• 2,1570 TL

  • 2,8525 TL

  • 88,9485 TL

  • 80.467

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Adana Emniyetinde şok operasyon

Adana Emniyetinde şok operasyon Adana’da, aralarında il emniyet müdür yardımcısı ve şube müdürleri de bulunan yaklaşık 10 kişi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

STSO'dan belediye başkanlarına sözlerinizi tutun uyarısı

STSO'dan belediye başkanlarına sözlerinizi tutun uyarısı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yerel yöneticilerin 30 Mart yerel seçimlerde verdikleri sözlerini yerine getirmeleri gerektiğini söyledi.

Hayvancılık yatırımlarına hibe desteği verilecek

Hayvancılık yatırımlarına hibe desteği verilecek Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 ila yüzde 80 oranında hibe desteği verilecek.

Kavak'ta balık ölümleri yaşandı

Kavak'ta balık ölümleri yaşandı Samsun'un Kavak ilçesinden geçen Mert Irmağı'nda ki balık ölümlerinin nedeninin belirlenmesi için sudan numune alındı.

KÖŞE YAZARLARI