• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HALEP’E YOL AÇ SURİYE’YE YARDIM ET KAMPANYASI

İHH Samsun Şubesi tarafından "Halep’e Yol Aç Suriye’ye Yardım Et" kampanyası başlatıldı.

03 Ekim 2016 Pazartesi 16:53
Halep’e Yol Aç Suriye’ye Yardım Et kampanyası

Büyük Cami'de kılınan öğle namazının ardından İHH Samsun Şube'si Başkanı Ersan Salihoğlu ve İHH gönüllüleri düzenledikleri basın açıklamasında vatandaşı Suriye'ye yardım etme çağrısında bulundular.

"Savaşın da bir ahlakı vardır"
Basın açıklamasını okuyan İHH Samsun Şube'si Başkanı Ersan Salihoğlu, "Suriye’de savaş 2011 yılından günümüze şiddeti ve tarafları artarak sonsuza dek sürecekmiş gibi devam ediyor. Suriye içinde 7 Milyon, Suriye dışında 3 milyonu Ülkemizde barınmaya çalışan 5 milyon kişiyi muhacir eden 500 bin insanın ölümüne sebep olan hiçbir İslami ve insani hukuku umursamayan bu lanet savaşın ne zaman biteceği ise kimse tarafından bilinmiyor. Uluslararası toplumun duyarsızlığı Suriye’de sadece İnsanların öldüğünü değil dünya insanlığının da öldüğünü göstermektedir. Suriye’ye komşu olan ülkelerin de menfaat yarışına girdiği kahredici bir ortamda iyilik yapmaya çalışıyoruz. İran, Rusya, Esed büyük bir azim ve gayret ile Halep ve diğer şehirlerdeki kuşatma altında kalan silahsız insanlara karşı hain saldırılar düzenliyorlar. Katil ABD ve AB’nin başı çektiği bir gurup ise taşeron terör örgütleri ile sınır tanımadan ülkemizi ve komşu ülke topraklarını kan gölüne döndürerek katliamlarına devam ediyorlar. Suriye’deki katliam, göç ettirme ve tahribatın sorumluluğu Birleşmiş Milletler, Güvenlik Konseyi, İnsan Hakları Örgütü, Arap Ligi ve Suriye komşusu ülkelerin üzerinedir. İnsani ve ahlaki görevini yapmak üzere küresel ve bölgesel kuruluşlar Birleşmiş Milletlere baskı uygulamalıdır. Savaşın da bir ahlakı vardır. Silahsız masum insanlara kadınlara çocuklara ve onlara yardım götürenlere dokunulmaz. Ama yardım konvoylarımızı dahi bombalayan zalimlerle karşı karşıyayız. Şunu istiyoruz: Halep başta olmak üzere ulaşılamayan bütün şehirlere yardım koridorları açılmalı. İnsani yardım kuruluşları buralara ulaşmalı. Bu kuruluşların can güvenlikleri temin edilmelidir. Bunun aksi insanlık ve savaş suçudur. Beş yıldır dünyanın gözü önünde Suriye’de savaş suçu işlenmektedir. Samsun İHH olarak diğer bütün illerimizle birlikte bugünden itibaren Suriye’de bulunan kamplarımıza ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıyoruz. 15 Temmuz kalkışmasının kahraman insanları ümmet coğrafyasının mazlumları yolumuzu gözlüyor. O gece biz sadece ülkemizi değil aynı zamanda mazlum ülkelerin başta Suriye, Filistin ve Irak olmak üzere, Arakan, Keşmir, Doğu Türkistan ve başka İslam beldelerinde, işgalci ve işbirlikçi rejimlerin zulümleri ile, yurtlarından çıkmak zorunda kaldıklarından ya da savaş şartlarından dolayı zor şartlarda yaşayan mağdur ve mazlum kardeşlerimizin umutlarını da kurtardık. O halde bugün artık umutları gerçeğe dönüştürmek günüdür. Umanlara ve Dünyaya yeniden bu necip milletin ümmetin lideri olduğunu göstermenin zamanıdır" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Yıldırım Holding Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Samsunlu işadamları Mehmet Yıldırım, Ali Rıza Yıldırım ve Yüksel Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım 86 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da Çalışma alanı olarak Samsun’u seçen Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti. 10 farklı konu çerçevesinde Samsun kentini çalışan öğrenciler, planlamalarını Başkan Murzioğlu ile paylaştı.

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret Samsunspor Kulüp Başkanı İ.Erkurt Tutu, Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş, Muhasip Üye Ömür Tekin, MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından, İlkadım ilçesinde Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi Hizmete Girdi.  

KÖŞE YAZARLARI

ANKET