• 2,2351 TL

  • 2,8695 TL

  • 87,5275 TL

  • 76.922

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Heykeltraş Erdoğan'ın balmumu heykelini savundu

Heykeltraş Erdoğan'ın balmumu heykelini savundu Samsunlu heykeltıraş Ersan Yüksel, “Bu heykeli sipariş üzerine yapmadım. Bu uygulama Cumhurbaşkanımızın 40’lı yaşlarındaki fotoğrafından çalışılmıştır” dedi.

Türkiye'de 2 ile 4 milyon kişi hepatit B hastası

Türkiye'de 2 ile 4 milyon kişi hepatit B hastası 6. Ulusal Viral Hepatit Sempozyumu Başkanı Prof.Dr. Reşit Mıstık, Türkiye genelinde 2 ile 4 milyon kişinin Hepatit B virüsü taşıdığını söyledi.

Davutoğlu 46 kişiyi Ankara'ya getirdi

Davutoğlu 46 kişiyi Ankara'ya getirdi Başbakan Davutoğlu, Musul’daki Türk konsolosluğu görevlilerinin alıkonulmasını siyasi malzeme yapanları eleştirdi.

Erdoğan Tok heykel açıklaması yaptı

Erdoğan Tok heykel açıklaması yaptı Tartışma yaratan balmumu heykel hakkında açıklama yapan Erdoğan Tok,"Bence biraz genç halini yapmış. Avrupa'daki başarıyı yakalayamamışlar." dedi.

KÖŞE YAZARLARI