• 2,1328 TL

  • 2,9481 TL

  • 88,8825 TL

  • 73.476

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Yılmaz:İlkadım kültür merkezi olacak

Yılmaz:İlkadım kültür merkezi olacak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım ilçesinin 2019 yılı hedefleri kapsamında hayata geçirilecek projelerle kültür merkezi haline geleceğini açıkladı.

Kazada ölen üniversiteli kız toprağa verildi

Kazada ölen üniversiteli kız toprağa verildi Antalya'da TIR ile otomobilin çarpıştığı kazada yanarak hayatını kaybeden Amasya Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Mercan Endes, Samsun'da toprağa verildi.

Togar: 'Yanlışını gördüğümü silerim'

Togar: 'Yanlışını gördüğümü silerim' Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar belediye personeli ile yaptığı toplantıda "Biz bir ekibiz ama yanlışını gördüğümü dakikasında silerim" dedi.

Bu çarşıya 34 yıldır tek çivi dahi çakılmadı !

Bu çarşıya 34 yıldır tek çivi dahi çakılmadı ! Samsun’da 34 yıllık Site Camii Çarşısı’nın acil olarak restore edilmesini isteyen çarşı esnafı, 34 yıldır tek bir çivinin dahi çakılmadığını öne sürerek yerel yöneticileri göreve çağırdı.

KÖŞE YAZARLARI