• 2,3128 TL

  • 2,8811 TL

  • 89,8074 TL

  • 80.821

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Samsun'da '17 Aralık' protestosu

Samsun'da '17 Aralık' protestosu Samsun'da 17 Aralık operasyonunun yıl dönümü nedeniyle Emek ve Demokrasi Platformu tarafından yürüyüş ve protesto gösterisi edildi.

Şırnak'ta örgütten kaçan 11 PKK'lı teslim oldu

Şırnak'ta örgütten kaçan 11 PKK'lı teslim oldu Şırnak Valiliği, 11 PKK'lının örgütten kaçarak Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği'ne teslim olduğunu açıkladı. Teslim olan 11 PKK’lıdan 8'inin 18 yaşından küçük olduğu öğrenildi.

İmam-Hatip öğrencilerinden 'Allah' yazısı

İmam-Hatip öğrencilerinden 'Allah' yazısı Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi 10.sınıf öğrencilerinden oluşan grup okul bahçesinde toplanarak Arapça "Allah" yazısı oluşturdu.

Erdoğan: Elini kolunu bağlayan yok gel...'

Erdoğan: Elini kolunu bağlayan yok gel...' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya-İstanbul arasında yüksek hızlı tren seferlerinin açılış töreninde Fettullah Gülen'e çağrıda bulunarak, "Senin elini kolunu bağlayan yok ki gel" dedi.

KÖŞE YAZARLARI