• 2,2337 TL

  • 2,8299 TL

  • 88,4328 TL

  • 79.417

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Saatler kaçta geri alınacak? Yeni mesai saatleri nedir?

Saatler kaçta geri alınacak? Yeni mesai saatleri nedir? Yaz saati uygulaması artık bitiyor. Saatler kaçta geri alınacak? Yeni mesai saatleri nedir? Saatler ne zaman geri alınıyor belli oldu. Saatlerin geri alınmasıyla birlikte mesai saatleri de değişiyor.

İlkadım'da atık eğitimi toplantısı

İlkadım'da atık eğitimi toplantısı İlkadım Belediyesi Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü tarafından yapılan eğitim toplantısında sağlık personeline ambalaj atıkları konusunda detaylı bilgi verildi.

Samsun'un çocukları Cumhuriyet Yolunda

Samsun'un çocukları Cumhuriyet Yolunda Canik Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda "Samsun’un Çocukları Cumhuriyet Yolunda” projesiyle öğrencilere Ankara’da Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak.

Saatinizi geri almayı unutmayın mağdur olmayın

Saatinizi geri almayı unutmayın mağdur olmayın Saatinizi geri almayı unutmayın mağdur olmayın. Yaz saati uygulaması ne zaman sona eriyor. Saatler ne zaman geri alınacak. Kış saati uygulaması ne zaman başlayacak. Saatler kaçta geri alınacak. Dikkat! Saatinizi geri almayı unutmayın. Yaz saati uygulaması bu gece sona eriyor. Saatler 26 Ekim 2014 Pazar günü saat 04.00'de geri alınacak.

KÖŞE YAZARLARI