• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK MAAŞINI SAMSUN CEMEVİ İNŞAATINA BAĞIŞLADI

Kemal Zeybek maaşını Samsun Cemevi inşaatına bağışladı! Samsun'da 2013 yılında yapımına başlanan ve hala inşaat olarak yapımı devam eden Samsun Cemevi inşaatına CHP Milletvekili Kemal Zeybek'in 1 yıllık maaşını bağışladığı öğrenildi.

01 Temmuz 2016 Cuma 10:16
Kemal Zeybek maaşını Samsun Cemevi inşaatına bağışladı

1995 tarihinde kurulan Samsun Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından yapımına başlanan Atakum ilçesindeki Cemevi inşaatı devam ediyor. 2013 yılında başlayan inşaatın halen tamamlanmamış olması dikkat çekiyor. Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şube Başkanı ve Karadeniz’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cem Sultan Ermiş, “İnşaat maliyetlerinin çok yüksek olduğu malumunuz ve şu ana kadar arsa yardımı hariç inşaatımıza devletimizin genel ve yerel yöneticilerinden tek kuruş yardım alamadık. Derneğimizin üyelerinin ve dostlarımızın katkısıyla şu ana kadar yaklaşık 350 milyar civarında bir harcama yaparak kaba inşaat olarak tarih edilen kısmını bitirdik. 1,5 katı aktif durumda fakat Cemevi’miz ve misafirhanemizin bulunduğu kat çelik yapı olarak yapılacağından ve maliyetin çok yüksek olduğundan inşaatımızı tamamlayamadık” dedi.

 

‘YARDIM BEKLİYORUZ’

Ermiş, “Belediyelere yaptığımız nezaket ziyaretlerinde hiçbir negatif durum yaşamıyoruz. Samsun Valiliği başta olmak üzere Atakum, İlkadım Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlarımızla nezaket ziyaretlerinde bulunarak yardım taleplerimizde bulunduk. Yaptığımız görüşmelerde hiç olumsuz bir tavır görmememize rağmen hala bir yardım almış değiliz ve halen de yardımlarını ve katkılarını bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

‘YUSUF ZİYA YILMAZ’DAN RAZIYIZ’

Samsun Atakum ilçesi sınırları içinde, Recep Tayyip Erdoğan bulvarında inşaatı süren Cemevi hakkında açıklamalarına devam eden Samsun Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş, “2011 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’nın çabalarıyla şu andaki inşaatımızın 2013 yılında temel atılarak mevcut duruma getirildi” dedi.

 

CHP’Lİ KEMAL ZEYBEK 1 YILLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI MI?

Milletvekilliği adaylığı döneminde basın mensuplarının ve Alevi yurttaşların da olduğu bir toplantılı organizasyonda ‘Milletvekili olduğumda 1 yıllık maaşımı Cem Evi’ne bağışlayacağım’ şeklinde açıklama yapan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’in verdiği bu sözü tutup tutmadığı sorusu üzerine de cevap veren Ermiş, “Kemal ZEYBEK bey derneğimizin kurulduğu günden bu güne kadar üyesidir ve her zaman yanımızda olmuştur, olmaya da devam etmektedir. Ayrıca kendisi Samsun’daki köylerdeki birçok cami ve cemevinin ve köy şenliklerine yardım etmesine rağmen bunun reklam konusu olmasından rahatsız olduğundan konuşulmasını istememektedir. Kendisi bizim inşaatımızda gerek nakdi gerekse inşaat malzemesi olarak birçok yardımlarda bulunmuştur. Bulunmaya da devem edecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’in 1 yıllık maaşını Samsun Cemevi inşaatı için bağışlayıp bağışlamadığı kamuoyunda hala merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da 6 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 6 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 3 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Atakum, Canik, Terme, 19 Mayıs, Bafra ve Alaçam ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun'da hukuk bilirkişileri yemin etti

Samsun'da hukuk bilirkişileri yemin etti Samsun'da hukuk bilirkişileri yemin etti! Samsun'da 2017 Yılı Hukuk Mahkemeleri Bilirkişi Yemin Töreni düzenlendi. 

Samsun'da işaret dili rehberliğinde müze seyahati

Samsun'da işaret dili rehberliğinde müze seyahati Samsun'da işaret dili rehberliğinde müze seyahati! İşitme engelli minikler işaret dili ile rehberlik yaptıkları arkadaşlarına, Samsun Kent Müze'sini gezdirdi.

Samsun'un Canik ilçesinde kadınlar sinemayla buluştu

Samsun'un Canik ilçesinde kadınlar sinemayla buluştu Samsun'un Canik ilçesinde kadınlar sinemayla buluştu! Canik Belediyesi, AK Parti İlçe Kadın Kolları ve LoveletOutlet AVM, Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Canikli bayanları sinemayla buluştu. Kadınlar, 8 Mart'a kadar devam edecek etkinliklerin ilkinde 'İkinci Şans' adlı filmi izledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET