• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KALORİFER HAVASI NASIL ALINIR

Eylül ayı ile birlikte Sonbahara girmiş bulunuyoruz. Kış ayına aylar kala soğukta üşememek için sizde erkenden kalorifer bakımınızı yaptırmayı unutmayın.

15 Ağustos 2016 Pazartesi 15:31
Kalorifer havası nasıl alınır

Kaloriferlerimiz hakkın bazen bilmemiz gereken bazı bilgiler gerekmektedir. Özellikle kış günlerinde kaloriferlerimizin başına sıkıntı gelmemesi için 2 yılda bir bakım yaptırmamız oldukça önemlidir. Aynı zamanda yapılan bu bakıp kaloriferlerimizden iyi verim alabilmemiz açısından da oldukça önemlidir. Bu bakımlar sayesinde kaloriferlerin içi temizlenmektedir. İçi temizlenen kaloriferde suyun sirkülasyonu daha kolay gerçekleşmektedir. Bu da kaloriferlerin daha kolay ısınmasını ve ısıtmasını sağlar. Bu temizleme ve bakım işini bizimle yapmanızda fayda vardır. Çünkü yapılan bu bakım sırasında kendiniz yapmaya kalkıştığınız zaman bazı aksaklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin temizlik sırasında kalorifer suyunun boşaltılması işlemi oldukça zordur. Eğer bu riski almak istemiyorsanız kalorifer temizleme işini bir bilene bırakmalısınız.

Kaloriferlerinizde karşılaşabileceğini bir diğer problem kaloriferlerin hava ile dolması sorunudur. Kalorifer havası nasıl alınır diyorsanız, bu sorunu kaloriferinize dokunarak hemen anlayabilirsiniz. Kaloriferin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk ise kaloriferinizin havasının alınma vakti gelmiş demektir. Bu hava alma işlemini hava verme noktası biraz açılarak yapılabilir. İçerideki basınç sayesinde kalorifer içerisindeki hava da hemen dışarı çıkacaktır. Kalorifer içerisindeki hava bittiği zaman kaloriferden su gelmeye başlar. Eğer bu su geldiğini görürseniz hemen bu hava alan kısmı kapatmanız gerekmektedir. Eğer bu suyu veren kısmı fazla açarsanız su geldiği zaman evinizin su olmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle bu işe başlamadan önce yanınızda bez bulundurmanızda fayda vardır. Aynı zamanda bu suyun kontrolünü kaybetmemek için purjör anahtarından yararlanmanızda fayda vardır bu anahtar sayesinde kolayca bu hav alacak yeri açabilir ve sonrasında kapatabilirsiniz. Herhangi bir metal ile bu hava alacak alanı açtığınız zaman kapatamama riski yaşayabilirsiniz.

 

Kalorifer havası nasıl alınır konusunda dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Eğer bunu kış günü kaloriferlerinizin içini boşaltırken yapıyorsanız yanmamaya dikkat etmelisiniz. Kalorifer havasını boşalttığınız sırada içerideki hava bittiği zaman dışarıya su verişi olur. Eğer bu su çok sıcaksa sonrasında bu suyu kapamanız da zorlaşabilir. Eğer böyle bir risk ile karşılaşmak istemiyorsanız hava boşaltma işini havalar çok soğumadan, kaloriferler çok ısınmadan yapmanız gerekir.

 

Detaylı anlatım: http://www.protesisat.com/peteklerin-havasi-nasil-alinir/

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET