• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MALİYE BAKANLIĞI E-BORDRO HİZMETİ MAAŞ SORGULAMA: E-BORDRO MAAŞ DÖKÜM BELGESİ

Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti maaş sorgulama: E-Bordro maaş döküm belgesi. E-bordro ile internet üzerinden maaş sorgulama. E-Bordro geçmiş dönem memur maaş sorgulaması. E-Bordro işlemleri nasıl yapılır..

04 Eylül 2016 Pazar 21:10
Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti maaş sorgulama: E-Bordro maaş döküm belgesi

Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti maaş sorgulama: E-Bordro maaş döküm belgesi. E-bordro ile internet üzerinden maaş sorgulama. E-Bordro geçmiş dönem memur maaş sorgulaması. E-Bordro işlemleri nasıl yapılır.. 

 

Maliye Bakanlığı e-bordro uygulaması kamu çalışanlarınca yoğun şekilde kullanılıyor. En güncel maaş bordrosu internette e-bordro uygulamasından görülebiliyor. Geçmiş dönem maaş bordroları da Maliye Bakanlığı e-bordro uygulaması aracılığı internetten kolaylıkla görüntülenebiliyor.

 

Her geçen gün hızla gelişen modern teknolojinin Türkiye’de devlet kurumlarında da aktif şekilde kullanılmaya başlandı. Türk devlet kurumu hizmetlerinin modernizasyonunun başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi sayesinde artık Türkiye’de kamu hizmetlerinde vatandaşa internet altyapısı üzerinden de hizmet ulaştırılabiliyor. Türkiye’nin en önemli devlet kurumlarından birisi olan ve vatandaşın sıklıkla işlem gerçekleştirmek durumunda kaldığı başlıca kurumlar arasında bulunan Maliye Bakanlığı’nın da internet ortamı üzerinde önemli hizmet uygulamaları bulunuyor. Bu doğrultuda Maliye Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Muhasebat Dairesi Başkanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde e-bordro isimli bir maaş bordrosu uygulaması hizmete açıldı.

 

Türkiye genelindeki herhangi bir devlet kurumunda görev alan her bir personelin kullanabilmekte olduğu Maliye Bakanlığı Muhasebat Dairesi Başkanlığı’nın e-bordro isimli uygulaması ile artık her ay alınan memur maaşının maaş bordrosu internet ortamı üzerinden de görüntülenebilmeye başlandı. Günümüz modern yüzyıl akıllı cihaz teknolojisi furyasının en aktif şekilde yaşandığı ülkeler arasında yer alan Türkiye’de vatandaşın oldukça yoğun şekilde kullanmakta olduğu mobil akıllı cihazlar nerede olursa olsun internet erişiminin son derece basit ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesine olanak veriyor. Bu durumda günümüzde internet ortamı üzerinde sunulan her bir hizmetin oldukça yoğun şekilde vatandaşlar tarafından kullanılmasına ve ilgi görmesine yol açıyor. Bu kapsamda elektronik ortam üzerinde Maliye Bakanlığı Muhasebat Dairesi Başkanlığı tarafından hizmete açılan e-bordro isimli uygulamada oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor.

 

 

E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

 

İnternet ortamı üzerinde yer alan Maliye Bakanlığı’nın e-bordro isimli uygulaması sadece kamu çalışanları tarafından kullanılabiliyor. Bu yüzden özel sektörde çalışan ve SSK sigortası mükellefi olan vatandaşlar tarafından Maliye Bakanlığı’nın e-bordro isimli uygulamasının kullanılabilmesi söz konusu değildir. Maaş bordrosu, kamu çalışanlarının her ay almakta olduklar memur maaşlarının ayrıntılı bilgilerinin yer aldığı ve yasal olarak çalışana her ay aldığı maaşa ilişkin olarak verilmesi gereken bir belgedir. Bu maaş bordrosu içerisinde memur maaşının net miktarı, brüt miktarı, sigorta ödemesi, primler, ikramiyeler ve diğer kesintiler gibi tüm işlem bilgileri yer almaktadır. Bu aşamada internet ortamı üzerinden e-bordro uygulaması üzerinden maaş bordrosunun görüntülenebiliyor olması kamu çalışanlarına önemli bir kolaylık ve avantaj sağlamaktadır.

 

Kamu çalışanlarının pek çok alanda gereksinim duyabildiği bir belge olan maaş bordrosunun internet ortamı üzerinden düzenlenir düzenlenmez en güncel aya ait olan maaş bordrosunun dahi görüntülenebiliyor olması e-bordro uygulamasının oldukça ilgi görmesine yol açıyor. e-devlet sistemi üzerinden kullanılabilmekte olan Maliye Bakanlığı Muhasebat Dairesi Başkanlığı’nın e-bordro isimli uygulaması üzerinde seçilen ay ve yıl bilgileri sayesinde en güncel aya ait maaş bordrosu dışında geçmiş aylara ait maaş bordroları da görüntülenebiliyor. Kamu çalışanlarının bu aşamada tek yapmaları gereken görmek istedikleri maaş bordrosunun dönem bilgisini yani yıl ve ay bilgisini ilgili bölüme girmek olacaktır. Böylelikle istediği dönem maaş bordrosunu internet kolaylığında dakikalar içerisinde görebilme şansına sahip olabiliyor.

Kaynak: Milliyet

DİĞER HABERLER

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET