• 2,2727 TL

  • 2,8829 TL

  • 88,7044 TL

  • 73.858

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Samsun'da 1 tonluk boğa satışa çıkartıldı

Samsun'da 1 tonluk boğa satışa çıkartıldı Samsun'da Kurban bayramı nedeniyle 16 bin TL'den satışa çıkartılan boğadan elde edilecek gelirin bir kısmı Samsunspor'a bağışlanacak.

ELVİN-DER’den İHA'ya ziyaret

ELVİN-DER’den İHA'ya ziyaret Elveren İnsanlar Derneği (ELVİN-DER) Başkanı Yeşim Gürsoy ve yönetim kurulu üyeleri, İhlas Haber Ajansı (İHA) Samsun Bölge Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.

Samsun TSO'nun çalışmaları, Ankara'da görüşüldü

Samsun TSO'nun çalışmaları, Ankara'da görüşüldü “İnsan Kaynakları Yönetimi İyi Uygulama” konusunda örnek odalardan biri seçilen Samsun TSO, Ankara’da düzenlenen toplantıda, yürüttüğü çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak?

Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak? Kurban Bayramı’nda Samsun’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyredeceği, ancak bayramın 3. ve 4. günü yağış beklendiği bildirildi.

KÖŞE YAZARLARI