• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN TOK: OMÜ ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Erdoğan Tok: OMÜ Üniversitesi ile işbirliğine hazırız. Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, kendisini ziyaret eden OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç ile görüştü.

11 Kasım 2016 Cuma 18:40
Erdoğan Tok: OMÜ Üniversitesi ile işbirliğine hazırız

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ağırladı. 

 


ÖMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr Menderes Kabadayı ile birlikte Başkan Erdoğan Tok’a iadeyi ziyarette bulundu. Ziyarette yerel yönetimler ve üniversitelerin işbirliğinin önemi konuşuldu.

 

Sait Bilgiç'in ziyaretin memnuniyet duyduğunu dile getiren Başkan Erdoğan Tok, belediye olarak üniversite ile yapılacak projelere her zaman açık olduğunu kaydetti. Yerel yönetimlerle belediyelerin işbirliğinin şehre değer katacağını belirten Erdoğan Tok, yapılan ve yapılmakta olan projelerle ilgili bilgilendirme yaptı.İnsan merkezli projeler


İnsana dokunan ve gönüllere değen projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Tok, " İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözünden hareketle kadın, genç, yaşlı ve engelli tüm vatandaşlara yönelik projelerimizi hayata geçiyoruz. Belediye olarak başlattığımız çalışmalar dört koldan hızla devam ediyor. Belediyecilik görevlerimizi eksiksiz yerine getirirken diğer yandan da İlkadım'ı bir marka haline getiren, ilçemizin her geçen gün değerini yükselten projelerimizi tamamlıyoruz. Türkiye'ye örnek olacak Selçuklu mimarisine uygun kesme taş ve ahşaptan oluşacak olan Cami ve Külliye projemiz, Derebahçe Sosyal Tesislerimiz, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi, Baruthane Mahallemizde İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Yeni Belediye Hizmet Binası ve Unkapanı Kültür Merkezi Yenileme Çalışmaları gibi hizmetlerimiz temeli atılan, bitmek üzere olan biten ve startı verilen projelerdir” diye konuştu.
 

 

 

"Her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazırız"


OMÜ'nün kentin en önemli simgelerinden birisi olduğunu kaydeden Rektör Sait Bilgiç ise şehirlerin kalkınmasında ve ilerlemesinde tetikleyici rol alan üniversitelerin yerel aktörlerle işbirliği ve koordinasyonunu önemsediklerini, bu konunda üniversite olarak her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazır olduklarını ifade etti.


Ziyaretin sonunda İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'e ziyaretin hatırasına çini işlemeli bir tabak hediye etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından uygulanan “Kayıtlı İstihdam İçin Ortak Fayda Diyalog ve İşbirliği Projesi” çerçevesinde düzenlenen KOSGEB destekli “Girişimcilik” ve “Kişisel Gelişim” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda şehrimizi ortak akılla, birlikte daha ileriye taşıyacağız" dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı. "Beşik sallayan eller, dünyaya hükmeder" sözünün muhatabı annelerin geleceği şekillendirdiğini ifade eden Başkan Tok, " Çocuğun ilk öğretmeni ve eğiticisi olan annelerinin eğitimini önemsediklerini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET