• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI MURAT İKİZ AKİT TV'DE KAPLICA İŞLETMECİSİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI

Samsun'un Havza ilçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, Akit TV'de Fehmi Demirbağ'ın sunduğu  Ters Kutuplarda Buluşalım programına katılarak ilçede ki bir kaplıca işletmecisi ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

27 Kasım 2016 Pazar 17:30
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz AKİT TV'de kaplıca işletmecisi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, Akit TV'de Fehmi Demirbağ'ın sunduğu programa yaptığı telefon bağlantısında, ilçede bulunan bir kaplıca işletmecisi ile ilgili açıklamalar yaptı. 

 


Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in telefon bağlantısı öncesi ise programın sunucusu Fehmi Demirbağ, söz konusu kaplıca ile ilgili "Fatih Bıyık isminde bir şahıs FETÖ ile ilişkilendirilmiş hatta davalık olmuş bir kişi.  Kendi avukatıda Fevzi Cem Şenocak. Yani bir ölçüde devletin aleyhine çalışan bir yapı.  Bu kişi uzunca zamandır 1995'den beri Havza kaplıcalarını işletmekte, kaplıcada vakıfların.  Fatih Bıyık 12 bin lira aylık kira ile kaplıcaların işletmesini yapmakta, belediye der ki, Vakıfların Genel Müdürlüğüne verin burayı biz 30 bin lira verelim. Burada usulsüz yıkım var, vakıf binasına tecavüz var, bir de burada mahkeme kararınada yansımış fuhuş yapmak var.  Vakıflar Genel Müdürlüğünün bu kararından dönmesi lazım" dedi.


Akit TV'de Ters Kutuplarda Buluşalım programının sunucusu Fehmi Demirbağ'ın ardından yayına telefonla bağlanan Havza Belediye Başkanı Murat ikiz ise, söz konusu kaplıca işletmecisinin ilçe belediyesine sıcak su, Samsun Büyükşehir Belediyesine de soğuk su borcu bulunduğunu ve ödemediğini belirtti.


Murat İkiz, kaplıca işletmecisi ile ilgili yaptığı açıklamada "22 yıldır bu işletmeciyi Vakıflar Genel Müdürlüğü buradan çıkartamıyor. Bunun siyasi destekçileri var. Burada isim belirtmek istemiyorum ama siyasi destekçilerinden dolayı 22 yıldır malasef burada duruyor" dedi.

 

MURAT İKİZ'DEN AKİT TV'DE FLAŞ AÇIKLAMALAR


Havza ilçesinde ki kaplıca işletmecisinin Vakıflar Genel Müdürlüğüne de kira borcu bulunduğunu ve kira ödemesi de yapmadığına dikkat çekerek, Akit TV'de şu açıklamaları yaptı.

"Büyükşehir Belediyesine soğuk su, bize ise sıcak su borcu var ödemez. Vakıflar kira borcu var ödemez ama ne hikmetse  22 yıldır vakıflar bu kiracıyı buradan çıkarmıyor.  Bunun siyasi destekçileri var. Burada isim belirtmek  istemiyorum ama siyasi destekçilerinden dolayı 22 yıldır malesef burada duruyor. Burada bazı olaylar oldu. Polis baskını oldu, fuhuşla ilgili mahkeme karar verdi Yargıtay karar verdi.  Samsun'da FETÖ'den tutuklanan bir avukatla davalarını yürütüyordu. FETÖ'cü avukatlarla. Havza Belediyesi, Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi, Vakıflar ile mahkemelik ama kimse çıkartamıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğüne dilekçeler yazdık ama sonuç alınamıyor." diye konuştu.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da OMÜSEM seminerlere devam ediyor

Samsun'da OMÜSEM seminerlere devam ediyor Samsun'da OMÜSEM seminerlere devam ediyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) “Günlük Hayatta Stres ve Stres Yönetimi” semineri ve “Satış Teknikleri” eğitim programlarını kamu kurum çalışanları, özel sektör çalışanları ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdi. 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bin 500 aileye kıyafet yardımı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bin 500 aileye kıyafet yardımı Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bin 500 aileye kıyafet yardımı. Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi Hayır Çarşısı bin 500 aileye yılda 3 kere kıyafet yardımı yapıyor.

Samsun'un Canik ilçesinde ödüllü ses yarışması düzenledi

Samsun'un Canik ilçesinde ödüllü ses yarışması düzenledi Samsun'un Canik ilçesinde ödüllü ses yarışması düzenledi. Canik Belediyesi tarafından kültür-sanat faaliyetleri kapsamında bu yıl 2.'si düzenlenen "Sahne Senin" Ödüllü Ses Yarışması, bu yıl da dolu dolu gerçekleşti. Birbirinden güzel sesler, dinleyenlere muhteşem bir akşam yaşatırken, jüri üyeleri seçim yapmakta oldukça zorlandı.

Samsun İlkadım’da Her Anne Bir Okuldur eğitim programı başladı

Samsun İlkadım’da Her Anne Bir Okuldur eğitim programı başladı Samsun İlkadım’da Her Anne Bir Okuldur eğitim programı başladı. İlkadım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Her Anne Bir Okuldur” projesi ilk eğitimine başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET