• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI MURAT İKİZ AKİT TV'DE KAPLICA İŞLETMECİSİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI

Samsun'un Havza ilçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, Akit TV'de Fehmi Demirbağ'ın sunduğu  Ters Kutuplarda Buluşalım programına katılarak ilçede ki bir kaplıca işletmecisi ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

27 Kasım 2016 Pazar 17:30
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz AKİT TV'de kaplıca işletmecisi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, Akit TV'de Fehmi Demirbağ'ın sunduğu programa yaptığı telefon bağlantısında, ilçede bulunan bir kaplıca işletmecisi ile ilgili açıklamalar yaptı. 

 


Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in telefon bağlantısı öncesi ise programın sunucusu Fehmi Demirbağ, söz konusu kaplıca ile ilgili "Fatih Bıyık isminde bir şahıs FETÖ ile ilişkilendirilmiş hatta davalık olmuş bir kişi.  Kendi avukatıda Fevzi Cem Şenocak. Yani bir ölçüde devletin aleyhine çalışan bir yapı.  Bu kişi uzunca zamandır 1995'den beri Havza kaplıcalarını işletmekte, kaplıcada vakıfların.  Fatih Bıyık 12 bin lira aylık kira ile kaplıcaların işletmesini yapmakta, belediye der ki, Vakıfların Genel Müdürlüğüne verin burayı biz 30 bin lira verelim. Burada usulsüz yıkım var, vakıf binasına tecavüz var, bir de burada mahkeme kararınada yansımış fuhuş yapmak var.  Vakıflar Genel Müdürlüğünün bu kararından dönmesi lazım" dedi.


Akit TV'de Ters Kutuplarda Buluşalım programının sunucusu Fehmi Demirbağ'ın ardından yayına telefonla bağlanan Havza Belediye Başkanı Murat ikiz ise, söz konusu kaplıca işletmecisinin ilçe belediyesine sıcak su, Samsun Büyükşehir Belediyesine de soğuk su borcu bulunduğunu ve ödemediğini belirtti.

 


Murat İkiz, kaplıca işletmecisi ile ilgili yaptığı açıklamada "22 yıldır bu işletmeciyi Vakıflar Genel Müdürlüğü buradan çıkartamıyor. Bunun siyasi destekçileri var. Burada isim belirtmek istemiyorum ama siyasi destekçilerinden dolayı 22 yıldır malasef burada duruyor" dedi.

 

MURAT İKİZ'DEN AKİT TV'DE FLAŞ AÇIKLAMALAR


Havza ilçesinde ki kaplıca işletmecisinin Vakıflar Genel Müdürlüğüne de kira borcu bulunduğunu ve kira ödemesi de yapmadığına dikkat çekerek, Akit TV'de şu açıklamaları yaptı.

"Büyükşehir Belediyesine soğuk su, bize ise sıcak su borcu var ödemez. Vakıflar kira borcu var ödemez ama ne hikmetse  22 yıldır vakıflar bu kiracıyı buradan çıkarmıyor.  Bunun siyasi destekçileri var. Burada isim belirtmek  istemiyorum ama siyasi destekçilerinden dolayı 22 yıldır malesef burada duruyor. Burada bazı olaylar oldu. Polis baskını oldu, fuhuşla ilgili mahkeme karar verdi Yargıtay karar verdi.  Samsun'da FETÖ'den tutuklanan bir avukatla davalarını yürütüyordu. FETÖ'cü avukatlarla. Havza Belediyesi, Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi, Vakıflar ile mahkemelik ama kimse çıkartamıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğüne dilekçeler yazdık ama sonuç alınamıyor." diye konuştu.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba'da Muhtarlar Buluşmasında konuştu

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba'da Muhtarlar Buluşmasında konuştu Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba'da Muhtarlar Buluşmasında konuştu. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba ilçesi Ticaret Borsası M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda düzenlenen Muhtarlar Buluşmasında önemli açıklamalar yaptı.

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı. Alaçam Belediyesi ve Bafra Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Hizmet Merkezi işbirliğiyle açılan Girişimcilik Kursu tamamlandı. Kursa katılan 25 kişi 32 saatlik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak ekonomik anlamda desteklerden yararlanma imkanından faydalanacak.

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi. Samsun'da 6 ayrı inşaattan 3 kamyon dolusu hırsızlık olayının failini tespit edip yakalanmasına sağlayan polis memuru ayın polisi seçildi.

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Cennet vatanımızın dört bir yanında dini ve Milli değerlere bağlı pırıl pırıl bir nesil yetişiyor" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET