• 2,927 TL

  • 3,3449 TL

  • 120,760 TL

  • 78.368,06

ncekiler Sonrakiler

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49
Köşe yazısı hırsızlığı

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Samsun'da Anneler Günü nedeniyle şehit anneleri ziyaret edildi

Samsun'da Anneler Günü nedeniyle şehit anneleri ziyaret edildi Samsun'da Anneler Günü nedeniyle şehit anneleri ziyaret edildi . Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün ve Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, şehit ailelerini ziyaret etti.

Samsun'da Deniz Gezmiş Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan anıldı

Samsun'da Deniz Gezmiş Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan anıldı Samsun'da Deniz Gezmiş Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan anıldı. Samsun Devrimci 78’liler Derneği üyeleri, 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı ölümünün 44. yılında andı.

Davutoğlu'nun konuşmasında geçen Refik kelimesinin anlamı

Davutoğlu'nun konuşmasında geçen Refik kelimesinin anlamı Davutoğlu'nun konuşmasında geçen Refik kelimesinin anlamı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kullandığı Refik kelimesi ne anlama geliyor. Refik ne demek.

İsveç Ankara Büyükelçisi Wahlund, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

İsveç Ankara Büyükelçisi Wahlund, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti Samsun’a gelen İsveç Ankara Büyükelçisi LarsWahlund, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Büyükelçi Wahlund’u Başkan Vekili Turan Çakır ağırladı.

KÖŞE YAZARLARI