• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

İŞTE 14 İLÇEDE SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

İşte 14 ilçede seçim anketi sonuçları
18 Haziran 2013 Salı 11:15

Samsun'un ilçelerini kapsayan seçim anketi sadece Samsun Kent Haber'de..


SAMSUNKENTHABER/ÖZEL
 
ORC Araştırma Şirketi'nin Samsunda gerçekleştirdiği 'Yerel Seçim Araştırması' açıklandı.
Samsun Büyükşehir ve ilçelerinde, vatandaşın siyasi parti tercihlerini tespit etmek amacıyla yapılan anket 7-10 Haziran 2013 tarihleri irasında farklı sosyo-okonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden, yaş cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş toplam 1800 denek ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi.
 
Yapılan anketde deneklere 'Bügun yerel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusu yöneltildi. 
 
Samsun genelinde gerçekleştirilen bu anketde, tüm ilçelerle birlikte Samsunda yüzde 42,5 AK Parti, yüzde 27,0 CHP, yüzde 17,3 ise MHP çıkmıştı. Bu anketin hemen ardından ise Samsun'un ilçelerde ki oy dağılımıda açıklandı. 
 
İşte o ankete ulaşan Samsun Kent Haber, ORC Araştırma Şirketi'nin gerçekleştirdiği ve Samsun'un ilçelerini de kapsayan yerel seçim anketi ile ilgili Asarcık, Kavak ve Ayvacık ilçelerini dün yayınlamıştı. 
 
Samsun Kent Haber, toplam 14 ilçeyi kapsayan anketin tüm sonuçlarını ise bugün yayınlıyor. İşte ORC Araştırma Şirketi'nin Samsun'un 14 ilçesinde gerçekleştirdiği yerel seçim anketi sonuçları..  
 - BU HABER SAMSUNKENTHABER.COM TARAFINDAN YAYINLANAN ÖZEL BİR HABERDİR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ.

DİĞER HABERLER

Samsun Emniyet Müdürlüğü TDP uygulamasında birinci oldu

Samsun Emniyet Müdürlüğü TDP uygulamasında birinci oldu Samsun Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis(TDP) uygulamasında Gelecek İçin İlk Adım projesiyle Türkiye birincisi oldu.

Türkiye'de Ezidilerin keyfi yerinde

Türkiye'de Ezidilerin keyfi yerinde Türkiye'de bulunan Fidanlık Kampında kalan Ezidilerin sağlık konusunda hiç bir eksik yok. IŞİD'in 2014 yılından Şengal'e saldırması nedeniyle Ezidiler ülkemize sığınmıştı.

Samsun'da sahiller temizlenecek

Samsun'da sahiller temizlenecek SAMSUN HABER - Samsun'da, Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Derneği, Karadeniz’de yaşanan kirliliğin önüne geçmek için Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerle ortaklaşa yürütülen “Temiz Nehirler Temiz Deniz Projesi” kapsamında gerçekleşecek eğitimleri başlattı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 25 Nisan'da açıklayacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 25 Nisan'da açıklayacak Başbakan Ahmet Davutoğlu, 25 Nisan'da ziyaret edeceği Erzurum'da DAP Eylem Planı'nı kamuoyuna açıklayacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET