• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

İBRAHİM ŞAHİN: 15 TEMMUZ'DA SAĞLIKSIZ EĞİTİM VERİLEN İNSANLARI GÖRDÜK

İbrahim Şahin: 15 Temmuz'da sağlıksız eğitim verilen insanları gördük! Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı konuşmada "15 Temmuz'da sağlıklı bir eğitimin verilemediği takdirde insanların nasıl sapkın bir yola gittiğini gördük" dedi.

26 Eylül 2016 Pazartesi 15:26
İbrahim Şahin: 15 Temmuz'da sağlıksız eğitim verilen insanları gördük

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın halası Şükriye Işık'ın vasiyeti üzerine mirası ile yaptırılan Şükriye Işık Anaokulu'nun açılış töreninde konuştu.

 

Şahin yaptığı konuşmada şunları söyledi; 15 Temmuz'da sağlıklı bir eğitimin verilemediği takdirde insanların nasıl sapkın bir yola gittiğini gördük. Aslında çok inançlı gibi ve sağlık gibi görünen insanların, 15 Temmuz'da ne ler yapabildiğini gördük. Çok ciddi eğitime zaman vermemiz gerekiyor. Çocuk dünyaya geldiğinden itibaren eğitim verilmesi gerekiyor. Sadece öğretmenlerden değil, evde, sokakta, mahallede eğitim vermemiz lazım. Kore'de sınıf içi eğitiminden fazla, okul dışı eğitime önem veriliyor. Bizde bunu geliştireceğiz. İlkokula yeni başlayanm yavrularımıza yüzme öğretiyoruz. Birinci yılda sadece  bin çocuca, ikinci yılda 10 bin, bu yıl ise 15 bin çocuğumuza yüzme öğreteceğiz. Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın çok ciddi katkıları var. Yüzme ve bisikelt sürmeyi öğrenirseniz bir daha unutmazsınız. Değerli dostlar eğitim öğretim yılını geçen senei Terme'de açtık. Çocukların toprakla temas etmesi lazım. Sağlıklı bir eğitime yavrularımıza taşımamız lazım. Samsun mutlak surette eğitim konusunda Türkiye'de ilk 10'a girmeli.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, evi yanan aileyi ziyaret etti

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, evi yanan aileyi ziyaret etti Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Boğazkaya Mahallesi Tepecik mevkisinde geçen günlerde evi yanan Bulat ailesini ziyaret etti. 

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Canik, Çarşamba, Atakum ve Havza,  ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun'da Şehit Ersan Gürpınar kütüphanenin açılışında göz yaşları sel oldu

Samsun'da Şehit Ersan Gürpınar kütüphanenin açılışında göz yaşları sel oldu Samsun'da Şehit Ersan Gürpınar kütüphanenin açılışında göz yaşları sel oldu! Samsun'un İlkadım ilçesinde Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde Şehit Ersan Gürpınar'ın adının verildiği kütüphanenin açılış merasiminde göz yaşları sel oldu.

Çarşamba İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla'ya atandı

Çarşamba İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla'ya atandı Çarşamba İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla'ya atandı! İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesi ile Muğla’nın Menteşe ilçesine atanan Çarşamba İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, veda ziyaretlerinde bulundu. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET