• 2,9150 TL

  • 3,3112 TL

  • 108,428 TL

  • 79.215

Öncekiler Sonrakiler

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49
Köşe yazısı hırsızlığı

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Tokat'ta yaşanan deprem Samsun'da panik yarattı

Tokat'ta yaşanan deprem Samsun'da panik yarattı Tokat'ta yaşanan 5.1 şiddetinde ki deprem Samsun'da panik yarattı. Samsun'da da hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar korkarak sokaklara kaçtı.

Tokat önce 5.1 sonra 2.9 ile sallandı 

Tokat önce 5.1 sonra 2.9 ile sallandı  Tokat'ın Erba ilçesinde 9 Ekim 2015 Cuma günü saat 17:39'da 5.1 şiddetinde yaşanan depremin ardından saat 17:51'de ise 2.9 şiddetinde bir deprem daha yaşandı. Tokat önce 5.1 sonra 2.9 ile sallandı.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından Samsun’da görevlendirilen 2 kişilik heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde ilaçlama yapılıyor

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde ilaçlama yapılıyor Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde havaların soğumasıyla birlikte 19 Mayıs Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kışlak mücadelesi ile ilaçlama çalışmalarına başladı.

KÖŞE YAZARLARI