• 2,9321 TL

  • 3,3481 TL

  • 120,210 TL

  • 78.601,79

ncekiler Sonrakiler

MISIRDA Kİ KATLİAM PROTESTO EDİLDİ

Katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

16 Ağustos 2013 Cuma 16:49
Mısırda ki katliam protesto edildi

Samsun'da sivil toplum örgütleri, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etti. Samsun Büyük Cami'de toplanan grup, cuma namazı sonrasında basın açıklaması yaptı. 
 
Grup adına konuşan Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SAMİMDER) Başkanı Abdülkadir Yeşil, darbeye karşı direnişin sembolü olan Adeviyye Meydanı'nın katliamla adeta kan gölüne döndüğünü söyledi.
 
Yaşanılan katliam karşısında ABD ve AB'nin tavrının kendilerini şaşırtmadığını belirten Yeşil, "Kendilerini seçilmiş olarak addeden bir topluluk yeryüzünde Müslüman olsun ya da olmasın tüm insanlığa karşı sistemli ve sinsi bir savaş yürütmektedir. Bu savaşın farkına varamayanların bu savaşta figüran olmaları kaçınılmazdır. Tek çözüm ve tek çare İslam birliğidir. Ancak o zaman hangi dinden, hangi ırktan ve hangi renkten olursa olsun tüm insanların temel hak ve özgürlükleri teminat altına alınabilir" dedi.
 
Basın açıklamasının ardından topluluk, darbe karşıtlarına yönelik katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Eylemde, Mısır'da hayatını kaybedenler için dualar edildi.
 
Protesto gösterisine Anadolu Gençlik Derneği, Siyah Hareketi, Dostder, Alperen Ocakları, Eğitim Bir-Sen, Diyanetsen, Uhde-Der, İFAM, SAMMİDER, ENSAR Vakfı, Hizmet-İş, Merve Vakfı, İlim Yayma Vakfı, ÇAĞRI-Der, HİLAL-Der, Yolcu Dergisi, SAGEM, MÜSİAD, ÖĞDER, ESAM, ESDER, ASKON, MEMURSEN, Hak-İş destek verdi.

 

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Ebru Sabancılar yılın annesi seçildi

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Ebru Sabancılar yılın annesi seçildi Samsun Büyükşehir Belediyesinde Ebru Sabancılar yılın annesi seçildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışanları kızı Simge’ye olan düşkünlüğü ve evladına verdiği değer ile tanınan Ebru Sabancılar'ı yılın annesi seçti.

Metro'da bulunan çıplak heykele bez bağlandı

Metro'da bulunan çıplak heykele bez bağlandı Metro'da bulunan çıplak heykele bez bağlandı. İzmir'de bir metro istasyonuna konulan çıplak heykele AK Parti Karabağlar Meclis Üyesi Emrullah Kavuz bez bağladı.

Samsun OMÜ’de Dünya Ebeler Günü kutlandı

Samsun OMÜ’de Dünya Ebeler Günü kutlandı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) “5 Mayıs 2016 Dünya Ebeler Günü” etkinliği yapıldı.

Samsun'un Canik ilçesinde Uluslararası Sempozyum başladı

Samsun'un Canik ilçesinde Uluslararası Sempozyum başladı Samsun'un Canik ilçe Belediyesi tarafından düzenlenen “Hedefe Doğru İnsan” temalı 6. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumu başladı. Üç gün sürecek sempozyumda 150’yi aşkın Türk ve yabancı bilim insanı Canik’te buluştu.

KÖŞE YAZARLARI