• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu'na Artvin'de yapılan terörist saldırıyı kınadı.

26 Ağustos 2016 Cuma 10:25
Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

Merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu, Artvin'de Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik yapılan terörist saldırı olayı ile ilgili açıklama yaptı.

 

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan terörist saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yenikapı mitinginde birlik ve kardeşlik hukukunun güçlenmesinden yana siyasi yol izleyen demokrasinin vaz geçilmez bir unsuru olan ana muhalefet partisi genel başkanına ve konvoyuna yapılan bu hain saldırıyı kınıyoruz" dedi.

 

15 Temmuz darbe teşebbüsünün Türkiye'yi ve bölgeyi dizayn etme çabasının sadece başlangıcı olduğu vurgulayan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, şer planının devam ettiğini belirterek, “Bu şer planda FETÖ-PKK ve DAEŞ gibi örgütler, yönetildikleri üst aklın kendilerine biçtikleri rolü oynamaktadırlar. Ambalajları ne olursa olsun; bunların içlerinde taşıdıkları pislik de, yönetildikleri el de aynıdır. Bu el yakın geçmişte Ankara’daki üç ayrı bombayı patlatan Atatürk havalimanındaki patlamanın da Gaziantep deki patlamanın’da aynı şer odaklarının iğrenç planları olduğunu bugün ise yeni kapı mitinginde birlik ve kardeşlik hukukunu güçlenmesinden yana siyasi yol izleyen demokrasinin vaz geçilmez bir unsuru olan muhalefetin Ana muhalefet partisi genel başkanına ve konvoyuna saldıranlar da bu alçak taşeronlar tarafından yapılmıştır Saldırıda şehit olan askerimize Allahtan rahmet diliyor yaralı askerlerimi zede acil şifalar diliyoruz." diye konuştu.

 

“TÜRKİYE ÜMMETİN SON KALESİ”

Ümmetin son kalesi olan Türkiye'yi düşürmeden emellerine ulaşamayacaklarını bilen üst aklın, taşeron örgütler eliyle saldırdığını kaydeden Ahmet Kabadayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan terörist saldırı ile ilgili şunları dile getirdi.

 

“Dün FETÖ'yü kullanan güçler bugün PKK'yı kullanmaktadır. Yarın PKK nın hain bombalarına DAEŞ'in kalleş saldırıları eklenecektir. Acımız da büyük, kaybımız da... Ama dünya şunu bilsin ki, her türlü saldırıya karşı yine bu milletin evlatlarının direnişi de büyük olacaktır. 15 Temmuz gecesi darbeye karşı bu milletin tuttuğu saflar daha güçlü bir şekilde sayın kemal kılıçtaroğlu ve partisini korumak içinde demokrasinin kılıcı gibi hazır olacaktır meydanlarda başlayan nöbetimiz evlerimizde, iş yerlerimizde devam etmektedir. Devletimizden beklentimiz başta hain FETÖ örgütüne, PKK'ya ve diğer taşeronlara destek veren iş adamları ve siyasetçiler ile en etkin mücadelenin verilmesi hassasiyetinden asla ödün vermemesidir. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi diyoruz: "Topunuz gelin, bütün güçlerinizle gelin." Bu millet sizi bozguna uğratmaya muktedirdir. Sivil Toplum Kuruluşları olarak alt derneklerimizle il ve ilçe teşkilatlarımızla 15 Temmuz ve sonrasında olduğu gibi devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da bizden beklenen her türlü insiyatifi hiç tereddüt etmeden alacağımız konusunda hiç kimsenin kuşkusu olmasın."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz. Atakum İlçesinde dünyaya gelen bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri hazırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz Atakum İlçesini evimiz, ilçemizde yaşayanları ailemiz olarak görüyoruz. Her yeni doğan bebeği, ailemizin bir ferdi olarak görüyor, seviniyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET