• 2,0882 TL

  • 2,8159 TL

  • 87,9271 TL

  • 82.855

MUAMMER GÜLER'İN YENİ TAPELERİ ÇIKTI

Muammer Güler'in yeni tapeleri çıktı
15 Şubat 2014 Cumartesi 11:23

Reza Zarrab ’Bana soruşturma var mı?’ diye aradığı Bakan Güler’den şu cevabı almış: ’Vallahi öyle bir şey olursa senin önüne yatarım ya!’

Reza Zarrab ’Bana soruşturma var mı?’ diye aradığı Bakan Güler’den şu cevabı almış: ’Vallahi öyle bir şey olursa senin önüne yatarım ya!’

Yayın hayatına kısa bir süre önce başlayan ve hem manşetleri hem de kadrosu ile kısa sürede hatr sayılır bir tiraja ulaşan Karşı, bugün de yolsuzluk soruşturması konusunda gündemi sarsacak bir manşetle çıktı. 
 
Karşı'nın ulaştığı tapelerde Muammer Güler ile Reza Zarrab arasındaki görüşme kayıtları yer alıyor.
 
Karşı'nın manşet haberi şöyle:
 
Soruşturma dosyasında yer alan kayıtlara göre, 17 Aralık öncesi basında çıkan haberlerden rahatsz olan Reza Zarrab, dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler'i arayarak konuyu soruyor.
 
"SENİN ÖNÜNE BEN YATARIM..."
 
Tapelere göre Muammmer Güler, Reza Zarrab'a şu sözlerle güvence veriyor: Abicim sen rahat ol. Vallahi öyle bir şey varsa, senin önüne ben yatarım ya! İçişleri Bakanlığı'nda, Maliye'de ve MİT'te bir şeyin yok..."
 
GÜLER, ZARRAB'I KANDIRDI MI?
 

Karşı gazetesinin haberine göre Muammer Güler, Reza Zarrab'a "İçişleri Bakanlığı'nda, Maliye'de ve MİT'te bir şeyin yok..." diyor. Ancak MİT'in Başbakanlık için hazırladığı raporda Reza Zarrab ile bakanlar arasındaki ilişkinin bildirildiği ve ilerde hükümet için sıkıntı yaratacağı konusunda uyardığı ortaya çıkmıştı. Öte yandan Reza Zarrab'ın şirketleri hakkında Maliye Bakanlığı ve MASAK tarafından da soruşturma yürütüldüğü iddiaları üzerine Zarrab'ın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret ettiği ancak görüşmeden hayal kırıklığı ile ayrıldığı iddiaları da basına yansımıştı.


DİĞER HABERLER

Basın mensupları iftarda buluştu

Basın mensupları iftarda buluştu Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, Ramazan ayı nedeniyle basın mensuplarına iftar yemeği verdi.

İsrail’e uçuşlar 24 saat daha durduruldu

İsrail’e uçuşlar 24 saat daha durduruldu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İsrail Ben Gurion Havalimanı’ndaki güvenlik sebebiyle uçuş yasağının 24 saat daha uzatıldığını duyurdu.

Canik'te 60 bin kişiye iftar

Canik'te 60 bin kişiye iftar Canik Belediyesi tarafından Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda her akşam kurulan iftar sofrasında 60 binden fazla kişi buluştu.

Özel halk otobüsleri ücretsiz binişlerden zarar ediyor

Özel halk otobüsleri ücretsiz binişlerden zarar ediyor Samsun Özel Halk Otobüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Kurt, "Ücretsiz binişlerden dolayı özel halk otobüslerinin aylık toplam gelirlerinde yüzde 20’lere varan bir gelir kaybı yaşıyor" dedi.

KÖŞE YAZARLARI