• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MODERN BANYOLARDA MOBİLYA VE SERAMİK SEÇİMİ

Modern banyolarda mobilya seçimi de en az seramik seçimi kadar önemlidir. Çünkü nemli bir ortamda suya dayanıklı olmaları gerekir. Bunun için de kaliteli malzeme tercih edilmelidir.

20 Haziran 2016 Pazartesi 08:06
Modern banyolarda mobilya ve seramik seçimi

 

Modern banyolar alışılagelmiş bir düzenden daha farklı olarak dizayn edilirler. Bu dizayn da bizlere daha pratik bir kullanım olanağı sunmakta ve günün sonunda kaybettiğimiz enerjiyi iyi bir duş alarak bizlere geri verebilmekte. Çünkü kullanım alanı itibariyle fazlaca eşyaya yer vermememiz gerektiğinden modern banyolar içerisinde amacını uygun şekilde düzenlenmiş dolap ve çeşitli eşyaları bulabiliriz. Bu da bize pratik bir kullanım olanağı sunduğu gibi tüm ihtiyacımız olan her şeyin banyo içerisinde bulundurulabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu da şu anlama geliyor ki banyo yapmak istediğimiz zaman banyodan çıkmadan bütün ihtiyacımız olan şeylere ulaşılabilmekteyiz. Bu anlamda da pratiklik sunduğu gibi zamandan da tasarruf etmemizi ve güzel bir duş almamıza olanak sağlıyor.

 

Modern banyolar sadece pratikliği ile değil modern görüntüsüyle de sizleri ve görenleri kendisine hayran bırakabilir. Bunun içinde banyomuzun duvarlarını ve yer kaplamalarını oluşturan seramikler özenle seçilmelidir. Aynı zamanda seçilen bu seramikler oldukça dayanıklı olmalıdır ki suyun aşındırıcı etkisine dayanabilmelidirler. Aynı zamanda seçilecek bu seramikler renk açısından da hem modern anlayışa uygun olmalı hem de temizlik açısından da kiri en az belli edecek modeller tercih edilmelidir. Seramiğin kaliteli olması gerekmektedir.  Hem sıcak hem de soğuk suya maruz kalacağından zamanla çatlamalar meydana gelebilir ve bu da istemeyeceğiniz bir durum oluşturabilir. Desenli seramikler tercih edecekseniz doğal desenler tercih etmeniz gereklidir. Çünkü doğal desenlerde mermer deseni gibi homojen bir yapı bulunur. Diğer türlü desenler tercih edecekseniz ise düz hatlara sahip geometrik desenli modeller tercih edebilirsiniz.
 

Fotoğraf: Tadilat Şirketleri / homify


Modern banyolarda mobilya seçimi de en az seramik seçimi kadar önemlidir. Çünkü nemli bir ortamda suya dayanıklı olmaları gerekir. Bunun için de kaliteli malzeme tercih edilmelidir. Aynı zamanda modern anlayış için yuvarlak değil de düz hatların hakim olduğu mobilyalar tercih edilmelidir. Çünkü bu anlayışın temelinde düz çizgiler hakimdir. Mobilyalardan seramiklere kadar, lavabodan diğer aksesuarlara kadar hemen hemen her şeyin düze hatlara sahip olması istenir. Çünkü bütün bunlar modern tarzın gereğidir.

 

Genellikle banyolarda aydınlatma pencereleri ufak olduğundan açık renk tonları tercih etmek az miktarda gelen güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabilir. Veya hiç aydınlatma penceresi yoksa, sadece ufak bir havalandırma penceresi bulunuyorsa bu durumda da banyonun çeşitli spot ışıklarla güzelce aydınlatılması gerekir. Bu aydınlatmaların da suya dayanıklı olmaları önemlidir. Çünkü banyo yaparken ortaya çıkan nenim ister istemez bütün banyoya yayıldığını düşünürsek, veya bir kısmının yayıldığı düşünürsek ve bu yayılan sıcak havanın da yükseldiğini düşünürsek belki de ilk temas edeceği şeyler aydınlatmalardır. Bu nedenle oldukça dayanıklı olmalıdırlar.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz. Atakum İlçesinde dünyaya gelen bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri hazırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz Atakum İlçesini evimiz, ilçemizde yaşayanları ailemiz olarak görüyoruz. Her yeni doğan bebeği, ailemizin bir ferdi olarak görüyor, seviniyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET