• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ YUNUS BEKDEMİR DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

Samsun Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir, 15 Temmuz askeri darbe girişimini kınadıklarını açıkladı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:01
Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Yunus Bekdemir darbe girişimini kınadı

Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir,  Türkiye'de dün gece yapılmak istenen darbe girişimi ile ilgili açıklamada bulundu.

 


Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bekdemir,  ülke demokrasisine yönelik yapılan darbe girişimini kınadıklarını vurgulayarak, " Canik Başarı Üniversitesi camiası olarak Aziz Türk Milletimize ve Hükümetimize yönelik gerçekleştirilmek istenen kalkışmaya karşıyız ve böylesi kendini bilmez bir azınlık tarafından ülkeyi geri götürmek isteyen girişimleri kınıyoruz" dedi.

 

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.


“Ülkemiz demokrasisine karşı yapılan kalkışmayı kınıyorum. Parlamento bombalayarak seçilmiş iradeyi yok sayma çabaları, kurumlarımızı karşı karşıya getirerek insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekme teşebbüsleri asla sonuç vermeyecektir. Ülkemizin demokrasiden başka yolu yoktur. O da millet iradesini temel alır. Demokrasi dışı müdahaleler kabul edilemez. Demokrasiye sahip çıkmanın gururu ile Vatan bütünlüğü içinde yaşamanın şuurunda olan Türk Halkının her zaman yanında olan Başarı Üniversitesi ailesi olarak menfur olayda Şehit olanlara Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü asla bozulmayacaktır."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET