• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KALORİFER HAVASI NASIL ALINIR

Eylül ayı ile birlikte Sonbahara girmiş bulunuyoruz. Kış ayına aylar kala soğukta üşememek için sizde erkenden kalorifer bakımınızı yaptırmayı unutmayın.

15 Ağustos 2016 Pazartesi 15:31
Kalorifer havası nasıl alınır

Kaloriferlerimiz hakkın bazen bilmemiz gereken bazı bilgiler gerekmektedir. Özellikle kış günlerinde kaloriferlerimizin başına sıkıntı gelmemesi için 2 yılda bir bakım yaptırmamız oldukça önemlidir. Aynı zamanda yapılan bu bakıp kaloriferlerimizden iyi verim alabilmemiz açısından da oldukça önemlidir. Bu bakımlar sayesinde kaloriferlerin içi temizlenmektedir. İçi temizlenen kaloriferde suyun sirkülasyonu daha kolay gerçekleşmektedir. Bu da kaloriferlerin daha kolay ısınmasını ve ısıtmasını sağlar. Bu temizleme ve bakım işini bizimle yapmanızda fayda vardır. Çünkü yapılan bu bakım sırasında kendiniz yapmaya kalkıştığınız zaman bazı aksaklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin temizlik sırasında kalorifer suyunun boşaltılması işlemi oldukça zordur. Eğer bu riski almak istemiyorsanız kalorifer temizleme işini bir bilene bırakmalısınız.

Kaloriferlerinizde karşılaşabileceğini bir diğer problem kaloriferlerin hava ile dolması sorunudur. Kalorifer havası nasıl alınır diyorsanız, bu sorunu kaloriferinize dokunarak hemen anlayabilirsiniz. Kaloriferin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk ise kaloriferinizin havasının alınma vakti gelmiş demektir. Bu hava alma işlemini hava verme noktası biraz açılarak yapılabilir. İçerideki basınç sayesinde kalorifer içerisindeki hava da hemen dışarı çıkacaktır. Kalorifer içerisindeki hava bittiği zaman kaloriferden su gelmeye başlar. Eğer bu su geldiğini görürseniz hemen bu hava alan kısmı kapatmanız gerekmektedir. Eğer bu suyu veren kısmı fazla açarsanız su geldiği zaman evinizin su olmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle bu işe başlamadan önce yanınızda bez bulundurmanızda fayda vardır. Aynı zamanda bu suyun kontrolünü kaybetmemek için purjör anahtarından yararlanmanızda fayda vardır bu anahtar sayesinde kolayca bu hav alacak yeri açabilir ve sonrasında kapatabilirsiniz. Herhangi bir metal ile bu hava alacak alanı açtığınız zaman kapatamama riski yaşayabilirsiniz.

 

Kalorifer havası nasıl alınır konusunda dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Eğer bunu kış günü kaloriferlerinizin içini boşaltırken yapıyorsanız yanmamaya dikkat etmelisiniz. Kalorifer havasını boşalttığınız sırada içerideki hava bittiği zaman dışarıya su verişi olur. Eğer bu su çok sıcaksa sonrasında bu suyu kapamanız da zorlaşabilir. Eğer böyle bir risk ile karşılaşmak istemiyorsanız hava boşaltma işini havalar çok soğumadan, kaloriferler çok ısınmadan yapmanız gerekir.

 

Detaylı anlatım: http://www.protesisat.com/peteklerin-havasi-nasil-alinir/

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı! İslam'ın kadına değer veren bir din olduğu konuşulan panelde, İlk ve ortaçağ Avrupa'sında kadının değersiz bir eşya gibi görüldüğü ifade edildi.

KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi

KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi. KPSS sınavı olmadan memur alımı yapacak olan kamu kurum ve kuruşları belli oldu. 2017 yılında kamuya 60 bin personel alımı yapılacak. KPSS memur alımı yapan devlet kurumları hangileri..

Samsun'un Canik ilçesinde gazeteciler buluşuyor

Samsun'un Canik ilçesinde gazeteciler buluşuyor Samsun'un Canik ilçesinde gazeteciler buluşuyor! Canik Belediyesi Yeni Türkiye Yolunda konferanslar serisine bir yenisini daha ekliyor. 15 Aralık'ta düzenlenecek "17-25 Aralık'tan 15 Temmuz'a" konulu konferansta 15 Temmuz’u birebir yaşayan ünlü gazeteci ve yazarlar katılacak.

THY personel alımı başvuru şartları belli oldu: THY personel alımı başvuru formu

THY personel alımı başvuru şartları belli oldu: THY personel alımı başvuru formu THY personel alımı başvuru şartları belli oldu: THY personel alımı başvuru formu. Türk Hava Yolları(THY) personel alım ilanı başvuruları 31 Aralık 2016'da sona erecek. THY personel alımı şartları neler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET