• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI MURAT İKİZ AKİT TV'DE KAPLICA İŞLETMECİSİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI

Samsun'un Havza ilçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, Akit TV'de Fehmi Demirbağ'ın sunduğu  Ters Kutuplarda Buluşalım programına katılarak ilçede ki bir kaplıca işletmecisi ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

27 Kasım 2016 Pazar 17:30
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz AKİT TV'de kaplıca işletmecisi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, Akit TV'de Fehmi Demirbağ'ın sunduğu programa yaptığı telefon bağlantısında, ilçede bulunan bir kaplıca işletmecisi ile ilgili açıklamalar yaptı. 

 


Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in telefon bağlantısı öncesi ise programın sunucusu Fehmi Demirbağ, söz konusu kaplıca ile ilgili "Fatih Bıyık isminde bir şahıs FETÖ ile ilişkilendirilmiş hatta davalık olmuş bir kişi.  Kendi avukatıda Fevzi Cem Şenocak. Yani bir ölçüde devletin aleyhine çalışan bir yapı.  Bu kişi uzunca zamandır 1995'den beri Havza kaplıcalarını işletmekte, kaplıcada vakıfların.  Fatih Bıyık 12 bin lira aylık kira ile kaplıcaların işletmesini yapmakta, belediye der ki, Vakıfların Genel Müdürlüğüne verin burayı biz 30 bin lira verelim. Burada usulsüz yıkım var, vakıf binasına tecavüz var, bir de burada mahkeme kararınada yansımış fuhuş yapmak var.  Vakıflar Genel Müdürlüğünün bu kararından dönmesi lazım" dedi.


Akit TV'de Ters Kutuplarda Buluşalım programının sunucusu Fehmi Demirbağ'ın ardından yayına telefonla bağlanan Havza Belediye Başkanı Murat ikiz ise, söz konusu kaplıca işletmecisinin ilçe belediyesine sıcak su, Samsun Büyükşehir Belediyesine de soğuk su borcu bulunduğunu ve ödemediğini belirtti.


Murat İkiz, kaplıca işletmecisi ile ilgili yaptığı açıklamada "22 yıldır bu işletmeciyi Vakıflar Genel Müdürlüğü buradan çıkartamıyor. Bunun siyasi destekçileri var. Burada isim belirtmek istemiyorum ama siyasi destekçilerinden dolayı 22 yıldır malasef burada duruyor" dedi.

 

MURAT İKİZ'DEN AKİT TV'DE FLAŞ AÇIKLAMALAR


Havza ilçesinde ki kaplıca işletmecisinin Vakıflar Genel Müdürlüğüne de kira borcu bulunduğunu ve kira ödemesi de yapmadığına dikkat çekerek, Akit TV'de şu açıklamaları yaptı.

"Büyükşehir Belediyesine soğuk su, bize ise sıcak su borcu var ödemez. Vakıflar kira borcu var ödemez ama ne hikmetse  22 yıldır vakıflar bu kiracıyı buradan çıkarmıyor.  Bunun siyasi destekçileri var. Burada isim belirtmek  istemiyorum ama siyasi destekçilerinden dolayı 22 yıldır malesef burada duruyor. Burada bazı olaylar oldu. Polis baskını oldu, fuhuşla ilgili mahkeme karar verdi Yargıtay karar verdi.  Samsun'da FETÖ'den tutuklanan bir avukatla davalarını yürütüyordu. FETÖ'cü avukatlarla. Havza Belediyesi, Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi, Vakıflar ile mahkemelik ama kimse çıkartamıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğüne dilekçeler yazdık ama sonuç alınamıyor." diye konuştu.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET