• 2,2271 TL

  • 2,7647 TL

  • 85,7675 TL

  • 82.986

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Çarşamba'da öğretmenler günü kutlandı

Çarşamba'da öğretmenler günü kutlandı Samsun’un Çarşamba ilçesinde "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

Samsun'da öğretmenler günü kutlandı

Samsun'da öğretmenler günü kutlandı 24 Kasım Öğretmenler Günü Samsun’da kutlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Samsun protokolü 24 Kasım'ı kutladı

Samsun protokolü 24 Kasım'ı kutladı Samsun’da protokol üyeleri, 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Sokaktan Haber Var projesi basına tanıtıldı

Sokaktan Haber Var projesi basına tanıtıldı Elveren İnsanlar (Elvin) Derneği basın mensuplarıyla bir araya gelerek Sokaktan Haber Var projesi hakkında bilgiler verdiler.

KÖŞE YAZARLARI