• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ 15 TEMMUZ FOTOĞRAF YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİNİ YAPTI

Küçükçekmece Belediyesi’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türk milletinin dik duruşunu ortaya koyan fotoğraf karelerini ölümsüzleştirmek için düzenlediği ‘15 Temmuz Fotoğraf Yarışması' ödül töreni gerçekleştirildi.

14 Kasım 2016 Pazartesi 10:31
Küçükçekmece Belediyesi 15 Temmuz fotoğraf yarışmasının ödül törenini yaptı

Küçükçekmece Belediyesi’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türk milletinin dik duruşunu ortaya koyan fotoğraf karelerini ölümsüzleştirmek için düzenlediği ‘15 Temmuz Fotoğraf Yarışması' ödül töreni gerçekleştirildi.

 

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki ödül törenine; AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Habibe Başer, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın, Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları, gaziler ve çok sayıda Küçükçekmeceli katıldı.

 

Ödül töreni öncesi protokol üyeleri tarafından, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflardan oluşan 15 Temmuz sergisinin açılışını yapıldı.

 

FEYZULLAH KIYIKLIK’TAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI


Törendeki konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, katılımcılara “15 Temmuz’u ölümsüzleştiren ve o fotoğrafları çeken tüm arkadaşlarımdan Allah razı olsun. 15 Temmuz büyük bir olay. Bunu bizim başımıza getirenler, bizim ekmeğimizi yiyen, bizim suyumuzu içen, başkalarına çalışan hainlerdir. Onlara hakkımı helal etmiyorum. Bu darbenin bir tek amacı vardı. Bizi Suriye gibi, Afganistan, Mısır, Irak gibi parçalamaktı. Allah bu milleti seviyor. Bizler,  güzel bir milletiz. Allah ülkemizi korudu ve bizler bu günlere geldik. Kötü zamanlar geçirsek de inanıyoruz ki gelecek güzel olacak. Biz, gittiğimiz yerlere huzur ve mutluluk götüreceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” sözleriyle seslendi.

 

 

 

“15 TEMMUZ’DA DESTAN YAZDIK”


AK Parti İl Başkan Yardımcısı Habibe Başer ise “Biz, 15 Temmuz’da bir destan yazdık. Rabbim tüm dünya millet ve devletlerine 15 Temmuz’u unutturmasın. Çanakkale’de yazılan destanı İstanbul’un göbeğinde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, Saraçhane’de, Taksim’de, Beştepe’de yazdık. Bu millet öyle necip bir millet ki, icap ettiğinde Çanakkale’de yazılan destan, 2016’nın Türkiyesinde de yazılabiliyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

“OYNANAN OYUNUN FARKINDAYIZ”


Konuşmasında, terör saldırısında şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’e dikkat çeken İlçe Kaymakamı Harun Kaya, “Dün acı bir cenaze törenindeydim. Adapazarı’nda vatanı uğruna mücadele eden on binlerce yiğit kardeşimiz gibi gurur duyduğum meslektaşım Muhammed Fatih kardeşimin cenaze törenindeydim. Acı ve kederle birlikte müthiş bir gurur da yaşanıyordu. O törendeki heyecanı, 15 Temmuz gecesi yaşadığımız hain terör girişiminden sonra sizlerle tuttuğumuz demokrasi nöbetlerinde her gün yaşadık. Sizlerle gurur duyuyorum. Mezhebi, meşrebi, fikri ne olursa olsun, sokaklara çıkıp, tankları durduran sizler gibi aziz, yiğit, kahraman bir ilçede görev yapıyor olmaktan, sizlerin kaymakamı olmaktan gurur duyuyorum. Bu şerefi bana nasip ettiği için yüce Rabbime şükürler olsun. Bizler, inancımızı kaybetmediğimiz müddetçe ülkemizin bir karış toprağına o hain insanlar dokunamayacaklar. Yıkılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz, bırakmayacağız. Oyunun farkındayız. Ülkemizin doğusu başta olmak üzere bölüp parçalayıp, başka bir ülkenin bayrağını dikmek isteyenler var. Onlara fırsat vermeyeceğiz. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

 

“15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise “15 Temmuz gecesinde önemli olan sokakları aydınlatmaktı. Meydanları, caddeleri aydınlatan çok kıymetli gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimize Rabbim gani gani rahmet eylesin. Türkiye’de gazi denildiği zaman sadece o mücadelede yara alanlar akla geliyor. Gazi demek, gazaya katılan demektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak sokaklarda meydanlarda hep sizler vardınız. Dünya tarihine geçecek bir iş çıkarttınız. Bir mücadele, bir cihat ortaya koydunuz. 15 Temmuz gecesini biz unutmadık, unutturmayacağız. Yapmış olduğumuz fotoğraf sergimiz ile 15 Temmuz’a dair arkadaşlarımızın zihinlerinde farklı bir geceyi yad etmek istedik. Bizlere 15 Temmuz gecesini unutmamak ve unutturmamak üzere bir görev tebliğ edildi. İnşallah hakkıyla yerine getiririz. Halkalı’da 15 Temmuz Şeref Meydanı’nda her gece birlikte nöbet tuttuk. Bundan sonraki 15 Temmuzlarda da sizleri o meydana nöbete davet edeceğiz. Bizler artık nöbet arkadaşıyız. Şehitlerimizin yakınlarına sevgili Kaymakamımızla birlikte sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Gazilerimizin ziyaretinde de çok ibretlik anekdotlarla karşılaştık. Rabbim bir daha bizlere 15 Temmuz’u yaşatmasın o geceyi de unutturmasın” diye konuştu.

 

 

 

ANLAMLI GECEDE SANATÇILARDAN  İLAHİLER

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Ünlü fotoğraf sanatçıları İzzet Keribar, Ozan Sağdıç, Sami Uçan, Ahmet Çağlar ve Mustafa Binol’un jüri üyesi olduğu ve 694 fotoğrafçının 1983 fotoğrafla katıldığı yarışmada, 7 fotoğraf dereceye girdi. Toplamda 50 fotoğraf da sergilenmeye hak kazandı. Programda, 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterisi de izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Ödül töreni sonrası, sanatçılar Ömer Karaoğlu, Aziz Engin ve Saleh Sabr de söyledikleri ilahilerle büyük ilgi gördü. 


Yarışmada birinci olan fotoğraf;  10.000 TL, ikinci 7.500 TL, üçüncü 5.000 TL, mansiyon ödülünü kazanan ise 2.000 TL ile ödüllendirildi. Küçükçekmece Belediyesi özel ödülü 1.500 TL olarak belirlenirken, sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların sahiplerine de 200 TL para ödülü verildi.


1.lik Ödülü - Sedat SUNA / Katıldığı şehir: İstanbul

2.lik Ödülü - Serap KORKMAZ / Katıldığı şehir: Bursa

3.lük Ödülü-Nazlı KILIÇ / Katıldığı şehir: İzmir

Küçükçekmece Belediyesi Özel Ödülü / İsmail COŞKUN / Katıldığı şehir: İstanbul

Mansiyon - Gökmen DÜLGEROĞLU / Katıldığı şehir: İstanbul

Mansiyon - Aynur AYTİN / Katıldığı şehir: Van

Mansiyon - EMRAH GÜREL  / Katıldığı şehir: İstanbul

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından uygulanan “Kayıtlı İstihdam İçin Ortak Fayda Diyalog ve İşbirliği Projesi” çerçevesinde düzenlenen KOSGEB destekli “Girişimcilik” ve “Kişisel Gelişim” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda şehrimizi ortak akılla, birlikte daha ileriye taşıyacağız" dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı. "Beşik sallayan eller, dünyaya hükmeder" sözünün muhatabı annelerin geleceği şekillendirdiğini ifade eden Başkan Tok, " Çocuğun ilk öğretmeni ve eğiticisi olan annelerinin eğitimini önemsediklerini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET