• 2,955 TL

  • 3,2916 TL

  • 114,668 TL

  • 78.535,24

ncekiler Sonrakiler

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49
Köşe yazısı hırsızlığı

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Samsun'da nakışın zerafeti görücüye çıktı

Samsun'da nakışın zerafeti görücüye çıktı İlkadım Belediyesi ve Halk eğitim Merkezi işbirliği ile açılan el nakışı kursunda eğitim gören kursiyerlerin yıl sonu sergisi “Nakışın Zerafeti” ismiyle görücüye çıktı.

Samsun'da öldürülen Doktor Kamil Furtun, Çanakkale'de anıldı

Samsun'da öldürülen Doktor Kamil Furtun, Çanakkale'de anıldı Samsun'da öldürülen Doktor Kamil Furtun, Çanakkale'de anıldı! Samsun’da, 29 Mayıs 2015 tarihinde, görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden göğüs cerrahı Opr. Dr. Kamil Furtun, ölümünün birinci yıl dönümünde Çanakkale Devlet Hastanesi önünde düzenlenen törenle anıldı.

Samsun’da 2. İmam Hatip Günleri başladı

Samsun’da 2. İmam Hatip Günleri başladı Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "2. İmam Hatip Günleri" etkinliği başladı.

Samsun'da Ot Yarışması Gala Yemeği yapıldı

Samsun'da Ot Yarışması Gala Yemeği yapıldı Samsun’da 4 gün devam eden “Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali” gala yemeği ile son buldu.

KÖŞE YAZARLARI