• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

İBRAHİM ŞAHİN: 15 TEMMUZ'DA SAĞLIKSIZ EĞİTİM VERİLEN İNSANLARI GÖRDÜK

İbrahim Şahin: 15 Temmuz'da sağlıksız eğitim verilen insanları gördük! Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı konuşmada "15 Temmuz'da sağlıklı bir eğitimin verilemediği takdirde insanların nasıl sapkın bir yola gittiğini gördük" dedi.

26 Eylül 2016 Pazartesi 15:26
İbrahim Şahin: 15 Temmuz'da sağlıksız eğitim verilen insanları gördük

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın halası Şükriye Işık'ın vasiyeti üzerine mirası ile yaptırılan Şükriye Işık Anaokulu'nun açılış töreninde konuştu.

 

Şahin yaptığı konuşmada şunları söyledi; 15 Temmuz'da sağlıklı bir eğitimin verilemediği takdirde insanların nasıl sapkın bir yola gittiğini gördük. Aslında çok inançlı gibi ve sağlık gibi görünen insanların, 15 Temmuz'da ne ler yapabildiğini gördük. Çok ciddi eğitime zaman vermemiz gerekiyor. Çocuk dünyaya geldiğinden itibaren eğitim verilmesi gerekiyor. Sadece öğretmenlerden değil, evde, sokakta, mahallede eğitim vermemiz lazım. Kore'de sınıf içi eğitiminden fazla, okul dışı eğitime önem veriliyor. Bizde bunu geliştireceğiz. İlkokula yeni başlayanm yavrularımıza yüzme öğretiyoruz. Birinci yılda sadece  bin çocuca, ikinci yılda 10 bin, bu yıl ise 15 bin çocuğumuza yüzme öğreteceğiz. Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın çok ciddi katkıları var. Yüzme ve bisikelt sürmeyi öğrenirseniz bir daha unutmazsınız. Değerli dostlar eğitim öğretim yılını geçen senei Terme'de açtık. Çocukların toprakla temas etmesi lazım. Sağlıklı bir eğitime yavrularımıza taşımamız lazım. Samsun mutlak surette eğitim konusunda Türkiye'de ilk 10'a girmeli.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab'da meydana gelen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şehit Ramazan Taşkın’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü

Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü. AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları ve İHH İnsani Yardım Vakfı, Canik Belediyesi'nin de destek verdiği etkinlikte yetim çocukları sevindirdi. Samsun'un değişik ilçelerinden Canik'e gelen yetim çocuklar, yemek yedi, oyun oynayarak keyifli dakikalar geçirdi.

Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu. Kanser hastalığından hayatını kaybeden eski Polis Emeklileri Derneği Samsun Şube Başkanı Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu. 

Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, kendisini ziyaret eden Samsunspor yönetimi ile görüşerek, Samsunspor’a ek gelir sağlamak amacıyla düzenlenen 51. Yıl Milli Piyango bileti satın aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET