• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KARADENİZLİ BALIKÇILAR ŞOKA GİRDİ: DENİZ PALAMUT KAYNIYOR

Karadenizli balıkçılar şoka girdi: Deniz palamut kaynıyor! Devam eden av sezonuyla ilgili konuşan balıkçılar, “Karadeniz palamut kaynıyor. Bol olacağını tahmin ediyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk. Çinekop da kendini göstermeye başladı” dediler.

26 Eylül 2016 Pazartesi 10:43
Karadenizli balıkçılar şoka girdi: Deniz palamut kaynıyor

Samsun'da faaliyet gösteren İlkadım Su Ürünleri Kooperatifi'nin başkanı Atalay Alver, balık sezonunun önceki yıllara göre çok daha iyi ve bereketli geçtiğini belirterek, “Karadeniz adeta palamut kaynıyor. Bol olacağını tahmin ediyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk” dedi.

 

İKİ HAFTADA TONLARCA 

Palamutta bolluk olduğunu dile getiren Alver, son 2 haftada teknelerin kıyıya tonlarca balıkla döndüğünü, bu durumun sürmesini beklediklerini anlattı. 


Bu sezon özellikle palamudun balıkçıları şaşırttığına işaret eden Alver, "Son birkaç sezondur palamut pek çıkmadı. Olanlar da beklentilerini karşılamadı. Bu sezon ise Karadeniz adeta palamut kaynıyor. Sularımızda çinekop da kendini göstermeye başladı, bu bolluğun işareti. Hamside ise henüz bir netlik yok. Önümüzdeki günlerde belli olacak. Henüz sezonun başı ve başlangıç çok güzel. Gırgır ve trol teknelerinin avları bereketli şekilde yürüyor. 


Devam eden av sezonuyla ilgili konuşan deniz ürünleri kooperatifleri, “Karadeniz adeta palamut kaynıyor. Bol olacağını tahmin ediyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk. Çinekop da kendini göstermeye başladı, bu, bolluğun işareti. Hamside ise henüz bir netlik yok. Önümüzdeki günlerde belli olacak” diyorlar.

 

Doğu Karadeniz dertli

Balıkçıların deyimiyle Batı'da deniz 'palamut kaynarken' Doğu Karadenizli balıkçılar palamut avlayamamaktan dert yanıyor. Piraziz Su Ürünleri Birliği Başkanı Hamdi Arslan, "Denizlerde av yasağının kalkmasının üzerinden bir ay geçti. Doğu Karadeniz balıkçısı umduğunu bulamadı. Palamutta hüsrana uğradık" dedi. 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Havza, İlkadım, Bafra ve Terme ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı

Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı! Her yıl geleneksel olarak organize edilen bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Samsun Tanıtım Günleri" İstanbul Maltepe Sahili Miting Alanı'nda açıldı. 

Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi

Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi! Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından organize edilen ve İstanbul Maltepe Miting Alanında açılışı gerçekleştirilen Samsun Tanıtım Günleri'ne Atakum Belediyesi standı damgasını vurdu.

Erdoğan Tok: İlkadım, hem Samsun hem Türkiye için önemli

Erdoğan Tok: İlkadım, hem Samsun hem Türkiye için önemli Erdoğan Tok: İlkadım, hem Samsun hem Türkiye için önemli! Her yıl geleneksel olarak organize edilen bu yıl 9'uncusu düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri İstanbul Maltepe Sahili Miting Alanında açıldı.

KÖŞE YAZARLARI