• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MODERN BANYOLARDA MOBİLYA VE SERAMİK SEÇİMİ

Modern banyolarda mobilya seçimi de en az seramik seçimi kadar önemlidir. Çünkü nemli bir ortamda suya dayanıklı olmaları gerekir. Bunun için de kaliteli malzeme tercih edilmelidir.

20 Haziran 2016 Pazartesi 08:06
Modern banyolarda mobilya ve seramik seçimi

 

Modern banyolar alışılagelmiş bir düzenden daha farklı olarak dizayn edilirler. Bu dizayn da bizlere daha pratik bir kullanım olanağı sunmakta ve günün sonunda kaybettiğimiz enerjiyi iyi bir duş alarak bizlere geri verebilmekte. Çünkü kullanım alanı itibariyle fazlaca eşyaya yer vermememiz gerektiğinden modern banyolar içerisinde amacını uygun şekilde düzenlenmiş dolap ve çeşitli eşyaları bulabiliriz. Bu da bize pratik bir kullanım olanağı sunduğu gibi tüm ihtiyacımız olan her şeyin banyo içerisinde bulundurulabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu da şu anlama geliyor ki banyo yapmak istediğimiz zaman banyodan çıkmadan bütün ihtiyacımız olan şeylere ulaşılabilmekteyiz. Bu anlamda da pratiklik sunduğu gibi zamandan da tasarruf etmemizi ve güzel bir duş almamıza olanak sağlıyor.

 

Modern banyolar sadece pratikliği ile değil modern görüntüsüyle de sizleri ve görenleri kendisine hayran bırakabilir. Bunun içinde banyomuzun duvarlarını ve yer kaplamalarını oluşturan seramikler özenle seçilmelidir. Aynı zamanda seçilen bu seramikler oldukça dayanıklı olmalıdır ki suyun aşındırıcı etkisine dayanabilmelidirler. Aynı zamanda seçilecek bu seramikler renk açısından da hem modern anlayışa uygun olmalı hem de temizlik açısından da kiri en az belli edecek modeller tercih edilmelidir. Seramiğin kaliteli olması gerekmektedir.  Hem sıcak hem de soğuk suya maruz kalacağından zamanla çatlamalar meydana gelebilir ve bu da istemeyeceğiniz bir durum oluşturabilir. Desenli seramikler tercih edecekseniz doğal desenler tercih etmeniz gereklidir. Çünkü doğal desenlerde mermer deseni gibi homojen bir yapı bulunur. Diğer türlü desenler tercih edecekseniz ise düz hatlara sahip geometrik desenli modeller tercih edebilirsiniz.
 

Fotoğraf: Tadilat Şirketleri / homify


Modern banyolarda mobilya seçimi de en az seramik seçimi kadar önemlidir. Çünkü nemli bir ortamda suya dayanıklı olmaları gerekir. Bunun için de kaliteli malzeme tercih edilmelidir. Aynı zamanda modern anlayış için yuvarlak değil de düz hatların hakim olduğu mobilyalar tercih edilmelidir. Çünkü bu anlayışın temelinde düz çizgiler hakimdir. Mobilyalardan seramiklere kadar, lavabodan diğer aksesuarlara kadar hemen hemen her şeyin düze hatlara sahip olması istenir. Çünkü bütün bunlar modern tarzın gereğidir.

 

Genellikle banyolarda aydınlatma pencereleri ufak olduğundan açık renk tonları tercih etmek az miktarda gelen güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabilir. Veya hiç aydınlatma penceresi yoksa, sadece ufak bir havalandırma penceresi bulunuyorsa bu durumda da banyonun çeşitli spot ışıklarla güzelce aydınlatılması gerekir. Bu aydınlatmaların da suya dayanıklı olmaları önemlidir. Çünkü banyo yaparken ortaya çıkan nenim ister istemez bütün banyoya yayıldığını düşünürsek, veya bir kısmının yayıldığı düşünürsek ve bu yayılan sıcak havanın da yükseldiğini düşünürsek belki de ilk temas edeceği şeyler aydınlatmalardır. Bu nedenle oldukça dayanıklı olmalıdırlar.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Tanıtım Günleri Fuarının gözdesi Atakum oldu

Samsun Tanıtım Günleri Fuarının gözdesi Atakum oldu İstanbul'da devam eden Samsun Tanıtım Günlerine damgasını vuran Atakum Belediyesi standı, gurbetçi Samsunluların buluşma noktası haline geldi.

Samsun'da raylı sistemde samkart yükleme ve ücret iade cihaz montajları hız kazandı

Samsun'da raylı sistemde samkart yükleme ve ücret iade cihaz montajları hız kazandı Samulaş, yoğunluk olan istasyonlarda Samkart yükleme ve ücret iade cihaz montajlarını hızlandırdı.

Samsun Canik Belediyesi'nden hem fiziksel hem sosyal dönüşüm

Samsun Canik Belediyesi'nden hem fiziksel hem sosyal dönüşüm Canik Belediyesi’nin Yavuzselim Mahallesi’nde yaptığı Kültür, Eğitim ve Spor Tesisi inşaatı hızla yükseliyor.

İstanbul'da Samsunlular memleket hasretini İlkadım'da giderdi

İstanbul'da Samsunlular memleket hasretini İlkadım'da giderdi İstanbul'da Samsunlular memleket hasretini İlkadım'da giderdi! İstanbul Maltepe’de düzenlenen Samsunlular buluşmasında İlkadım Belediyesi’nin standı yoğun ziyaretçi aldı.

KÖŞE YAZARLARI