• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CANİK BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GENÇ'TEN FLAŞ FETÖ AÇIKLAMALARI

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'ten flaş FETÖ açıklamaları. Samsun'un Canik ilçe Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'da FETÖ bağlantılı kişileri isim isim bildiğini açıklayarak, "Samsun'da bu alçak FETÖ'cüler temizlenene kadar mücadele sürecek" dedi.

21 Ağustos 2016 Pazar 16:08
Canik Belediye Başkanı Osman Genç'ten flaş FETÖ açıklamaları

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, FETÖ terör örgütü ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

 

Samsun'da görev yapan basın mensupları ile biraraya gelen Osman Genç, yaptığı açıklamada FETÖ ve bağlantılı kişilerle ilgili haber yayınlayan gazetecilere yönelik tehditlere de tepki gösterdi.

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Altın Meşe Park'ta düzenlenen basın toplantısında Samsun'da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ve çalışanları ile biraraya geldi. Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın da yer aldığı toplantıda, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında FETÖ/PDY terör örgütüne karşı verdikleri mücadeleden dolayı basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Osman Genç, bu mücadelede basın mensuplarının tehdit edildiğine ve baskı kurulduğuna dikkat çekerek, basın mensuplarının yanında olduğunu ve basını tehdit edenlerin karşısında kendisini bulacağını söyledi.

 

'HER ŞEY AÇİK VE SEÇİK OLACAK'

Bu şehrin basınını ve bu şehrin sesini kimsenin susturamayacağını ifade eden Başkan Osman Genç, "Basını susturmaya kalkanlar hem milleti hem de bizi karşısında bulur. Bu şehirde bir tek FETÖ/PDY mensubu kalmayıncaya kadar OHAL Samsun'da devam edecektir. Bunu hiç kimse normalleştiremez. Bunu normalleştirmeye hiç kimse kalkmasın. Biz siyasi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımızın çizmiş olduğu perspektifle aynı şekilde yürümeye devam ediyoruz. Basına karşı herhangi olumsuz bir mesele olduğu zaman bunu yüksek sesle dile getireceğim ve bunu gerekli yerlere taşıyacağım. Teröristleri bu şehirde temizleme mücadelesinde basınımızın yanında olduğumu ifade etmek isterim. Bu şehirde herşey açık ve seçik olacak. Kim açığa alındı, kim suçlu bu millet bilecek. Hiç kimse haber alma özgürlüğünü, haber alma hakkını engelleyemez. Engellemeye kalkıştığında önce bir vatandaş olarak, sonra bir belediye başkanı olarak karşısında beni bulur. Çok net söylüyorum" dedi.

 

'BURASİ HUKUK DEVLETİ'

FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelenin Türkiye ve Samsun'da devam ettiğini belirten Başkan Genç, "Medyamızın yaptığı bu mücadeleyi her dakika takip eden birisi olarak söylüyorum. Önemli bir sınav veriyoruz. Bu şehirde kimin ne, nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Üç ayağı var bu işin. Siyaset, bürokrasi ve ticaret. Üç ayağı çözemedikten sonra şehri çözemezsiniz. Ama şunu üzülerek ifade etmek istiyorum. Bu üç ayağın çözülmesine katkı sağlamak üzere yazı yazan, haber yapan arkadaşlarımıza bir baskının olduğunu görüyoruz. Bu şiddeti nefretle kınıyorum. Hiç kimse bu şehrin sahipsiz olduğunu düşünmesin. Bu şehrin sahibi bu şehirde yaşayanlardır. Bu medya güzel işler, haberler yaptığı zaman güzel de, yanlışları dile getirdiği zaman kaba kuvvetle mi çözüm arayacaksınız. Varsa bir yanlışlık yargıya gidersiniz. Burasının bir muz cumhuriyeti olmadığını hala kavrayamayanlar var. Burası bir hukuk devleti. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu alçaklarla kimin ilişkisi varsa hepsi hukukun önünde hesap verecek. Vali varsa vali verecek, belediye başkanları varsa belediye başkanları verecek, milletvekilleri varsa milletvekilleri verecek, iş dünyasından adam varsa iş dünyası verecek. Herkes hesabını hukukun önünde verecek. Bunu Başkomutan Sayın Recep Tayyip Erdoğan söylüyor, Başbakanımız söylüyor. En ufak ilişkisi olan hukuk önünde hesap verecek" diye konuştu.

 

'FETÖ'CÜLERİN HEPSİ TEMİZLENECEK'

Samsun'da basının FETÖ/PDY mücadelesinde güzel bir sınav verdiğini ve basının özgür olduğunu dile getiren Başkan Genç, "Normalleşmeden söz ediliyor. Bu şehir ancak bir tane FETÖ üyesi kalmayınca normalleşir. FETÖ'cülerin tamamı bu şehirden temizlenecek. Temizlemezsek şehitlerimize karşı borcumuzu yerine getirmiş olmayız. Bu şehrin bütün iliklerindeki bu alçaklara karşı bizim, internet medyamızın, hem köşe yazarlarımızın, hem yazılı hem de görsel medyamızın bugüne kadar göstermiş olduğu bu güzel duruşunu devam ettireceğini düşünüyorum. Baskılara asla boğun eğmeyeceğiz, eğmeyeceksiniz. Çünkü bu şehrin sahibi millettir, size sahip çıkacak olan bu milletle bizler olacağımızı unutmamanızı istiyorum. Bu toplantıyı hem bir 15 Temmuz gecesi ve sonrasında verdiğiniz mücadeleye karşı bir teşekkür ve sizlerin yanında olduğumuzu ifade etmek için düzenledik. Bunlara sempati duymak, bunları korumak, bunların ilişkilerinin ortaya çıkmasını engellemeye çalışmak alçaklıktır. Bu şehirde siyaset, bürokrasi ve ticaret kurumlarının iliklerine kadar girmiş olan bu virüsleri birlikte temizleyeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. En üstten aşağı bu alçaklar bu şehirden temizlenecektir. Korkunun ecele faydası yok" ifadelerini kullandı.

 

 

 

'SESİM ÇİKMAYA DEVAM EDECEK'

FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelede milat tarihinin 17-25 Aralık olduğuna da işaret eden Genç, şunları söyledi: "Bu tarihten sonra Türkiye Cumhuriyeti kesin tavrını koyarak bunun bir terör örgütü olduğunu belirlemiştir. O günden sonra herkesin bu örgütle irtibatını kesmesi gerektiğini sayın Cumhurbaşkanımız söylemiştir. Şehirlerde biz bunu başlattık. 2014 seçimlerinde başladık. Bugün geçmişte medyada kimin ne yaptığı ortaya çıkmaktadır. Biz o zaman ev ev, sokak sokak anlattık. Siyaset kurumundaki insanlarımız bunu doğru anlayabilmiş olsaydı bugün bu 15 Temmuz yaşanmayabilirdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu, fakat kurumlarımızın bir türlü harekete geçemediği, bunların temizlenmesi noktasında istenilen hareket olmadığı için 15 Temmuz'u birlikte yaşadık. Bu sadece yönetime el koymak değil, bir işgal girişimidir. Ama bu işgalci girişimine karşı dur diyen bir Türkiye vardır. Eğer medya olmamış olsaydı sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını millete ulaştıramamış olacaktı. Ulusal, yerel bütün basın mensupları önemli bir sınav vermiştir ve bu sınavı başarıyla geçmiştir. Bu şehirde siyaset, bürokrasi ve ticarette bunlar temizlenene kadar benim sesim çıkmaya devam edecek. Basınla birlikte bu sesimiz çıkacak."

 

'FETÖ'CÜLERİN DAVASİ TEK TEK DÜŞÜYOR'

FETÖ/PDY terör örgütüne mensup olmaktan yakalanan ve tutuklanan avukatın kendilerine de geçmişte 4 dava açtığını ve bu davaların üçünün düştüğünü belirten Başkan Genç, diğer davanın da büyük ihtimalle düşeceğini söyledi. Başkan Genç ayrıca, FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelede işin başında olunduğuna ve yüzde 10'u geçmediğine dikkat çekti.

 


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi.

 

BU ALÇAKLARI TEMİZLEYECEĞİZ


"Bu şehrin Valisi basına sahip çıkacak. Telefonlarla baskı yaparak şunu kaldır bunu koy demekle bu iş olmaz. Hiç kimse kusura bakmasın. Bizi bir daha 15 Temmuz öncesine hiç kimse döndüremez. Bu alçakları temizleyeceğiz . Hiç kimse haber alma özgürlüğünü engelleyemez. Bunu yapan karşısında beni bulur. Siyaset kurumunun içine giren alçakları tek tek biliyorum. Bu işin üç tane ayağı var. Bürokrasi, siyaset, ticaret.  AK Parti'de kendi içindeki bu alçakları hızlı bir şekilde temizleyeceğine inanıyorum. Bu virüsler bu ülkeden bu şehirden temizlenecek.  Bunları tek tek temizlemek zorundayız. Temizlemeseler isim isim bunları açıklayacağım. Bu şehirdeki alçak yapının nasıl çözüleceğini en üst makama bildirdim.

 

SİYASET, BÜROKRASİ, TİCARET BU ÜÇ AYAK ÇÖZÜLECEK

 

15 Temmuz'da bütün basın mensuplarımız önemli bir sınav vermiştir.  Hepinizden Allah razı olsun. FETÖ örgütüyle mücadele devam ediyor. Şehrimizde de devam ediyor. Önemli bir sınav veriyoruz.  Bu şehirde kim nerede nasıl, ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Samsun nihayetinde küçük bir şehir. Bu işin üç tane ayağı var. Birisi bürokrasi, birisi siyaset  diğeri ticaret. Bu üç ayağı çözemedikten sonra şehri çözemezsiniz. Ama burada şunu üzülerek ifade etmek istiyorum. Bu üç ayağın çözülmesi için yazı yazan, haber yapan arkadaşlarımıza bir baskının olduğunu görüyoruz. Bunu şiddetle kınıyorum. Hiç kimse bu şehrin sahipsiz olduğunu düşünmesin. Bunu yapan insanlar burasının muz Cumhuriyeti olmadığını bilmiyor mu.  

 

HÜSEYİN TOZLU'NUN PARALELCİ OLDUĞUNU BİLMİYORLARMIYDI

Hüseyin Tozlu. Bunun paralelle ilişkisi olduğunu bu şehrin yöneticileri bilmiyormuydu. Biliyordu. Bunu herkes biliyordu, bende biliyordum. Yeni açılış yaptılar kim yaptı açılışını fotoğrafa bakmak lazım. Daha sonra  Tozlu Giyim'in fabrikasının önündegece sabaha kadar mangal yapıp yiyenler kimlerdi. Ki siz basına şunu yazdınız bunu yazdınız diye baskı yapacaksınız. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu alçaklarla ilişkisi kim varsa hepsi hukukun önünde hesap verecek. Vali varsa Vali verecek, belediye başkanı varsa belediye başkanı verecek, milletvekili varsa milletvekili verecek. Bunu kim söylüyor Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan söylüyor. Bu şehirde basınımız güzel bir sınav verdi. Bu  şehirde bir FETÖ kalmayınca bu şehir normalleşir. FETÖ bu şehirden tamamen temizlenecek.  Korkunun ecele faydası yok.  Baskılara asla boyun eğmeyeceğiz. Bu şehir asla sahipsiz değildir. 15 Temmuz'dan sonra tövbe edenlerin tövbesi kabul olurmu diye sordular.  Kızıldenizinde boğulacağını anlayan Firavunun Musa'ya inanıyorum demesini Allah kabul etmediği gibi 15 Temmuz'da tövbe edenlerin tövbesi kabul olmaz. Herkes hukuk önünde hesabını verecek. Bu şehrin sesini susturmaya çalışanlar karşılarında bizi bulur. FETÖ ile mücadeleyi hiç kimse normalleştiremez. Bu şehirde bir tane FETÖ bağlantılı kişi kalmayıncaya kadar mücadele sürecek. "

 

PROTOKOLDE FETÖ'CÜLER VAR

 

Öte yandan Osman Genç, Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Demokrasi Nöbetlerinde protokol de yer almaması ile ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Osman Genç, şunları dile getirdi. 

"Seferberlikte ünvanlar olmaz. Ya ersin ya vatandaşsın. Ben protokolde hiç oturmadım vatandaşlarımızla birlikte oldum. Cumhuriyet Meydanında yüzde 20'ye yakın FETÖ terör örgütünde olanların orada dolaştığını o protokolde oturan  fotoğraflara bakarsanız pek çoğununda bunlarla alakalı olduğunu görürsünüz. Aynı fotoğrafta aynı karede yer almadım almamda. Reis meydanlara inin demeden biz oradaydık. Seferberlikte protokol olmaz bunun için protokole katılmadık"

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

BİZ DE BİLİYORUZ.

OSMAN GEÇGEL
21 Ağustos 2016 Pazar 23:17

ZAMANINDA KİMİN NE YAPTIĞINI BİZDE BİLİYORUZ.SAMSUNDA YAŞAYAN HERKES BİLİYOR. 15 TEMMUZ DAN ÖNCE TÖVBE EDENLERİN KURTULDUĞUNU MU SANIYORSUN?

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

C.b.u.

Oktay Demirtaş
21 Ağustos 2016 Pazar 19:08

Sayın başkan iyi güzelde daha dune kadar feto nun samsun için kalbi olan çabuk başarının reklamını yapıyorsunuz hani merak ettigimden aklımda ki acaba sorusuna cevap arıyorum sadece..he Allah bizi affet son demek içinde artık çok geç..onca masum insanı kaybetmenin bedelini odeyemeyecegiz..

2 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Salıpazarı Teşkilatında konuştu: Hizmette ayrım yok

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Salıpazarı Teşkilatında konuştu: Hizmette ayrım yok Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Salıpazarı ilçe Teşkilatında yaptığı konuşmada hizmetlerde ayrım yapmadıklarını belirterek, "Avut mahallesi hizmet ettik diye bize daha az oy verdi" dedi.

Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı

Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı. Samsun'un Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen O'nu Anlamak etkinliğinde konuşan yazar Senai Demirci, peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatını anlattı.

Erdoğan Tok başkanlık koltuğunu Çınar Soytürk'e devretti

Erdoğan Tok başkanlık koltuğunu Çınar Soytürk'e devretti Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle başkanlık koltuğunu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencisi Çınar Soytürk’e devretti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET