• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

FİRARİ BALYOZ SAVCISI HÜSEYİN KAPLAN'IN A HABER'DE GALİP ÖZTÜRK İTİRAFI

Firari Balyoz savcısı Hüseyin Kaplan'ın A Haber'de Galip Öztürk itirafı. Balyoz davasının firari savcısı Hüseyin Kaplan, A Haber'de Galip Öztürk'ün paralel yapının hedefi olduğunu itiraf etti. Kaçak Savcı Hüseyin Kaplan A Haber'e konuştu.

20 Ağustos 2016 Cumartesi 23:14
Firari Balyoz savcısı Hüseyin Kaplan'ın A Haber'de Galip Öztürk itirafı

Firari Balyoz savcısı Hüseyin Kaplan'ın A Haber'de Galip Öztürk itirafı. Balyoz davasının firari savcısı Hüseyin Kaplan, A Haber'de Galip Öztürk'ün paralel yapının hedefi olduğunu itiraf etti. Kaçak Savcı Hüseyin Kaplan A Haber'e konuştu. 

 

Teslim olan firari savcı Hüseyin Kaplan, A Haber'de Galip Öztürk ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

 

Balyoz savcısı Hüseyin Kaplan, Galip Öztürk'ün paralel yapının hedefi olduğunu söyleyerek "Galip Öztürk ile ilgili benim takipsizlik verebileceğim bir silahtan iki yıl hapis cezası aldı. Galip Öztürk'ün konuşmalarının buna etkisinin olduğunu düşünüyorum. Silahtan iki yıl ceza çıkmaz hızlıca Yargıtay'dan geçti. Dosyaları görünce Galip Öztürk'ün paralel yapının hedefi olduğunu anladım. " dedi.

 

 

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek ve Sabah Gazetesi Muhabiri Nazif Karaman Hüseyin Kaplan'ı buldu ve röportaj yaptı. Şimşek, Kaplan'ın yer yer ağladığını ve evet ben bir FETÖ'cüyüm, 30 yıldır örgütün içinde olduğunu ama çok pişman olduğunu ve konuşmak istediğini anlattığını söyledi.

 

İşte 30 yıldır FETÖ içerisinde olan Balyoz davası firari duruşma savcısı Hüseyin Kaplan'ın örgütle ilgili birbirinden çarpıcı açıklamaları...

 

KUMPAS KURULACAKSA BU PROFESYONEL OLMALI

 

FETÖ'nün 17-25 aralık darbe girişiminde hükümete kurulan kumpasta polis hangi savcıyla çalışacağını biliyordu. Böyle bir yapılanmaları var.

 

2012'DE NE OLDU?

FETÖ aleyhine tasfiyeler başlamıştı bunu duyuyorduk. Planlamalar yapıldığını duyuyorduk. Bunun için ben 2011'den beri Ak Parti tabanı değil ama bilhassa Başbakan tasvip edilmiyordu. Soğuk bir savaş vardı. "Elimizde bir imkan var bu imkanı bu uğurda harcayabiliriz" diye düşünülüyordu.

 

HER ŞEY 2011'DE BAŞLIYOR

Dinlemelerin büyük kısmı 2011'de başladığını düşünüyorum. HSYK'daki atamalardan sonra FETÖ'nün tasfiyesi hükümet tarafından başlamıştı. Bunlarda yargıda hükümete karşı bilenmeye neden olmuştu.

 

GEZİ OLAYLARINDA HÜKÜMETİN YIKILMASINI İSTİYORLARDI

Üst yapı hükümetin yıkılmasını istiyordu. Ama alt yapıda benim muhatap olduğum kişiler Erdoğan'ın başarılı olmasını istiyordu. Örgütün içindeydim ama suç işlemedim. Bunun için bildiklerimi anlatıp millete daha fazla zarar gelmemesini istiyorum.

 

"2048'E KADAR GENERAL AMİRAL LİSTESİ VARDI"

2048 yılına kadar askerin içinde kötü bir yapılanma var bunlar her an darbeye teşebbüs edebilirler diye düşünüyorduk. Bunun engellenmesi lazım diye düşünüyorduk. Çünkü bize 2048'e kadar general ve amiral listeleri vardı. Kendi adıma sevinmiştim. Ülkede darbelerin bittiğini düşünüyorduk.

 

 

FİRARİ SAVCI HÜSEYİN KAPLAN'IN A HABER'DE YAPTIĞI AÇIKLAMALARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN -VİDEO

 

 

Biz Balyoz'da ülkelerin darbeler tarihinin kesildiğini zannediyorduk ama nereden bilebilirdik darbeye zemin hazırlamışız. Biz Düşünün ilk defa bir darbeye yargılamayla ceza verdik. Allah kahretsin bizi kullanan insanlara. Bu darbe girişimini yaptıran Gülen'in Allah belasını versin.

 

ERGENEKON - BALYOZ DAVALARI

Bu davalarda muhakka etkisi var. Etkisi yok demek gerçeğe ters olur. (Pişmanlığınız var mı sorusu üzerine ) 15 Temmuz'dayken Cumhuriyet savcısıyken şu anda terörist olarak aranmaktayım. Polis asker arıyor. Her ne akdar öyle hissetmesemde. Bunu nasıl tasvir edebilirsiniz pişmanım tabi ki...Dava sürecinde de bir kısım insanlarla irtibatım olmuştu. Yargılanan sanıkların ailelerinden gelen çok mağdur olan yardım isteyen insanlar olmuştu. Üzülüyorsun şu anda benim düştüğüm pozisyonda onlar vardı. Şimdi bihakkın yaşayınca daha kötü oluyor. Yapıldıysa da Allah kahretsin. Bir liste oluşturuyorsun suçsuz insanları dahil ediyorsun. Hep masum değildim. balyuozda listelerde üç bin kişi vardı. Bunların 360 tanesine dava açılmıştı. Belki korunması gereken isimler varsa onlara dava açılmadı.(Korunanlar varmıydı sorusu üzerine) İsim olarak bilmiyorum. Belki korunması gereken adamalr avrdı onalra dava açılmadı. Ama o bilgiler bana gelmedi. Çünkü ben duruşmanın son safahatında katıldığım için arkadaş şu ismlere dava açtık şunları mahkum et bunları tutukla yok. Bakıyorsun dava açılan insanlar bakıyorsun kendi bilgimiz görgümüz şeyiyle de vur gitsin yapman gerekiyordu zaten. Vatana ihanet etmiş insanlar diye düşünüyorsun. Düşünün 15 Temmuz'da bir darbe oldu. Askere bomba atan bir pilot. Türk vatandaşı Türk insanı diyebilir misiniz?. Bunu nasıl tasvip edebilirsiniz. Vatandaşını tank ile ezen bir askeri nasıl tasvip edebilirsiniz?.

 

 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET