• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49
Köşe yazısı hırsızlığı

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin şehit Harun Maytalman'ın ailesini ziyaret etti

Samsun Valisi İbrahim Şahin şehit Harun Maytalman'ın ailesini ziyaret etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cizre'de yaşanan terörist saldırıda şehit düşen polis memuru Harun Maytalman'ın Samsun'da yaşayan ailesine yaptığı ziyarette başsağlığı temennisinde bulundu. 

Samsun'da OKA toplantısı Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde yapıldı

Samsun'da OKA toplantısı Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde yapıldı Samsun'da Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Ağustos ayı toplantısı Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde gerçekleştirildi.

Samsun'da ilçe Belediye Başkanlarından Rektör Sait Bilgiç hayırlı olsun ziyareti

Samsun'da ilçe Belediye Başkanlarından Rektör Sait Bilgiç hayırlı olsun ziyareti Samsun’da bazı ilçe belediye başkanları, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun'da modifiye araçlar görücüye çıkıyor

Samsun'da modifiye araçlar görücüye çıkıyor Otomotiv piyasasında son yıllarda popülaritesi artan modifiye araç sektörü, her gün daha çok ilgi görüyor.

KÖŞE YAZARLARI