• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazısı hırsızlığı
15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Samsun'da lösemili çocuklar için eğlence düzenlendi

Samsun'da lösemili çocuklar için eğlence düzenlendi SAMSUN HABER - Samsun'da Atakum Belediyesi, LÖSAM ve Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında biraraya gelen lösemili çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.

Sosyal medyanın en çok konuşulan ismi Ali Uçar hayallerini anlattı

Sosyal medyanın en çok konuşulan ismi Ali Uçar hayallerini anlattı Sosyal medyanın en çok konuşulan ismi Ali Uçar hayallerini anlattı. Metroda kitap okurken gizlice fotoğrafı çekilip sosyal medyada ayrımcı bir dille eleştirilen Ali Uçar hayat hikayesini anlattı.

İshak Taşçı, işaret dili kursuna katıldı

İshak Taşçı, işaret dili kursuna katıldı SAMSUN HABER - Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Uluslararası İşaret Dili Kursu’nu ziyaret ederek, kursiyerlerle birlikte derse katıldı.

Samsun'un İlkadım ilçesinde çocuk şenliği başladı

Samsun'un İlkadım ilçesinde çocuk şenliği başladı SAMSUN HABER - Samsun'da, İlkadım Belediyesi, bir AVM ve sanat akademisi işbirliği ile 9 gün boyunca sürecek olan ’Çocuk Şenliği’nin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET