• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

HALEP’E YOL AÇ SURİYE’YE YARDIM ET KAMPANYASI

İHH Samsun Şubesi tarafından "Halep’e Yol Aç Suriye’ye Yardım Et" kampanyası başlatıldı.

03 Ekim 2016 Pazartesi 16:53
Halep’e Yol Aç Suriye’ye Yardım Et kampanyası

Büyük Cami'de kılınan öğle namazının ardından İHH Samsun Şube'si Başkanı Ersan Salihoğlu ve İHH gönüllüleri düzenledikleri basın açıklamasında vatandaşı Suriye'ye yardım etme çağrısında bulundular.

"Savaşın da bir ahlakı vardır"
Basın açıklamasını okuyan İHH Samsun Şube'si Başkanı Ersan Salihoğlu, "Suriye’de savaş 2011 yılından günümüze şiddeti ve tarafları artarak sonsuza dek sürecekmiş gibi devam ediyor. Suriye içinde 7 Milyon, Suriye dışında 3 milyonu Ülkemizde barınmaya çalışan 5 milyon kişiyi muhacir eden 500 bin insanın ölümüne sebep olan hiçbir İslami ve insani hukuku umursamayan bu lanet savaşın ne zaman biteceği ise kimse tarafından bilinmiyor. Uluslararası toplumun duyarsızlığı Suriye’de sadece İnsanların öldüğünü değil dünya insanlığının da öldüğünü göstermektedir. Suriye’ye komşu olan ülkelerin de menfaat yarışına girdiği kahredici bir ortamda iyilik yapmaya çalışıyoruz. İran, Rusya, Esed büyük bir azim ve gayret ile Halep ve diğer şehirlerdeki kuşatma altında kalan silahsız insanlara karşı hain saldırılar düzenliyorlar. Katil ABD ve AB’nin başı çektiği bir gurup ise taşeron terör örgütleri ile sınır tanımadan ülkemizi ve komşu ülke topraklarını kan gölüne döndürerek katliamlarına devam ediyorlar. Suriye’deki katliam, göç ettirme ve tahribatın sorumluluğu Birleşmiş Milletler, Güvenlik Konseyi, İnsan Hakları Örgütü, Arap Ligi ve Suriye komşusu ülkelerin üzerinedir. İnsani ve ahlaki görevini yapmak üzere küresel ve bölgesel kuruluşlar Birleşmiş Milletlere baskı uygulamalıdır. Savaşın da bir ahlakı vardır. Silahsız masum insanlara kadınlara çocuklara ve onlara yardım götürenlere dokunulmaz. Ama yardım konvoylarımızı dahi bombalayan zalimlerle karşı karşıyayız. Şunu istiyoruz: Halep başta olmak üzere ulaşılamayan bütün şehirlere yardım koridorları açılmalı. İnsani yardım kuruluşları buralara ulaşmalı. Bu kuruluşların can güvenlikleri temin edilmelidir. Bunun aksi insanlık ve savaş suçudur. Beş yıldır dünyanın gözü önünde Suriye’de savaş suçu işlenmektedir. Samsun İHH olarak diğer bütün illerimizle birlikte bugünden itibaren Suriye’de bulunan kamplarımıza ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıyoruz. 15 Temmuz kalkışmasının kahraman insanları ümmet coğrafyasının mazlumları yolumuzu gözlüyor. O gece biz sadece ülkemizi değil aynı zamanda mazlum ülkelerin başta Suriye, Filistin ve Irak olmak üzere, Arakan, Keşmir, Doğu Türkistan ve başka İslam beldelerinde, işgalci ve işbirlikçi rejimlerin zulümleri ile, yurtlarından çıkmak zorunda kaldıklarından ya da savaş şartlarından dolayı zor şartlarda yaşayan mağdur ve mazlum kardeşlerimizin umutlarını da kurtardık. O halde bugün artık umutları gerçeğe dönüştürmek günüdür. Umanlara ve Dünyaya yeniden bu necip milletin ümmetin lideri olduğunu göstermenin zamanıdır" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

YEDAŞ'tan Samsun'da 4 ilçeye elektrik kesintisi uyarısı

YEDAŞ'tan Samsun'da 4 ilçeye elektrik kesintisi uyarısı YEDAŞ'tan Samsun'da 4 ilçeye elektrik kesintisi uyarısı. Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş(YEDAŞ) Samsun'un 4 ilçesi Terme, Ayvacık, Salıpazarı, Çarşamba'da elektrik kesintisi uygulanacağını duyurdu.

İhsan Şenocak, Mustafa İslamoğlu'nun IŞİD'ci yetiştiriyor iddiasına yanıt verdi

İhsan Şenocak, Mustafa İslamoğlu'nun IŞİD'ci yetiştiriyor iddiasına yanıt verdi İhsan Şenocak, Mustafa İslamoğlu'nun IŞİD'ci yetiştiriyor iddiasına yanıt verdi. İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi(İFAM) Kurucusu İhsan Şenocak, Mustafa İslamoğlu'nun 'İŞİD'ci yetiştiriyor' iddiası ile ilgili konuştu.

Samsunlu başsavcı Harun Kodalak Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına görevlendirildi

Samsunlu başsavcı Harun Kodalak Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına görevlendirildi Samsunlu başsavcı Harun Kodalak Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına görevlendirildi. Samsun doğumlu Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, HSYK tarafından yayınlanan Adli Yargı Kararnamesi ile Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevine atandı.

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde incelemelerde bulundu

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde incelemelerde bulundu Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde incelemelerde bulundu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET