• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NIN KOD ADI: 2023 PROJESİ GÜNDEM OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kod Adı: 2023 projesi gündem oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 81 şehirde hayata geçireceği Kod Adı: 2023 projesi Twitter'da TT oldu.

18 Nisan 2017 Salı 16:52
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kod Adı: 2023 projesi gündem oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yüzde 100 milli yazılım projesi Kod Adı Projesinin hayata geçireleceğini açıkladı. 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kod Adı 2023 projesi Twitter'da biran da gündem oldu. 


Gençlik ve Spor Bakanlığı 2023 yılı hedefleri kapsamında Türkiye genelinde hayata geçireceği proje ile milli yazılımların geliştirilmesini sağlayacak.  Türkiye genelinde bulunan Gençlik Merkezlerinde uygulanacak olan Kod Adı: 2023 projesi ile dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, kodlama, milli yazılımların geliştirilmesi için gençlere eğitimler verileceği öğrenildi. 

 

AK Parti Samsun Milletvekili ve  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kod Adı: 2023 projesinin 81 şehirde gençlik merkezlerinde uygulanacağını açıklayarak, "Proje kapsamında öğrencilere algoritma, programlama, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik alanlarda eğitimler verilecek. Başarı ile tamamlayan en iyi 100 öğrenci yaz döneminde özel eğitim kampına alınacak.  Kod Adı: 2023 projesi kapsamında gençlere erken yaşta kodlama eğitimleri verilecek." dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI