• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GALİP ÖZTÜRK'TEN DARBE KOMİSYONUNA ŞOK MERAL AKŞENER AÇIKLAMASI

Galip Öztürk'ten Darbe Komisyonuna şok Meral Akşener açıklaması. Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonuna Meral Akşener ile ilgili çarpıcı bir olayı anlattı.

09 Kasım 2016 Çarşamba 01:04
Galip Öztürk'ten Darbe Komisyonuna şok Meral Akşener açıklaması

Galip Öztürk'ten Darbe Komisyonuna şok Meral Akşener açıklaması. Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonuna Meral Akşener ile ilgili çarpıcı bir olayı anlattı.

 

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, meclis darbe komisyonunda çok önemli bilgiler açıkladı.

 

Meclis 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu’na bilgi veren Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk, darbeden 70 gün önce şirketinin genel müdürü Mehmet Ayağ’ın babası olan AKP’li eski vekil Ali Ayağ’ın “Yakında paraleli göreceksin” dediğini ve darbeden haberdar olduklarını söyledi.

 

Genel Müdürün kayınpederi İsmail Türk'ün de “Galip bey yakında TC'de işler değişecek, senin şirkete el konacak diyor Mehmet'in albayı” dediğini anlattı. 2 yıl Gürcistan'da kaçak yaşadığını anlatan Öztürk'ün verdiği çarpıcı bilgiler şöyle:

 

DARBEDEN 70 GÜN ÖNCE

 

“Gürcistan'a gittiğimde Edirne eski milletvekili (AKP) Ali Ayağ'ın oğluyla tanıştım. Ali bey, Özal döneminde Gülen hareketinin Balkanlardaki yapılanmasına öncülük ettiğini söyledi. Darbeden 70 gün öncesine kadar bu Mehmet Ayağ denilen genç kardeşimiz, 200-300 milyon dolan büyüklüğündeki şirketlerin en tepesindeki arkadaştı. Babasın, kayınpederi kızına bir doğum günü yapıyorlardı. Ali bey şeker hastası, o doğum gününde biraz yemeğe fazla yiyince şekeri kaçmış. Kayınpederi İsmail Türk, Meral Akşener'le birlikte hareket etmiş bir isim. Kendisine Akşener'in proje olduğunu (Fetöcü olmayabilir), MHP'yi bölmeye yönelik bir girişim olduğu, uzak durması gerektiği söylemlerle sohbet ediyorduk. Ali bey, İsmail beyle sohbet ederken bana çıkışarak ‘sen çok paralel paralel safsatası yapıyorsun. Yakında paralel ne onu görürsün. Bir de Akşener bu memleketin hangi makamına oturacağını yakında göreceksin dedi. ‘Yanlış anladın' deyince ‘hadi lan, paralel dediğin benim, halk o zaman' dedi. (Ne zaman oldu, tarih ne sorusuna) Bu 15 Temmuz'dan yaklaşık 70 gün önce oldu.

 

MEHMET'İN MİT'TEKİ ALBAYI

 

Paralel dediğim halk, o da Ali Ayağ ise o zaman benim için çok büyük bir tehlike olduğunu düşünerek oğlunun şirketteki kendisine yakın kadrosuyla 5 kişilik ekibini o gece işten çıkararak ilişkimi kestim. Mehmet Ayağ, Gürcistan'ı terk etmedi.İsmail Türk bana aynen şöyle dedi; Galip bey, ama bildiğin gibi değil. Artık Türkiye Cumhuriyeti'nde farklı şeyler olacak, senin de buradaki mallarına el koyacağını söylüyordu Mehmet'in albayı' Yani damadın MİT'e bağlı, istihbaratın temsilcisi olduğunu söyleyen bir albayın komutasına geçtiğini anlaşım oldum ve Mehmet Ayağ'dan kazasız belasız kurtuldum.

 

ZEKERİYA ÖZ'Ü SINIRDA ALAN BENİM ELEMAN

 

Sonra araştırdım, göreve aldığı adamlardan bir tanesi Ömer Göl. Batum Başkonsolosluğumuzda çalışan Fetöcü örgüt tarafından oraya yerleştirilmiş. Bu arkadaşın konsolosluktan atılma nedeni de Zekeriya Öz ve Celal Kara'yı Gürcistan'dan kapıdan alan Yusuf Dalyan'ın Türk tarafından teslim edip Gürcü tarafından da alan kişilerden birisi olduğunu konsolosluğumuz rapor etti.

 

MİLAT KOZMİK ODA

 

1991 yılında ilk çocuğumu Fatih kolejine vererek tanıştığım hizmet hareketine masum olduğunu düşündüğüm dönemde maddi çok yardım yaptım. 9 çocuğumdan 5'ini bunlarda okuttum. Yıllar geçti bu yapıyla ilgili kafamızda şüpheler oluşmaya başladı. 2009 yılında kozmik odaya girildiği güne kadar yaptıkları hareketleri desteklemiş iş adamıyım.

 

 

 

HAKKIMDA DOSYA AÇTILAR

 

İlişkilerimiz nerede koptu. Devletteki yapılanmaları devletin gizli bilgilerini ele geçirdiklerini gözlemledikten sonra ara verdim. Söyleme dökünce hakkımda dosya açtılar. Bizi bir dosya ile götürü vermişler. Afrika imamı 8 milyon dolarlık okul yaptıracaklarını söyleyip para istedi vermedim. Polisten tehdit ve baskılar almaya başladım. SPK zorlukları yabancı ortaklarla ilgili söylentiler çıktı.

 

POLİSLERİ DURDURAMAYIZ

 

Parayı vermeyince ‘Organizedeki polisleri durduramayız' dedi imamları Sezgin Yılmaz. Bu anlayışa, bu şantaja boyun eğmeği düşünmedim. Artık iş tehdit şantaj, boyutunun ötesine gidiyordu. Zaten siz Afrika'daki okulu yaptırmamışsınız emniyette sıkıntı olmuş bu nedenle bana 2 milyon 750 bin verin şimdilik kurtaralım sizi dedi. Yine ödemeyi reddettim.

 

KALEMİNİ KIRDIK DEDİLER

 

İmam İsmail Tüysüz, Pensilvanya'dan geldi. Tüysüz, Türkiye'yi terk etmem gerektiğini kalemimi kırdıklarını bu kararın Pensilvanya'da alındığını söyledi. Evimden, otele giderken kameralar, polisler eşliğinde terör örgütü lideri gözaltına alır gibi bizi gözaltına aldılar. 24 Şubat 2012’de

 

60 MİLYON DOLAR İSTEDİLER

 

Davalar için bana yine bir FETÖ’cü avukat gönderilmişti. 60 milyon dolar verirsem çıkabileceğim söylendi.

 

İŞ ADAMLARI YÜZDE 99'U

 

Herkes benim gibi yapmadı. Bunlara karşı bu direnişi gösteren iş adamlarının yüzde 99'unun bunların taleplerini kabul ettiğini ve mahkemelerin karşısında çıkacak yüzlerinin olmadığın düşünüyorum. Bir kısmının malum yapıyla birlikte ortak kazanç elde ettikleri için ortaya çıkmayacaklarını düşünüyorum.

 

SİYASİ YAPIYA SIZMIŞLAR

 

Magazinel iddianameyle beni suçladılar. Siyasi partilerin içine nüfuz etmiş, kendilerine rakip gördüklerinin, her tarafımıza sızmış tehlikeli örgütten bahsediyorum.

 

KOÇ-SABANCI DAHİL

 

Türkiye’deki iş camiasının yüzde 80'nine nüfuz ettiklerini düşünüyorum. Orta ve üst düzey tüm iş adamlarını yüzde 80 daha fazlasını nüfuz etmişlerdi. Bunlardan sadece bir tanesiyim. Koç, Sabancı dahil herkesin bunlara destek olduğu, bunların bize zarar verdiği bedel ödeyeceğimizden şüphem yok. Çevremde bunlarla ilişki kurmayı ama az ama çok para vermemiş iş adamlarının hangi hallere düştüğünü tek kişilik örgütlerde 30 – 40 yıl ceza evinde yattığını bildiğim bir çok olay var.

 

GÜLERCE O TARAFIN ADAMI

 

2011 sonları Hüseyin Gülerce'ye gittim. Polislerin baskısını anlattım. Bu söyledikleriniz çok vahim, biz bu noktaya gelmiş isek, o zaman yanlış işler yapıyoruz, araştırayım dedi. Size döneceğim dedi. Talip Büyük ile birlikte Taksim'de bir otelde kahve ısmarlamak istedi. Ufak tefek sıkıntılar olmuş. Sana baskı yapan, rapor veren bizim polisler değil dedi. Yanlış olmasın hocam dedim. Bu Tayyip beyin polisi dedi. Gülerce o gün muktedir bir adam olarak konuşuyordu, bir tarafın adamı olarak konuşuyordu. Kimin gemisi kalkarsa ona binmeye çalışan yazar olarak görüyorum.'

 

Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunda konuşan İş Adamı Öztürk:

 

-"Fetö'nün el konulan ve TMSF'ye devredilen şirketleri mutlaka milli şirketlere satılarak hazineye gelir kaydedilmeli. Biz de bu istikamette Koza-İpek'i almak için hazırız"

 

Ankara- Fetö/PDY Terör örgütünce kalkışılan 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunda konuşan İşadamı Galip Öztürk, örgütün elinden alınan şirketlerin biran evvel satılması gerektiğini belirterek, bu çerçevede Koza-İpek gurubunu almaya hazır olduklarının söyledi.


Öztürk, Fetöcü iş adamlarına ait olan ve teröre finans kaynağı yaratan şirketlerin başı boşluktan kurtarılması gerektiğinede  işaret ederek şunları söyledi.


"TMSF tarafından el konulan şirketilerin milli ekonomiye kazandırılması lazım. Zira bunlar milli servettir. Biran evvel milli nitelikli işadamlarına satılmalı ve geliri hazineye irat kaydedilmeli. Böylece ataletten kurtarılıp yeniden ekonominin içinde aktif olmalı. Biz de gurup olarak Koza-İpek Holdinge talibiz, bu çerçevede hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Milli değerlere önem veren iş adamlarımız da bu istikamette çalışmalıdır"

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi

SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi.Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu(SAMDEF) Genel Başkanlığına yeniden Metin Şenel seçildi.

Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar

Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar. Regaip Kandilinde yapılması gereken ibadetler. En güzel Regaip Kandili mesajları. Regaip Kandili duası, hacet namazı nasıl kılınır, tesbih namazı nasıl kılınır. Regaip Kandili gecesinde edilecek dualar haberimizde..

İlkadım Belediyesi'nden örnek proje: Öğrenciler fidan dikti

İlkadım Belediyesi'nden örnek proje: Öğrenciler fidan dikti İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyinin beraber düzenlediği 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Kışla Yaşar Doğu ilkokulunun öğrencileri ile birlikte Okul çevresine fidan dikti.

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ve Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünde eğitim – öğretim görmekte olan öğrenci üyelere yönelik “Torna İle Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET