• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN TOK: OMÜ ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Erdoğan Tok: OMÜ Üniversitesi ile işbirliğine hazırız. Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, kendisini ziyaret eden OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç ile görüştü.

11 Kasım 2016 Cuma 18:40
Erdoğan Tok: OMÜ Üniversitesi ile işbirliğine hazırız

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ağırladı. 

 


ÖMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr Menderes Kabadayı ile birlikte Başkan Erdoğan Tok’a iadeyi ziyarette bulundu. Ziyarette yerel yönetimler ve üniversitelerin işbirliğinin önemi konuşuldu.

 

Sait Bilgiç'in ziyaretin memnuniyet duyduğunu dile getiren Başkan Erdoğan Tok, belediye olarak üniversite ile yapılacak projelere her zaman açık olduğunu kaydetti. Yerel yönetimlerle belediyelerin işbirliğinin şehre değer katacağını belirten Erdoğan Tok, yapılan ve yapılmakta olan projelerle ilgili bilgilendirme yaptı.İnsan merkezli projeler


İnsana dokunan ve gönüllere değen projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Tok, " İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözünden hareketle kadın, genç, yaşlı ve engelli tüm vatandaşlara yönelik projelerimizi hayata geçiyoruz. Belediye olarak başlattığımız çalışmalar dört koldan hızla devam ediyor. Belediyecilik görevlerimizi eksiksiz yerine getirirken diğer yandan da İlkadım'ı bir marka haline getiren, ilçemizin her geçen gün değerini yükselten projelerimizi tamamlıyoruz. Türkiye'ye örnek olacak Selçuklu mimarisine uygun kesme taş ve ahşaptan oluşacak olan Cami ve Külliye projemiz, Derebahçe Sosyal Tesislerimiz, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi, Baruthane Mahallemizde İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Yeni Belediye Hizmet Binası ve Unkapanı Kültür Merkezi Yenileme Çalışmaları gibi hizmetlerimiz temeli atılan, bitmek üzere olan biten ve startı verilen projelerdir” diye konuştu.
 

 

 

"Her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazırız"


OMÜ'nün kentin en önemli simgelerinden birisi olduğunu kaydeden Rektör Sait Bilgiç ise şehirlerin kalkınmasında ve ilerlemesinde tetikleyici rol alan üniversitelerin yerel aktörlerle işbirliği ve koordinasyonunu önemsediklerini, bu konunda üniversite olarak her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazır olduklarını ifade etti.


Ziyaretin sonunda İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'e ziyaretin hatırasına çini işlemeli bir tabak hediye etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor. İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok,  Samsun genelinde Pazar günü yapılacak olan yaklaşık 11 bin kişinin Kur'an- Kerim okuyarak hazırlandığı sınava katılanlara başarılar diledi.  Tok,  organize ettikleri bilgi ve kültür yarışmasının insan hayatına yön verdiğini sonuçlarının çok faydalı olacağını kaydetti.

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet İlkadım ilçesini karış karış gezerek halk oylaması öncesi vatandaşların neden 'evet' demesi gerektiğini anlatan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Köy statüsünden kurtularak mahalle kimliği kazanan yeni mahallelerde referandum çalışmalarını sürdürüyor.

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de. Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar ve Habertürk televizyonu sunucusu Cansu Canan Özgen, “Hasbihâl Gençlik Sohbetleri” çerçevesinde düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Konseyi’nin iş birliğinde programlanan “Genç Gündem Hayata Dair Sohbetler” adlı etkinliğe konuk oldu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’den MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan’a hayırlı olsun ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET