• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN TOK: OMÜ ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Erdoğan Tok: OMÜ Üniversitesi ile işbirliğine hazırız. Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, kendisini ziyaret eden OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç ile görüştü.

11 Kasım 2016 Cuma 18:40
Erdoğan Tok: OMÜ Üniversitesi ile işbirliğine hazırız

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ağırladı. 

 


ÖMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr Menderes Kabadayı ile birlikte Başkan Erdoğan Tok’a iadeyi ziyarette bulundu. Ziyarette yerel yönetimler ve üniversitelerin işbirliğinin önemi konuşuldu.

 

Sait Bilgiç'in ziyaretin memnuniyet duyduğunu dile getiren Başkan Erdoğan Tok, belediye olarak üniversite ile yapılacak projelere her zaman açık olduğunu kaydetti. Yerel yönetimlerle belediyelerin işbirliğinin şehre değer katacağını belirten Erdoğan Tok, yapılan ve yapılmakta olan projelerle ilgili bilgilendirme yaptı.İnsan merkezli projeler


İnsana dokunan ve gönüllere değen projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Tok, " İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözünden hareketle kadın, genç, yaşlı ve engelli tüm vatandaşlara yönelik projelerimizi hayata geçiyoruz. Belediye olarak başlattığımız çalışmalar dört koldan hızla devam ediyor. Belediyecilik görevlerimizi eksiksiz yerine getirirken diğer yandan da İlkadım'ı bir marka haline getiren, ilçemizin her geçen gün değerini yükselten projelerimizi tamamlıyoruz. Türkiye'ye örnek olacak Selçuklu mimarisine uygun kesme taş ve ahşaptan oluşacak olan Cami ve Külliye projemiz, Derebahçe Sosyal Tesislerimiz, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi, Baruthane Mahallemizde İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Yeni Belediye Hizmet Binası ve Unkapanı Kültür Merkezi Yenileme Çalışmaları gibi hizmetlerimiz temeli atılan, bitmek üzere olan biten ve startı verilen projelerdir” diye konuştu.
 

 

 

"Her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazırız"


OMÜ'nün kentin en önemli simgelerinden birisi olduğunu kaydeden Rektör Sait Bilgiç ise şehirlerin kalkınmasında ve ilerlemesinde tetikleyici rol alan üniversitelerin yerel aktörlerle işbirliği ve koordinasyonunu önemsediklerini, bu konunda üniversite olarak her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazır olduklarını ifade etti.


Ziyaretin sonunda İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'e ziyaretin hatırasına çini işlemeli bir tabak hediye etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Cennet vatanımızın dört bir yanında dini ve Milli değerlere bağlı pırıl pırıl bir nesil yetişiyor" dedi.

Samsun'da Uğur Mumcu, 24'üncü ölüm yıl dönümünde anıldı

Samsun'da Uğur Mumcu, 24'üncü ölüm yıl dönümünde anıldı Samsun'da Uğur Mumcu, 24'üncü ölüm yıl dönümünde anıldı. Samsun'da 24 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında gazeteci-yazar Uğur Mumcu, 24. ölüm yıl dönümünde anıldı.

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET