• 2,2456 TL

  • 2,8566 TL

  • 90,2552 TL

  • 77.646

CAMLARA 'SATILIK' YAZILARI ASTILAR

Camlara 'Satılık' yazıları astılar
06 Temmuz 2012 Cuma 16:21

TOKİ konutlarında oturanlar, yaralarını sarmaya çalışıyor.

Samsun'da selin vurduğu Canik İlçesi'ndeki Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında oturanlar, yaralarını sarmaya çalışıyor. Bölge, suyun çekilmesiyle çamur deryasına dönerken, vatandaşlar da evlerinin temizliğini yapıyor. Bazı vatandaşlar ise evlerini emlakçıya vererek, camlarına 'satılık' yazısı astırdı.
 

Geçen salı akşamı etkili olan sağanak yağışın sele dönüşmesi sonucu 11 kişinin öldüğü Samsun'da vatandaşlar, normal yaşamlarına dönmek için çabalıyor. Suların evlerden boşaltılmasıyla birlikte adeta çamur deryasına dönen Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında vatandaşlar çamurla kaplı evlerini temizlerken, kullanılamayacak hale gelen eşyalarını da kapının önüne koyuyorlar. Birçok ev sahibi evlerini emlakçılara vererek satışa çıkarırken, emlakçılar konutlara satılık tabelaları koydu.
 
"EVİMİZİN DEĞERİ DÜŞTÜ"
 
Birinci kattaki evi suyla dolan ve tüm eşyası kullanılmayacak hale gelen Zeynep Kurt, "Gece yağmurun yağmaya başlaması ile birlikte büyük bir su kütlesi balkonumuza geldi. Balkonun kapısını kapatamadık. Tüm yağmur suyu evin içine girdi. Eşyalarımız sel sularına kapıldı. Kendimizi evden güçlükle dışarı atıp üst kattalara çıktık. Dışarı çıkmaya cesaret edemedik. Çünkü her yer suyla doluydu" dedi.
 
Evlerini satışa çıkardıklarını da belirten Kurt, "Ancak alan çıkar mı bilemiyorum. Zaten evimizin değeri de düştü" diye konuştu.
 
"TOKİ OLMASAYDI KİMSE SAĞ ÇIKAMAZDI"
 
Daha önce gecekondu bölgesinde oturduğunu ve evine karşılık TOKİ'den daire aldığını kaydeden Ahmet Kaya ise, "30 bin lira civarında TOKİ'ye borcum vardı. Onu da ödüyordum. Ancak şimdi evimi satmak istiyorum. Kimse almaz. Çünkü burada artık kimse oturmak istemez. Eğer TOKİ olmasaydı ve biz gecekondularda otursaydık o evlerden sağ çıkamazdık. Can kaybı daha fazla olurdu. Bu gerçeği de görmemiz gerekiyor" dedi.
 
"SATMAK İSTİYORUZ"
 
78 yaşındaki Sakine Fidan ise, çok korktuğunu anlatarak, "6'ncı katta oturuyorum ama olay akşamı çok korktum. Evimiz yıkılacak sandım. Satmak istiyoruz ancak buraya kimse gelip bizden ev almaz" diye konuştu.
 
TOKİ konutlarına hala elektrik ve doğalgaz verilmezken, su verilmeye başlandı. Dairelerin bir çoğunun boş olduğu konutlarda, çok sayıda site sakini kapılarını kilitleyerek yakınlarının yanlarına yerleşti. Evlerinin temizliğini yapanlar ise yetkililerin kendilerine yardımcı olmasını istedi.

DİĞER HABERLER

Samsun'da otomobil köprü üstünde takla attı

Samsun'da otomobil köprü üstünde takla attı Samsun'da otomobilin köprü üstünde takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Samsun Adliyesinde tekme tokat kavga

Samsun Adliyesinde tekme tokat kavga Samsun'da komşular arasında çıkan kavgada 1 kişinin ölmesi 1 kişininde yaralanması ile ilgili davada taraflar Samsun Adliyesinde kavga etti.

Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama

Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama. Paralel yapı iddialarına yönelik başlatılan yasa dışı dinleme operasyonları ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Suç işleyen hiç kimsenin yanına, bu kalmaz" dedi.

Peşmerge güçleri Kobani'ye geçti mi?

Peşmerge güçleri Kobani'ye geçti mi? Peşmerge güçleri Kobani'ye geçti mi? Peşmerge güçlerinin Kobani'ye geçişlerine izin verilip verilmediği iddiaları tartışmalara neden oldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Peşmerge güçlerinin henüz Kobani'ye geçmediğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI