• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

MISIRDA Kİ KATLİAM PROTESTO EDİLDİ

Mısırda ki katliam protesto edildi
16 Ağustos 2013 Cuma 16:49

Katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Samsun'da sivil toplum örgütleri, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etti. Samsun Büyük Cami'de toplanan grup, cuma namazı sonrasında basın açıklaması yaptı. 
 
Grup adına konuşan Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SAMİMDER) Başkanı Abdülkadir Yeşil, darbeye karşı direnişin sembolü olan Adeviyye Meydanı'nın katliamla adeta kan gölüne döndüğünü söyledi.
 
Yaşanılan katliam karşısında ABD ve AB'nin tavrının kendilerini şaşırtmadığını belirten Yeşil, "Kendilerini seçilmiş olarak addeden bir topluluk yeryüzünde Müslüman olsun ya da olmasın tüm insanlığa karşı sistemli ve sinsi bir savaş yürütmektedir. Bu savaşın farkına varamayanların bu savaşta figüran olmaları kaçınılmazdır. Tek çözüm ve tek çare İslam birliğidir. Ancak o zaman hangi dinden, hangi ırktan ve hangi renkten olursa olsun tüm insanların temel hak ve özgürlükleri teminat altına alınabilir" dedi.
 
Basın açıklamasının ardından topluluk, darbe karşıtlarına yönelik katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Eylemde, Mısır'da hayatını kaybedenler için dualar edildi.
 
Protesto gösterisine Anadolu Gençlik Derneği, Siyah Hareketi, Dostder, Alperen Ocakları, Eğitim Bir-Sen, Diyanetsen, Uhde-Der, İFAM, SAMMİDER, ENSAR Vakfı, Hizmet-İş, Merve Vakfı, İlim Yayma Vakfı, ÇAĞRI-Der, HİLAL-Der, Yolcu Dergisi, SAGEM, MÜSİAD, ÖĞDER, ESAM, ESDER, ASKON, MEMURSEN, Hak-İş destek verdi.

 

DİĞER HABERLER

Ordu'da siyanürlü altın protestosunda arbede

Ordu'da siyanürlü altın protestosunda arbede Ordu'da Fatsa Ünye Doğa Koruma Platformu tarafından, bölgede siyanürle altın çıkarılmasını protesto etmek için düzenlenen yürüyüş sırasında vatandaşlarla jandarma arasında arbede çıktı.

GSB Bakanı Çağatay Kılıç, Samsun'da

GSB Bakanı Çağatay Kılıç, Samsun'da SAMSUN HABER- Samsun'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ondokuz Mayıs Kapalı Yüzme Havuzunda düzenlenen ’Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi açılış törenine katıldı.

Samsun'da Uğur Mumcu anısına yürüyüş yapıldı

Samsun'da Uğur Mumcu anısına yürüyüş yapıldı Samsun’da, sivil toplum örgütlerinin katılımı ile Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22. yıl dönümünde düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Samsun'da mülki idare amirlerine etik liderlik semineri

Samsun'da mülki idare amirlerine etik liderlik semineri İçişleri Bakanlığı ve Samsun Valiliği işbirliği ile Samsun'da mülki idare amirleri ve belediye başkanlarına yönelik etik liderlik semineri düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI