• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OSMAN GENÇ, BAŞALAN MAHALLESİ'NDE PAZAR ESNAFLARINI ZİYARET ETTİ

Samsun'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başalan mahallesinde ki pazar esnaflarını ziyaret ederek, burada yapımı devam eden hayvan pazarınının inşaatını inceledi.

03 Kasım 2016 Perşembe 15:22
Osman Genç, Başalan Mahallesi'nde pazar esnaflarını ziyaret etti

Samsun'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başalan mahallesinde ki pazar esnaflarını ziyaret ederek, burada yapımı devam eden hayvan pazarınının inşaatını inceledi. 

 

Başalan Mahallesi'nde pazarı gezen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” dedi. 


Başkan Osman Genç, Başalan Mahallesi'nde kurulan mahallede kurulan pazar yerini gezerek burada hem pazar esnafı ile hem de alışveriş vatandaşlarla görüştü. Pazar esnafı ile sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Başkan Genç, belediye tarafından mahallede çalışmaları yürütülen hayvan pazarı inşaatını da inceledi. Çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Başkan Osman Genç, hayvan pazarının tamamlanmasıyla birlikte mahalle halkının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlayacağını söyledi.
 

Hedef, kaliteli yaşam


Kırsal mahallelerde yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan genç, "Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın eğitimi, istihdamı ve kaliteli bir yaşam sürmesi bizim için önemli. Yeni mahallelerimizde bu yönde çalışmalar yürütüyoruz. Yeni mahallelerimizin birçoğunda cami ve okulların çevre düzenlemesini tamamladık. Ayrıca hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri gibi eğitim ve kültüre yönelik çalışmaların yanında, bu mahallelerimizdeki insanlarımıza ekonomik katkı sağlayacak pazar yeri ve hayvan pazarı gibi projeler de üretiyoruz. Yine yeni mahallelerimiz için Kırsal Kalkınma Birimi kurduk. Amacımız topyekun bir gelişim" diye konuştu.
 

“Yerinde oturan başkan değilim”


Hiçbir zaman yerinde oturan bir belediye başkanı olmadığına da vurgu yapan Başkan Osman Genç, “Ekibimizle birlikte sürekli olarak sahadayız. Çalışmaların daha hızlı ve daha sağlıklı yürümesi için uyguladığımız projelerimizi sürekli olarak inceliyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimizdeki çalışmalarımızı yakından takip ediyoruz. Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET