• 2,9485 TL

  • 3,2832 TL

  • 115,174 TL

  • 77.803,41

ncekiler Sonrakiler

MISIRDA Kİ KATLİAM PROTESTO EDİLDİ

Katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

16 Ağustos 2013 Cuma 16:49
Mısırda ki katliam protesto edildi

Samsun'da sivil toplum örgütleri, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamı protesto etti. Samsun Büyük Cami'de toplanan grup, cuma namazı sonrasında basın açıklaması yaptı. 
 
Grup adına konuşan Samsun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SAMİMDER) Başkanı Abdülkadir Yeşil, darbeye karşı direnişin sembolü olan Adeviyye Meydanı'nın katliamla adeta kan gölüne döndüğünü söyledi.
 
Yaşanılan katliam karşısında ABD ve AB'nin tavrının kendilerini şaşırtmadığını belirten Yeşil, "Kendilerini seçilmiş olarak addeden bir topluluk yeryüzünde Müslüman olsun ya da olmasın tüm insanlığa karşı sistemli ve sinsi bir savaş yürütmektedir. Bu savaşın farkına varamayanların bu savaşta figüran olmaları kaçınılmazdır. Tek çözüm ve tek çare İslam birliğidir. Ancak o zaman hangi dinden, hangi ırktan ve hangi renkten olursa olsun tüm insanların temel hak ve özgürlükleri teminat altına alınabilir" dedi.
 
Basın açıklamasının ardından topluluk, darbe karşıtlarına yönelik katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Eylemde, Mısır'da hayatını kaybedenler için dualar edildi.
 
Protesto gösterisine Anadolu Gençlik Derneği, Siyah Hareketi, Dostder, Alperen Ocakları, Eğitim Bir-Sen, Diyanetsen, Uhde-Der, İFAM, SAMMİDER, ENSAR Vakfı, Hizmet-İş, Merve Vakfı, İlim Yayma Vakfı, ÇAĞRI-Der, HİLAL-Der, Yolcu Dergisi, SAGEM, MÜSİAD, ÖĞDER, ESAM, ESDER, ASKON, MEMURSEN, Hak-İş destek verdi.

 

DİĞER HABERLER

Valiler Kararnamesi ile Valileri değişen şehirlerin listesi

Valiler Kararnamesi ile Valileri değişen şehirlerin listesi Valiler Kararnamesi ile Valileri değişen şehirlerin listesi. Valiler Kararnamesi 30.05.2016 yaynlandı. Hangi şehirlerin Valileri değişti. Hangi şehirlere yeni Vali atandı. Yeni kararname ile 22 Vali merkeze alındı 24 şehre yeni Vali atandı.

Samsun'da Son sınıf öğrencileri iş hayatını öğrendi

Samsun'da Son sınıf öğrencileri iş hayatını öğrendi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) ve Samsun İŞKUR Müdürlüğü arasında yapılan protokolle hayata geçirilen “Mesleki Uygulama Programı” kapsamında 4 bölümden 32 son sınıf mühendislik fakültesi öğrencisi, maaşlarını İŞKUR’dan alarak iş yerlerinde okullarını tamamladı.

Samsunlu gençlere hem eğitim hem iş imkanı

Samsunlu gençlere hem eğitim hem iş imkanı Samsun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş (TEKNOPARK) tarafından Sektörel Yatırım Alanlarında İstihdamın Desteklenmesi Hibe Çağrısı kapsamında yürütülen "Kalıp Tasarım Eğitim Merkezi(KATEM)" isimli projenin açılış toplantısı yapıldı.

Samsun'da sahte paradan tutuklanan 5 kişi tahliye oldu

Samsun'da sahte paradan tutuklanan 5 kişi tahliye oldu Samsun’da piyasaya sahte para sürdükleri iddiasıyla yaklaşık 3 ay önce tutuklanan 5 kişi yargılandıkları mahkeme tarafından tahliyelerine karar verildi.

KÖŞE YAZARLARI