• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

İBRAHİM ŞAHİN: 15 TEMMUZ'DA SAĞLIKSIZ EĞİTİM VERİLEN İNSANLARI GÖRDÜK

İbrahim Şahin: 15 Temmuz'da sağlıksız eğitim verilen insanları gördük! Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı konuşmada "15 Temmuz'da sağlıklı bir eğitimin verilemediği takdirde insanların nasıl sapkın bir yola gittiğini gördük" dedi.

26 Eylül 2016 Pazartesi 15:26
İbrahim Şahin: 15 Temmuz'da sağlıksız eğitim verilen insanları gördük

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın halası Şükriye Işık'ın vasiyeti üzerine mirası ile yaptırılan Şükriye Işık Anaokulu'nun açılış töreninde konuştu.

 

Şahin yaptığı konuşmada şunları söyledi; 15 Temmuz'da sağlıklı bir eğitimin verilemediği takdirde insanların nasıl sapkın bir yola gittiğini gördük. Aslında çok inançlı gibi ve sağlık gibi görünen insanların, 15 Temmuz'da ne ler yapabildiğini gördük. Çok ciddi eğitime zaman vermemiz gerekiyor. Çocuk dünyaya geldiğinden itibaren eğitim verilmesi gerekiyor. Sadece öğretmenlerden değil, evde, sokakta, mahallede eğitim vermemiz lazım. Kore'de sınıf içi eğitiminden fazla, okul dışı eğitime önem veriliyor. Bizde bunu geliştireceğiz. İlkokula yeni başlayanm yavrularımıza yüzme öğretiyoruz. Birinci yılda sadece  bin çocuca, ikinci yılda 10 bin, bu yıl ise 15 bin çocuğumuza yüzme öğreteceğiz. Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın çok ciddi katkıları var. Yüzme ve bisikelt sürmeyi öğrenirseniz bir daha unutmazsınız. Değerli dostlar eğitim öğretim yılını geçen senei Terme'de açtık. Çocukların toprakla temas etmesi lazım. Sağlıklı bir eğitime yavrularımıza taşımamız lazım. Samsun mutlak surette eğitim konusunda Türkiye'de ilk 10'a girmeli.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Havza, İlkadım, Bafra ve Terme ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı

Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı! Her yıl geleneksel olarak organize edilen bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Samsun Tanıtım Günleri" İstanbul Maltepe Sahili Miting Alanı'nda açıldı. 

Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi

Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi! Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından organize edilen ve İstanbul Maltepe Miting Alanında açılışı gerçekleştirilen Samsun Tanıtım Günleri'ne Atakum Belediyesi standı damgasını vurdu.

Erdoğan Tok: İlkadım, hem Samsun hem Türkiye için önemli

Erdoğan Tok: İlkadım, hem Samsun hem Türkiye için önemli Erdoğan Tok: İlkadım, hem Samsun hem Türkiye için önemli! Her yıl geleneksel olarak organize edilen bu yıl 9'uncusu düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri İstanbul Maltepe Sahili Miting Alanında açıldı.

KÖŞE YAZARLARI