• 2,8771 TL

  • 3,0639 TL

  • 99,4202 TL

  • 76.243

Öncekiler Sonrakiler

MISIRDA Kİ KATLİAM PROTESTO EDİLDİ

Katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

16 Ağustos 2013 Cuma 16:49
Mısırda ki katliam protesto edildi

Samsun'da sivil toplum örgütleri, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etti. Samsun Büyük Cami'de toplanan grup, cuma namazı sonrasında basın açıklaması yaptı. 
 
Grup adına konuşan Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SAMİMDER) Başkanı Abdülkadir Yeşil, darbeye karşı direnişin sembolü olan Adeviyye Meydanı'nın katliamla adeta kan gölüne döndüğünü söyledi.
 
Yaşanılan katliam karşısında ABD ve AB'nin tavrının kendilerini şaşırtmadığını belirten Yeşil, "Kendilerini seçilmiş olarak addeden bir topluluk yeryüzünde Müslüman olsun ya da olmasın tüm insanlığa karşı sistemli ve sinsi bir savaş yürütmektedir. Bu savaşın farkına varamayanların bu savaşta figüran olmaları kaçınılmazdır. Tek çözüm ve tek çare İslam birliğidir. Ancak o zaman hangi dinden, hangi ırktan ve hangi renkten olursa olsun tüm insanların temel hak ve özgürlükleri teminat altına alınabilir" dedi.
 
Basın açıklamasının ardından topluluk, darbe karşıtlarına yönelik katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Eylemde, Mısır'da hayatını kaybedenler için dualar edildi.
 
Protesto gösterisine Anadolu Gençlik Derneği, Siyah Hareketi, Dostder, Alperen Ocakları, Eğitim Bir-Sen, Diyanetsen, Uhde-Der, İFAM, SAMMİDER, ENSAR Vakfı, Hizmet-İş, Merve Vakfı, İlim Yayma Vakfı, ÇAĞRI-Der, HİLAL-Der, Yolcu Dergisi, SAGEM, MÜSİAD, ÖĞDER, ESAM, ESDER, ASKON, MEMURSEN, Hak-İş destek verdi.

 

DİĞER HABERLER

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Öğretmenler Günü etkinliğine katıldı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Öğretmenler Günü etkinliğine katıldı Samsun'un Atakum ilçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından Türkiş Kültür Evi’nde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğine katıldı.

Samsun OMÜ Rektörlükten 24 Kasım Öğretmenler Günü ziyareti

Samsun OMÜ Rektörlükten 24 Kasım Öğretmenler Günü ziyareti Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile Eğitim Fakültesi Dekanlığı’nı ziyaret etti.

Akif Çağatay Kılıç kimdir, siyasi kariyeri nedir

Akif Çağatay Kılıç kimdir, siyasi kariyeri nedir Bakanlar Kurulu listesinde Gençlik ve Spor Bakanı seçilen AK Parti Samsun milletvekili Akif Çağatay Kılıç kimdir nerelidir. Akif Çağatay Kılıç'ın siyasi kariyeri nedir

TRT Türkiye'deki Hastaneler belgeselini Samsun'da çekti

TRT Türkiye'deki Hastaneler belgeselini Samsun'da çekti TRT Haber Kanalında yayına giren “Türkiye’deki Hastaneler” isimli belgesel programının Samsun ilinde yapılan çekimleri Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamlandı. 

KÖŞE YAZARLARI