• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OMÜ GENEL SEKRETERİ MENDERES KABADAYI, BAYAN ÇALIŞANI TEHDİT Mİ ETTİ

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Genel Sekreteri Menderes Kabadayı'nın OMÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında Şube Müdüresi olarak çalışan  bir bayanı "Bana bak! Seni ayaklarımın altına alır çiğnerim" diyerek tehdit ettiği iddia edildi.

11 Kasım 2016 Cuma 15:24
OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı, bayan çalışanı tehdit mi etti

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) Genel Sekreter Menderes Kabadayı'nın üniversite çalışanlarına psikolojik şiddet uyguladığı iddia edildi.

 

Samsun OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı'nın OMÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında Şube Müdüresi olarak çalışan  bir bayana G.B.Ö. ‘ye “Bana bak! Seni ayaklarımın altına alır çiğnerim" diyerek tehdit ettiği ve psikolojik baskı uyguladığı ileri sürüldü. Menderes Kabadayı'nın üniversitede daire başkanlarını, şube müdürlerinide tehdit ederek hakaretler yağdırdığı iddia edildi.

 

OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı'nın temizlik şirketi personeli ile yaşadığı bir sorundan dolayı “ Kim ulan bunun amiri?” diye sorması ve falanca dendiğinde, o şahsa hitaben “Yerim ulan onu.”  şeklindeki sokak jargonu ile konuşmaları,  personeli sürmesi ve araya giren siyasilerin görüşmesi ardından kararından vazgeçerek sürdüğü personeli yanına çağırtıp “Ya sen niye söylemedin, senle kötü başladık ama iyi bitireceğiz.” şeklinde tutarsız konuşmaları olduğu da iddialar arasında. 

 

Menderes Kabadayı'nın ayrıca kapatılan Canik Başarı Üniversitesine kayyum olarak atanan ve o dönem OMÜ Rektör Yardımcısı olan, Prof.Dr.Bünyamin Şahin’in odasını basarak masasını yumrukladığı, hakaret ve tehditler ettiği ve soruşturmayı engellemeye çalıştığı sırada, bağrışmaları duyarak gelen dönemin rektör, rektör yardımcıları, genel sekreter ve yardımcılarının müdahalesi üzerine ortamın sakinleştirildiğini ve Kabadayı hakkında bu davranışları sebebiyle soruşturma açıldığı ve disiplin cezası aldığıda  gündeme geldi.

 

Genel Sekreter’den o iddialara yanıt..


‘ASILSIZ İDDİALARLA BİZİ YIPRATAMAZLAR!’

Öte yandan hakkında yayınlanan ve tamamen asılsız iddialardan oluştuğunu söylediği konu ile ilgili açıklama yayınlayan OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, “OMÜ yönetimi, akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileriyle büyük bir ailedir. Bu ailenin birlik ve beraberliğini hedef alan bu art niyetli zihniyeti kınıyorum.” dedi.YIKICI DEĞİL, YAPICIYIZ


Haber kuruluşlarına isimsiz bir mail ile servis edilen iddialar üzerine bir açıklama yayınlayan OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı, “Söz konusu haber, şahsım ve üniversitemiz adına tamamen gerçek dışı bilgiler ve asılsız iddialarla doludur. Habere konu olduğu üzere hakaret ve tehdit içeren söylemlerle, personelimiz üzerinde baskı kurduğum öne sürülmektedir. Bu iddiaların gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Aksine, OMÜ’de görev yapmaya başladığım ilk günden bugüne kadar birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız ve öğrencilerimizle olan diyaloğum, camiamızdaki herkesin malumudur. Yıkıcı değil yapıcı bir yönetim anlayışı içerisinde olmak adına, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da asla şahsımdan beklenmeyecek bir tavır içerisinde olamam” diye konuştu.YALANLAR, HİKAYELER!


Habere konu olan olayların akışının kamuoyunu açık bir şekilde yanıltmaya ve olumsuz bir algı oluşturmaya yönelik olduğunu kaydeden Genel Sekreter Doç. Dr. Kabadayı, “Kamuoyu açık bir şekilde yanıltılmaya çalışılmış, şahsımın sosyal konumuna zarar verilmek istenmiştir. Yayınlanan haberin metnine bakıldığında gerçekleri çarptırmak ve olumsuz bir algı oluşturulmak istendiği açıktır. Bir hukuk devletinde yaşıyoruz ve demokrasiyi en iyi şekliyle yaşıyoruz. Böyle bir iddiaya sahip olan kişilerin, mahkeme yoluna gitmemesi ve olayı yalanlar üzerine kurdukları bir hikaye ile kamuoyunu yanıltacak şekilde yansıtması manidardır” dedi.OMÜ BÜYÜK BİR AİLE


Türkiye’nin içerisinde geçtiği zorlu dönemde, birlik ve beraberliğin son derece önemli bir olgu olduğuna dikkat çeken Genel Sekreter Kabadayı, “Ülkemizin aydınlık yarınları adına tüm ülkemiz kucaklaşmış, birlik ve beraberliğini güçlendirmiştir. Böylesi önemli dönemde, OMÜ gibi Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından birisi olan üniversitemizde, biz de birlik ve beraberliğe büyük önem veriyoruz. Bu anlamda, neden ve ne şekilde yayınlandığını anlamadığımız isimsiz bir mail ve bu mailde yer alan asılsız iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. OMÜ yönetimi, akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileriyle büyük bir ailedir. Bu ailenin birlik ve beraberliğini hedef alan bu art niyetli zihniyeti kınıyorum. Bu dönem art niyet dönemi değil, birlik ve beraberlik dönemidir. Asılsız iddialar ile bizi yıpratamazlar” şeklinde konuştu
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

Yazik

Mahmut Yilmaz
16 Kasım 2016 Çarşamba 18:03

Alen belliki o kapının tasmalısı. Menderes'ten değil Genel Sekreter ancak Genel sahtekar olur.Makamın ağırlığını taşıyamamış

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Şerefli olun

Alen
14 Kasım 2016 Pazartesi 02:18

Kendisi benim hocam olur. Adam gibi adamdır belliki kalını birilerine ağır gelmiş. Ne demiş atalarımız meyve veren ağaç taşlanır. Bir ünüversitenin genel sekreteri temizlik işçisiyle muhattap olucak. Yorum vicdanı olanların. Bu arada yorumlarda gelsin ona buna yazmışlar mehmet kuran falan hiç farketmez gerektiğinde her yere geliriz herkes rahat olsun.... kimse klavye delikanlılığı yapmasın...

0 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

HANGİ ADALET? HANGİ BİRLİK? HANGİ LİYAKAT

Cafer İNCE
14 Kasım 2016 Pazartesi 01:36

Bunlar Genel sekreterin dediği gibi ne iddia, ne yalan, nede uydurma; gerçeklerin ta kendisi. Ama rektörün Gen.Sek. açığı olsa gerek bunlara göz yummak ve korumak zorunda kalıyor. Ya da Rektör bey kendi yapmak istedikleri için bu KABADAYI'yı kullanıyor

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Doğru söylemiş

Yasin
13 Kasım 2016 Pazar 23:21

2. Başarı üniversitesinden 14 Temmuzda bir Amerikalı hocanın ülkeyi terk etmesini getirip darbeyi Amerikanın organize ettiği gibi bir delili ortaya atabilecek bu dünyada başka akademisyen bulunamaz. İşte bilim adamı diye buna denir (!!!) kendisini ve çalıştığı kurumu rezil edebilecek başka bir bilim insanı bulmak çok zor. Bu ülkenin gençlerinin Allah yardımsıcı olsun. Bu adamlar üniversitelerde ders veriyorlar ya, yazık be yazık...Bilim ve bilim etiğinden yoksun insanlar bunlar.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Doğru söylemiş

Yasin
13 Kasım 2016 Pazar 23:16

1. Evet ya Yusuf kardeşi kutluyorum bu adamlar kendilerini kabadayı zannediyorlar, pısırık Bünyamine falan kafa tutmak kabadayılık mı, ona kim olsa kafa tutar.Evde karısına bile sözü geçmeyen pısırığın ta kendisi Bünyamin. O kabadayı Yusuf kardeşin dediği gibi gelsin birde Rektör Yardımcısı Mehmet Kurana kafa tutsunda görelim. Mehmet Kuram geçenlerde çok ciddi bir açıklama yaparak darbeyi ABD nin yaptığını bilimsel olarak tek hamlede ispatlamış bir bilim (!!!)adamdır.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET