• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NIN KOD ADI: 2023 PROJESİ GÜNDEM OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kod Adı: 2023 projesi gündem oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 81 şehirde hayata geçireceği Kod Adı: 2023 projesi Twitter'da TT oldu.

18 Nisan 2017 Salı 16:52
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kod Adı: 2023 projesi gündem oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yüzde 100 milli yazılım projesi Kod Adı Projesinin hayata geçireleceğini açıkladı. 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kod Adı 2023 projesi Twitter'da biran da gündem oldu. 


Gençlik ve Spor Bakanlığı 2023 yılı hedefleri kapsamında Türkiye genelinde hayata geçireceği proje ile milli yazılımların geliştirilmesini sağlayacak.  Türkiye genelinde bulunan Gençlik Merkezlerinde uygulanacak olan Kod Adı: 2023 projesi ile dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, kodlama, milli yazılımların geliştirilmesi için gençlere eğitimler verileceği öğrenildi. 

 

AK Parti Samsun Milletvekili ve  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kod Adı: 2023 projesinin 81 şehirde gençlik merkezlerinde uygulanacağını açıklayarak, "Proje kapsamında öğrencilere algoritma, programlama, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik alanlarda eğitimler verilecek. Başarı ile tamamlayan en iyi 100 öğrenci yaz döneminde özel eğitim kampına alınacak.  Kod Adı: 2023 projesi kapsamında gençlere erken yaşta kodlama eğitimleri verilecek." dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET