• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İSHAK TAŞÇI, DARBECİ SUBAY ERCAN ŞEN'İN CENAZESİNİ MEZARLIĞA GÖMDÜRMEDİ

İshak Taşçı, darbeci subay Ercan Şen'in cenazesini mezarlığa gömdürmedi. Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı ishak Taşçı, darbeci subay Ercan Şen'in cenazesini Derecik Mezarlığına gömdürmedi.

19 Temmuz 2016 Salı 17:12
İshak Taşçı, darbeci subay Ercan Şen'in cenazesini mezarlığa gömdürmedi

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, darbeci subay Ercan Şen'in cenazesini Derecik Mezarlığına gömdürmedi.

 

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, darbeci subaylardan Samsun'lu Ercan Şen'in cenazesinin ilçeye geldiğini öğrenir öğrenmek harekete geçerek cenazeyi toprağa verdirtmedi. 

 

Türkiye'de 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunanlarla birlikte hareket eden Samsunlu subay Ercan Şen'in cenazesinin Atakum ilçesinde toprağa verileceğini öğrendiklerini açıklayan Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, konuyla ilgili Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, "Darbeci subaylardan Ercan Şen'in cenazesinin dün gece Atakum ilçemize getireleceğini öğrendik. Konuyu bu sabahta takip ettik. Darbeci subay Ercan Şen'in cenazesinin ilçemizde bulunan Şirinevler Camine getirldiğini öğrendik. Konuyla ilgili hemen İlçe Kaymakamlığımız ve emniyetimizle irtibata geçerek darbeci subayın cenazesinin Derecik Mezarlığında toprağa verilmesinin öüne geçtik. Bu topraklarda bu hainlere yer yok. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden, darbe adı altında sivil insanlarımızın üzerine kurşun yağdıran, tanklarla üzerlerinden geçen bu hainlerin cenazelerini ilçemizde hiç bir mezarlığa gömdürmeyiz. Edindiğimiz bilgiye göre bizim girişimlerimiz sonrası darbeci subayın cenaze namazı camide kılınmadı. Ailesi gelerek cenazeyi aldı. Subayın ailesi öğrendiğimiz kadarı ile Derecik Mezarlığında defin işlemi gerçekleşmediği için kendi arazileri üzerinde bir tarlaya gömüldü" dedi.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da Şehit Fethi Sekin için hatıra ormanı yapılacak

Samsun'da Şehit Fethi Sekin için hatıra ormanı yapılacak Samsun'da kahraman  Şehit Fethi Sekin için hatıra ormanı yapılacak. Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Taner Tunç, Samsun’da “Şehit Fethi Sekin” adında bir hatıra ormanı kuracaklarını söyledi.

MÜSİAD Samsun Şubesi, Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti

MÜSİAD Samsun Şubesi, Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti MÜSİAD Samsun Şubesi, Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şube Başkanı  Haluk Tan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Samsun Valisi İbrahim Şahin’i ve aMilliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Taner Takin’ i ziyaret etti.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'dan öğrencilere hediye kitap

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'dan öğrencilere hediye kitap Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Karadeniz 3. Kitap fuarından ‘Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesinin’ yanında ilçede eğitim öğretim gören öğrencilere hediye etmek üzere kitap aldı.

5 ülkeden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a çok özel ziyaret

5 ülkeden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a çok özel ziyaret 5 ülkeden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a çok özel ziyaret. İspanya, İtalya, Almanya, Yunanistan ve Finlandiya ülkelerinin okullarından gelen yönetici, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 19 kişilik heyet İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET