• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN TOK: SEYYİD KUTBEDDİN CAMİ VE TÜRBESİNİN ÇEVRE DÜZENLEMESİNİ YAPTIK

Erdoğan Tok: Seyyid Kutbeddin Cami ve Türbesinin çevre düzenlemesini yaptık. Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 7 asırlık tarihi Seyyid Kutbeddin Cami ve Türbesinin çevre düzenlemesini yaptıklarını açıkladı.

26 Haziran 2016 Pazar 13:07
Erdoğan Tok: Seyyid Kutbeddin Cami ve Türbesinin çevre düzenlemesini yaptık

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Selahiye, Kökçüoğlu ve Unkapanı Mahallesi sakinleriyle iftarda bir araya geldi.

 

Erdoğan Tok, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde yaşamış birçok eski devlet büyüğü, kuvvet komutanları, büyük İslam alimlerinin kabirlerinin bulunduğu 7 asırlık tarihi geçmişi bulunan Seyyid Kutbeddin Camii ve Türbesi'nde çevre düzenleme ve aydınlatma çalışmaları, şadırvan ve dinlenme alanları yaptıklarını söyledi.

 

Ramazan ayının 20. gününde kurulan komşu iftarı Adnan Ölmez Okulu Bahçesi'nde Selahiye, Kökçüoğlu ve Unkapanı Mahallesi sakinlerini aynı sofrada buluşturdu. Yoğun katılımın gözlendiği komşu iftarında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İftar saatine 1 saat kala okul bahçesini dolduran vatandaşlarla tek-tek tokalaştı.

 

Vatandaşların sıcak ilgisi ile karşılaşan Başkan Tok mahalle sakinleri ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Düzenlenen komşu iftarına mahalle sakinleri ve Başkan Tok’un yanı sıra Selahiye, Unkapanı ve Kökçüoğlu mahalle muhtarları ve Ak Parti İlkadım İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

 

"SİZİN BİRLİKTELİĞİNİZ BİZE GÜÇ VERİYOR."

 

Komşu iftarlarının eksiksiz devam ettiğini ve aynı zamanda projelerin de yükselmeye devam ettiğinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Hep birlikte Ramazan Ayının ruhuna uygun bir şekilde birlikteliğimizi sürdürmekteyiz. Allah bu beraberliğimizi, huzurumuzu ve kardeşliğimizi devam ettirsin inşallah. Komşuları bu sofralarda bir arada görünce mutlu oluyoruz, gücümüze güç katıyoruz. Kırgınlar bu sofrada barışıyor. Komşular bu sofrada tanışıyor. Bu sofralar bir çok hayırlı ve güzel işlere imza atıyor. İlkadım Belediyesi olarak bir yandan bu güzel sofraları düzenlerken bir yandan da çalışmalarımıza projelerimize devam ediyoruz. Bir yanda Samsun’un en büyük düğün ve toplantı salonunu içinde barındıracak olan Derebahçe Sosyal Tesislerimiz diğer yanda Türkiye’ye örnek Cami ve Külliye projemiz. Her koşulda her adımda örnek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

"SEYH SEYYİD KUTBİDDİN MANEVİ ÖNDER"

 

Selahiye Mahallesinde bulunan ve Türkiye’nin dört bir yanında ziyaretçi akınına uğrayan Şeyh Seyyid Kutbiddin Cami ve Türbesinin yenileme çalışmalarını titizlikte gerçekleştirdiklerinin de altını çizen Başkan Tok, “ Bu akşam burada Selahiye, Unkapanı ve Kökçüoğlu mahallesi sakinlerimizle bir aradayız. Vatandaşlarımızın da çok yakınında olan Şeyh Seyyid Kutbiddin Cami ve Türbemizin manzarası gerçekten hiç iyi değildi. Yolları aydınlatması çevresi oldukça kötü bir durumdaydı. Ekibimiz ile ivedi bir şekilde çalışma programımızı çıkararak yollarını, aydınlatmalarını, çevre düzenlemesini, çok güzel bir kamelya, altında abdest alma yerlerini oluşturduk. Çünkü Şeyh Seyyid Kutbiddin’in değerini belki bizler bilmiyoruz ama şehir dışından Samsun’a gelen herkesin ilk uğrak yeri Şeyh Seyyid Kutbiddin Türbesidir. Dolayısıyla buraya gelen vatandaşlarımızın orada rahat bir şekilde abdest alabileceği bahçesinde rahatça oturabileceği mekanlar oluşturduk. Allah’a çok şükür bu işimizi de tamamladık ve faaliyete geçirdik.” diye konuştu.

 

 

MANEVİYET DOLU GECELER

 

İlkadım Belediyesi tarafından dün akşam Esenevler Camiinde düzenlenen Kur'an Ziyafeti programında Eyüp Sultan Camii İmamı Erhan Mete ve Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem Nalbant Kur'an-ı Kerim Okudu. Okunan Kur'an-ı Kerim huşu işinde büyük bir haz ile dinlendi. Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından teravih namazları kılındı. Kılınan teravih namazının ardından camii çıkışında vatandaşlara çay ve lokma ikramında bulunuldu.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET