• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

OSMAN GENÇ, BAŞALAN MAHALLESİ'NDE PAZAR ESNAFLARINI ZİYARET ETTİ

Samsun'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başalan mahallesinde ki pazar esnaflarını ziyaret ederek, burada yapımı devam eden hayvan pazarınının inşaatını inceledi.

03 Kasım 2016 Perşembe 15:22
Osman Genç, Başalan Mahallesi'nde pazar esnaflarını ziyaret etti

Samsun'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başalan mahallesinde ki pazar esnaflarını ziyaret ederek, burada yapımı devam eden hayvan pazarınının inşaatını inceledi. 

 

Başalan Mahallesi'nde pazarı gezen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” dedi. 


Başkan Osman Genç, Başalan Mahallesi'nde kurulan mahallede kurulan pazar yerini gezerek burada hem pazar esnafı ile hem de alışveriş vatandaşlarla görüştü. Pazar esnafı ile sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Başkan Genç, belediye tarafından mahallede çalışmaları yürütülen hayvan pazarı inşaatını da inceledi. Çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Başkan Osman Genç, hayvan pazarının tamamlanmasıyla birlikte mahalle halkının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlayacağını söyledi.
 

Hedef, kaliteli yaşam


Kırsal mahallelerde yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan genç, "Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın eğitimi, istihdamı ve kaliteli bir yaşam sürmesi bizim için önemli. Yeni mahallelerimizde bu yönde çalışmalar yürütüyoruz. Yeni mahallelerimizin birçoğunda cami ve okulların çevre düzenlemesini tamamladık. Ayrıca hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri gibi eğitim ve kültüre yönelik çalışmaların yanında, bu mahallelerimizdeki insanlarımıza ekonomik katkı sağlayacak pazar yeri ve hayvan pazarı gibi projeler de üretiyoruz. Yine yeni mahallelerimiz için Kırsal Kalkınma Birimi kurduk. Amacımız topyekun bir gelişim" diye konuştu.
 

“Yerinde oturan başkan değilim”


Hiçbir zaman yerinde oturan bir belediye başkanı olmadığına da vurgu yapan Başkan Osman Genç, “Ekibimizle birlikte sürekli olarak sahadayız. Çalışmaların daha hızlı ve daha sağlıklı yürümesi için uyguladığımız projelerimizi sürekli olarak inceliyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimizdeki çalışmalarımızı yakından takip ediyoruz. Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz. Atakum İlçesinde dünyaya gelen bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri hazırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz Atakum İlçesini evimiz, ilçemizde yaşayanları ailemiz olarak görüyoruz. Her yeni doğan bebeği, ailemizin bir ferdi olarak görüyor, seviniyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET