yaşken eğilir

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Ağaç yaşken eğilir Atakum Belediyesi ile Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlkokulunun birlikte gerçekleştirdiği fidan dikiminde, minik öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu. Fidan dikiminde zorlanan öğrencilerin yardımına Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı koştu.

ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı

ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı. Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şubesi’nin kahvaltısında konuşan Samsun Milletvekili Ahmet Demircan “Kısa ömürlü hükümetler yüzünden Türkiye’nin hem zamanı hem de parası heba oldu” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET