• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KARADENİZLİ BALIKÇILAR ŞOKA GİRDİ: DENİZ PALAMUT KAYNIYOR

Karadenizli balıkçılar şoka girdi: Deniz palamut kaynıyor! Devam eden av sezonuyla ilgili konuşan balıkçılar, “Karadeniz palamut kaynıyor. Bol olacağını tahmin ediyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk. Çinekop da kendini göstermeye başladı” dediler.

26 Eylül 2016 Pazartesi 10:43
Karadenizli balıkçılar şoka girdi: Deniz palamut kaynıyor

Samsun'da faaliyet gösteren İlkadım Su Ürünleri Kooperatifi'nin başkanı Atalay Alver, balık sezonunun önceki yıllara göre çok daha iyi ve bereketli geçtiğini belirterek, “Karadeniz adeta palamut kaynıyor. Bol olacağını tahmin ediyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk” dedi.

 

İKİ HAFTADA TONLARCA 

Palamutta bolluk olduğunu dile getiren Alver, son 2 haftada teknelerin kıyıya tonlarca balıkla döndüğünü, bu durumun sürmesini beklediklerini anlattı. 


Bu sezon özellikle palamudun balıkçıları şaşırttığına işaret eden Alver, "Son birkaç sezondur palamut pek çıkmadı. Olanlar da beklentilerini karşılamadı. Bu sezon ise Karadeniz adeta palamut kaynıyor. Sularımızda çinekop da kendini göstermeye başladı, bu bolluğun işareti. Hamside ise henüz bir netlik yok. Önümüzdeki günlerde belli olacak. Henüz sezonun başı ve başlangıç çok güzel. Gırgır ve trol teknelerinin avları bereketli şekilde yürüyor. 


Devam eden av sezonuyla ilgili konuşan deniz ürünleri kooperatifleri, “Karadeniz adeta palamut kaynıyor. Bol olacağını tahmin ediyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk. Çinekop da kendini göstermeye başladı, bu, bolluğun işareti. Hamside ise henüz bir netlik yok. Önümüzdeki günlerde belli olacak” diyorlar.

 

Doğu Karadeniz dertli

Balıkçıların deyimiyle Batı'da deniz 'palamut kaynarken' Doğu Karadenizli balıkçılar palamut avlayamamaktan dert yanıyor. Piraziz Su Ürünleri Birliği Başkanı Hamdi Arslan, "Denizlerde av yasağının kalkmasının üzerinden bir ay geçti. Doğu Karadeniz balıkçısı umduğunu bulamadı. Palamutta hüsrana uğradık" dedi. 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun OMÜ Öğrenci Konseyi Genel Kurulu yapıldı

Samsun OMÜ Öğrenci Konseyi Genel Kurulu yapıldı Samsun OMÜ Öğrenci Konseyi Genel Kurulu yapıldı! Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi Genel Kurulu toplandı. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Genel Kurulda yeni  Öğrenci Konseyi başkanı ve yönetimi seçimi yapıldı.

Samsun'da Tarımsal destekleme tebliğinde yeni değişiklikler açıklaması

Samsun'da Tarımsal destekleme tebliğinde yeni değişiklikler açıklaması Samsun'da Tarımsal destekleme tebliğinde yeni değişiklikler açıklaması! Samsun Tarım İl Müdürü Nail Kırmacı, tarıma dayalı yatırımların desteklenmesine yönelik olan tebliğdeki değişiklikler hakkında açıklamada bulundu.

Samsun'un Atakum ilçesinede hem öğrenecekler hem kazanacaklar

Samsun'un Atakum ilçesinede hem öğrenecekler hem kazanacaklar Samsun'un Atakum ilçesinede hem öğrenecekler hem kazanacaklar! Atakumlu kadınlara kendi işlerinin patronu olma şansı verecek olan Atakum Belediyesi Feretiko Kursu önümüzdeki günlerde başlıyor. Kurs alanında incelemelerde bulunan Başkan Taşçı, “Kadınlar hem kültürel bir değeri yaşatacaklar hem de meslek sahibi olarak ev ekonomilerine ciddi katkı sağlayacaklar” dedi.

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti! Samsun Taflan Yalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe 10. sınıfı öğrencileri, Samsun Ticaret ve Ticaret Odası’nı(TSO) ziyaret ederek, kurumun yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET