• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Osman Genç, Almanya'da gurbetçilere seslendi

Osman Genç, Almanya'da gurbetçilere seslendi Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Almanya'da gurbetçilere böyle seslendi: "Demokrasimizin gelişmesi, halkın iradesinin tam olarak tecelli etmesi için mutlaka sandığa gitmeli ve oyunuzu kullanmalısınız."

Öztoklar Sigorta, TSE yeterlilik belgesi aldı

Öztoklar Sigorta, TSE yeterlilik belgesi aldı Samsun'da bulunan Öztoklar Sigorta Aracılık Hizmetleri şirketi Karadeniz'de bir ilke imza atarak, Türk Standartları Enstitüsünden TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arabistan’da umre yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arabistan’da umre yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’da umre yaptı. Cidde’de ihrama girdikten sonra Mekke’ye geçen Erdoğan, Suudi güvenlik güçlerinin yoğun önlemleriyle gece yarısı Mescid-i Haram’a gitti.

An itibariyle Mehmet Baransu gözaltına alındı

An itibariyle Mehmet Baransu gözaltına alındı Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun sabah saatlerinde gözaltına alınması olayını avukatı "An itibariyle muvekkilim Mehmet Baransu'nun evinde arama yapılmaktadır." sözleriyle twitterdan duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI