• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

İŞTE 14 İLÇEDE SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

İşte 14 ilçede seçim anketi sonuçları
18 Haziran 2013 Salı 11:15

Samsun'un ilçelerini kapsayan seçim anketi sadece Samsun Kent Haber'de..


SAMSUNKENTHABER/ÖZEL
 
ORC Araştırma Şirketi'nin Samsunda gerçekleştirdiği 'Yerel Seçim Araştırması' açıklandı.
Samsun Büyükşehir ve ilçelerinde, vatandaşın siyasi parti tercihlerini tespit etmek amacıyla yapılan anket 7-10 Haziran 2013 tarihleri irasında farklı sosyo-okonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden, yaş cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş toplam 1800 denek ile yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi.
 
Yapılan anketde deneklere 'Bügun yerel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusu yöneltildi. 
 
Samsun genelinde gerçekleştirilen bu anketde, tüm ilçelerle birlikte Samsunda yüzde 42,5 AK Parti, yüzde 27,0 CHP, yüzde 17,3 ise MHP çıkmıştı. Bu anketin hemen ardından ise Samsun'un ilçelerde ki oy dağılımıda açıklandı. 
 
İşte o ankete ulaşan Samsun Kent Haber, ORC Araştırma Şirketi'nin gerçekleştirdiği ve Samsun'un ilçelerini de kapsayan yerel seçim anketi ile ilgili Asarcık, Kavak ve Ayvacık ilçelerini dün yayınlamıştı. 
 
Samsun Kent Haber, toplam 14 ilçeyi kapsayan anketin tüm sonuçlarını ise bugün yayınlıyor. İşte ORC Araştırma Şirketi'nin Samsun'un 14 ilçesinde gerçekleştirdiği yerel seçim anketi sonuçları..  
 - BU HABER SAMSUNKENTHABER.COM TARAFINDAN YAYINLANAN ÖZEL BİR HABERDİR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ.

DİĞER HABERLER

Atakum ilçesinde noter açılıyor

Atakum ilçesinde noter açılıyor Samsun'un Atakum ilçesinde yaşanan noter sorunu Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın girişimleri sonucu çözüldü. Atakum ilçesine noter açılacak.

OKA'dan SAMULAŞ projesine destek

OKA'dan SAMULAŞ projesine destek SAMULAŞ’ın Teknik Kadrosunun Kapasitesini Artırma Projesi” OKA tarafından başarılı bulunarak desteklenmesine karar verildi.

Samsun'da organ bağışı ve nakli paneli yapıldı

Samsun'da organ bağışı ve nakli paneli yapıldı SAMSUN HABER- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın desteğiyle gerçekleşen “Bağışlayın Engelleri Aşalım Projesi” kapsamında Samsun'da "Organ Bağışı ve Nakli" konulu panel düzenlendi.

İzmir merkezli 11 şehirde şok yasa dışı dinleme operasyonu

İzmir merkezli 11 şehirde şok yasa dışı dinleme operasyonu İzmir merkezli 11 şehirde paralel yapı iddiaları kapsamında şok yasa dışı dinleme operasyonu. 11 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında emniyet müdürleri, amirler ve polislerinde bulunduğu çok sayıda emniyet mensubu evlerinden alınarak gözaltına alındı.

KÖŞE YAZARLARI