• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KALORİFER HAVASI NASIL ALINIR

Eylül ayı ile birlikte Sonbahara girmiş bulunuyoruz. Kış ayına aylar kala soğukta üşememek için sizde erkenden kalorifer bakımınızı yaptırmayı unutmayın.

15 Ağustos 2016 Pazartesi 15:31
Kalorifer havası nasıl alınır

Kaloriferlerimiz hakkın bazen bilmemiz gereken bazı bilgiler gerekmektedir. Özellikle kış günlerinde kaloriferlerimizin başına sıkıntı gelmemesi için 2 yılda bir bakım yaptırmamız oldukça önemlidir. Aynı zamanda yapılan bu bakıp kaloriferlerimizden iyi verim alabilmemiz açısından da oldukça önemlidir. Bu bakımlar sayesinde kaloriferlerin içi temizlenmektedir. İçi temizlenen kaloriferde suyun sirkülasyonu daha kolay gerçekleşmektedir. Bu da kaloriferlerin daha kolay ısınmasını ve ısıtmasını sağlar. Bu temizleme ve bakım işini bizimle yapmanızda fayda vardır. Çünkü yapılan bu bakım sırasında kendiniz yapmaya kalkıştığınız zaman bazı aksaklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin temizlik sırasında kalorifer suyunun boşaltılması işlemi oldukça zordur. Eğer bu riski almak istemiyorsanız kalorifer temizleme işini bir bilene bırakmalısınız.

Kaloriferlerinizde karşılaşabileceğini bir diğer problem kaloriferlerin hava ile dolması sorunudur. Kalorifer havası nasıl alınır diyorsanız, bu sorunu kaloriferinize dokunarak hemen anlayabilirsiniz. Kaloriferin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk ise kaloriferinizin havasının alınma vakti gelmiş demektir. Bu hava alma işlemini hava verme noktası biraz açılarak yapılabilir. İçerideki basınç sayesinde kalorifer içerisindeki hava da hemen dışarı çıkacaktır. Kalorifer içerisindeki hava bittiği zaman kaloriferden su gelmeye başlar. Eğer bu su geldiğini görürseniz hemen bu hava alan kısmı kapatmanız gerekmektedir. Eğer bu suyu veren kısmı fazla açarsanız su geldiği zaman evinizin su olmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle bu işe başlamadan önce yanınızda bez bulundurmanızda fayda vardır. Aynı zamanda bu suyun kontrolünü kaybetmemek için purjör anahtarından yararlanmanızda fayda vardır bu anahtar sayesinde kolayca bu hav alacak yeri açabilir ve sonrasında kapatabilirsiniz. Herhangi bir metal ile bu hava alacak alanı açtığınız zaman kapatamama riski yaşayabilirsiniz.

 

Kalorifer havası nasıl alınır konusunda dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Eğer bunu kış günü kaloriferlerinizin içini boşaltırken yapıyorsanız yanmamaya dikkat etmelisiniz. Kalorifer havasını boşalttığınız sırada içerideki hava bittiği zaman dışarıya su verişi olur. Eğer bu su çok sıcaksa sonrasında bu suyu kapamanız da zorlaşabilir. Eğer böyle bir risk ile karşılaşmak istemiyorsanız hava boşaltma işini havalar çok soğumadan, kaloriferler çok ısınmadan yapmanız gerekir.

 

Detaylı anlatım: http://www.protesisat.com/peteklerin-havasi-nasil-alinir/

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri. İlkadım Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına, iletişim, öfke kontrolü, stratejik yaşam ve etik davranış ilkeleri konulu eğitim semineri düzenlendi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesinin yenileneceğini ve personel sayısının artırılacağını söyledi.

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi. Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Elif Nur Dişli, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu. Fuat Avni'nin ismini mahkeme kararı ile Said Sefa yapan, FETÖ'cü Haberdar sitesinin Yayın Yönetmeni Said Sefa olduğu tespit edildi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET