• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KALORİFER HAVASI NASIL ALINIR

Eylül ayı ile birlikte Sonbahara girmiş bulunuyoruz. Kış ayına aylar kala soğukta üşememek için sizde erkenden kalorifer bakımınızı yaptırmayı unutmayın.

15 Ağustos 2016 Pazartesi 15:31
Kalorifer havası nasıl alınır

Kaloriferlerimiz hakkın bazen bilmemiz gereken bazı bilgiler gerekmektedir. Özellikle kış günlerinde kaloriferlerimizin başına sıkıntı gelmemesi için 2 yılda bir bakım yaptırmamız oldukça önemlidir. Aynı zamanda yapılan bu bakıp kaloriferlerimizden iyi verim alabilmemiz açısından da oldukça önemlidir. Bu bakımlar sayesinde kaloriferlerin içi temizlenmektedir. İçi temizlenen kaloriferde suyun sirkülasyonu daha kolay gerçekleşmektedir. Bu da kaloriferlerin daha kolay ısınmasını ve ısıtmasını sağlar. Bu temizleme ve bakım işini bizimle yapmanızda fayda vardır. Çünkü yapılan bu bakım sırasında kendiniz yapmaya kalkıştığınız zaman bazı aksaklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin temizlik sırasında kalorifer suyunun boşaltılması işlemi oldukça zordur. Eğer bu riski almak istemiyorsanız kalorifer temizleme işini bir bilene bırakmalısınız.

Kaloriferlerinizde karşılaşabileceğini bir diğer problem kaloriferlerin hava ile dolması sorunudur. Kalorifer havası nasıl alınır diyorsanız, bu sorunu kaloriferinize dokunarak hemen anlayabilirsiniz. Kaloriferin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk ise kaloriferinizin havasının alınma vakti gelmiş demektir. Bu hava alma işlemini hava verme noktası biraz açılarak yapılabilir. İçerideki basınç sayesinde kalorifer içerisindeki hava da hemen dışarı çıkacaktır. Kalorifer içerisindeki hava bittiği zaman kaloriferden su gelmeye başlar. Eğer bu su geldiğini görürseniz hemen bu hava alan kısmı kapatmanız gerekmektedir. Eğer bu suyu veren kısmı fazla açarsanız su geldiği zaman evinizin su olmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle bu işe başlamadan önce yanınızda bez bulundurmanızda fayda vardır. Aynı zamanda bu suyun kontrolünü kaybetmemek için purjör anahtarından yararlanmanızda fayda vardır bu anahtar sayesinde kolayca bu hav alacak yeri açabilir ve sonrasında kapatabilirsiniz. Herhangi bir metal ile bu hava alacak alanı açtığınız zaman kapatamama riski yaşayabilirsiniz.

 

Kalorifer havası nasıl alınır konusunda dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Eğer bunu kış günü kaloriferlerinizin içini boşaltırken yapıyorsanız yanmamaya dikkat etmelisiniz. Kalorifer havasını boşalttığınız sırada içerideki hava bittiği zaman dışarıya su verişi olur. Eğer bu su çok sıcaksa sonrasında bu suyu kapamanız da zorlaşabilir. Eğer böyle bir risk ile karşılaşmak istemiyorsanız hava boşaltma işini havalar çok soğumadan, kaloriferler çok ısınmadan yapmanız gerekir.

 

Detaylı anlatım: http://www.protesisat.com/peteklerin-havasi-nasil-alinir/

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ve Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünde eğitim – öğretim görmekte olan öğrenci üyelere yönelik “Torna İle Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi.

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET