• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ YUNUS BEKDEMİR DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

Samsun Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir, 15 Temmuz askeri darbe girişimini kınadıklarını açıkladı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:01
Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Yunus Bekdemir darbe girişimini kınadı

Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yunus Bekdemir,  Türkiye'de dün gece yapılmak istenen darbe girişimi ile ilgili açıklamada bulundu.

 


Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bekdemir,  ülke demokrasisine yönelik yapılan darbe girişimini kınadıklarını vurgulayarak, " Canik Başarı Üniversitesi camiası olarak Aziz Türk Milletimize ve Hükümetimize yönelik gerçekleştirilmek istenen kalkışmaya karşıyız ve böylesi kendini bilmez bir azınlık tarafından ülkeyi geri götürmek isteyen girişimleri kınıyoruz" dedi.

 

Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.


“Ülkemiz demokrasisine karşı yapılan kalkışmayı kınıyorum. Parlamento bombalayarak seçilmiş iradeyi yok sayma çabaları, kurumlarımızı karşı karşıya getirerek insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekme teşebbüsleri asla sonuç vermeyecektir. Ülkemizin demokrasiden başka yolu yoktur. O da millet iradesini temel alır. Demokrasi dışı müdahaleler kabul edilemez. Demokrasiye sahip çıkmanın gururu ile Vatan bütünlüğü içinde yaşamanın şuurunda olan Türk Halkının her zaman yanında olan Başarı Üniversitesi ailesi olarak menfur olayda Şehit olanlara Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü asla bozulmayacaktır."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET