• 2,8923 TL

  • 3,0748 TL

  • 99,3078 TL

  • 76.785

Öncekiler Sonrakiler

KÖŞE YAZISI HIRSIZLIĞI

Köşe yazarımıza ait bir yazı, başka bir sitede başka bir isimle yayınlandı.

15 Nisan 2013 Pazartesi 18:49
Köşe yazısı hırsızlığı

Sözüm ona internet gazetesi adı altında faliyet gösteren bir sitede köşe yazarımız Halil Boz'a ait 'Oyun İçinde Oyun' başlıklı yazı bir şahıs tarafından kendi yazısıymış gibi yayınlandı.

Halil Boz, kendisi tarafından kaleme alınan yazının bir başka şahıs tarafından sanki kendisi yazmış gibi kullanılmasına ise tepki gösterdi.

Söz konusu şahsın yazısına kendi fotoğrafını ekleyerek, yazıda yer alan fikirlerin kendisine aitmiş gibi gösterdiğini  kaydeden Boz, "Samsun Kent Haber'de yayınlanan bir yazım ne yazık ki, gazeteci sıfatını kullanan ama aslında bu meslekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir şahıs tarafından kendisine ait bir sitede kendi imzasıyla yayınlanmaktadır. Bu durum karşısında hukuki haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim. Yazının tamamını bire bir kopyalayıp alarak kendi imzasıyla yayınlayan bu zatı kınıyorum" dedi.

Prim yapmaması için söz konusu sitede yer alan linki yayınlamıyoruz.

Halil BOZ'un çalınan köşe yazısı
http://www.samsunkenthaber.com/makale/halil-boz/oyun-icinde-oyun/202.html
DİĞER HABERLER

Samsun'da Yılmaz Dikmen ve Duygu Gürcan'ın isimleri sokağa verildi

Samsun'da Yılmaz Dikmen ve Duygu Gürcan'ın isimleri sokağa verildi Samsun'un Atakum İlçesindeki iki parka, Şırnak'ın Silopi ilçesinde şehit olan polis memuru Yılmaz Dikmen ile doğum esnasında hayatını kaybeden, organlarıyla 6 kişinin hayata tutunmasını sağlayan Duygu Gürcan’ın isimleri verildi.

Samsun Polisinden kar lastiği uygulaması

Samsun Polisinden kar lastiği uygulaması Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yük ve yolcu taşıyan büyük araçlara “kar lastiği” uygulaması yaptı.

Samsun'da Ağaç Yaşken Eğilir projesine devam ediyor

Samsun'da Ağaç Yaşken Eğilir projesine devam ediyor Samsun Sağlık İl Müdürlüğü tarafından sağlıklı beslenme ve fizik aktivite konusunda farkındalığı artırmak amacıyla “Ağaç Yaşken Eğilir” projesi yürütülüyor.

Erdoğan Tok: İşsizlik yok, iş beğenmemezlik var

Erdoğan Tok: İşsizlik yok, iş beğenmemezlik var İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  En büyük sorunun iş beğenmemezlik, kolaycılık olduğunu vurguladı.

KÖŞE YAZARLARI