• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OSMAN GENÇ, BAŞALAN MAHALLESİ'NDE PAZAR ESNAFLARINI ZİYARET ETTİ

Samsun'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başalan mahallesinde ki pazar esnaflarını ziyaret ederek, burada yapımı devam eden hayvan pazarınının inşaatını inceledi.

03 Kasım 2016 Perşembe 15:22
Osman Genç, Başalan Mahallesi'nde pazar esnaflarını ziyaret etti

Samsun'un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başalan mahallesinde ki pazar esnaflarını ziyaret ederek, burada yapımı devam eden hayvan pazarınının inşaatını inceledi. 

 

Başalan Mahallesi'nde pazarı gezen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” dedi. 


Başkan Osman Genç, Başalan Mahallesi'nde kurulan mahallede kurulan pazar yerini gezerek burada hem pazar esnafı ile hem de alışveriş vatandaşlarla görüştü. Pazar esnafı ile sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Başkan Genç, belediye tarafından mahallede çalışmaları yürütülen hayvan pazarı inşaatını da inceledi. Çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alan Başkan Osman Genç, hayvan pazarının tamamlanmasıyla birlikte mahalle halkının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlayacağını söyledi.
 

Hedef, kaliteli yaşam


Kırsal mahallelerde yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan genç, "Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın eğitimi, istihdamı ve kaliteli bir yaşam sürmesi bizim için önemli. Yeni mahallelerimizde bu yönde çalışmalar yürütüyoruz. Yeni mahallelerimizin birçoğunda cami ve okulların çevre düzenlemesini tamamladık. Ayrıca hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri gibi eğitim ve kültüre yönelik çalışmaların yanında, bu mahallelerimizdeki insanlarımıza ekonomik katkı sağlayacak pazar yeri ve hayvan pazarı gibi projeler de üretiyoruz. Yine yeni mahallelerimiz için Kırsal Kalkınma Birimi kurduk. Amacımız topyekun bir gelişim" diye konuştu.
 

“Yerinde oturan başkan değilim”


Hiçbir zaman yerinde oturan bir belediye başkanı olmadığına da vurgu yapan Başkan Osman Genç, “Ekibimizle birlikte sürekli olarak sahadayız. Çalışmaların daha hızlı ve daha sağlıklı yürümesi için uyguladığımız projelerimizi sürekli olarak inceliyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimizdeki çalışmalarımızı yakından takip ediyoruz. Bu gezilerimiz sırasında vatandaşlarımızla görüşme ve onları dinleme imkanımız da oluyor. Böylece varsa bir sorun yerinde tespit ediyoruz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Yılmaz Özdil'in Samsun'da yapacağı imza günü iptal edildi

Yılmaz Özdil'in Samsun'da yapacağı imza günü iptal edildi Yılmaz Özdil'in Samsun'da yapacağı imza günü iptal edildi. Yılmaz Özdil'in Samsun'da düzenlenen Karadeniz 3. Kitap Fuarında yapacağı imza günü iptal edildi.

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı. Samsun'a gelen 2. Abdülhamid Han’ın 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, Sultanın Dilinden Osmanlı konferansında Payitaht Abdülhamid dizisi ile ilgili konuştu.

Samsun'da Kent İçi Güvenli Ulaşım projesi'ne onay verildi

Samsun'da Kent İçi Güvenli Ulaşım projesi'ne onay verildi Samsun'da, Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi'nin valilik öncülüğünde başlattığı, Büyükşehir Belediyesinin destek verdiği “Kent İçi Güvenli Ulaşım” projesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da onay gördü. 

İladım Belediyesi Tokat İHL öğrencilerini ağırladı

İladım Belediyesi Tokat İHL öğrencilerini ağırladı İladım Belediyesi Tokat İHL öğrencilerini ağırladı. İlkadım Belediyesi Tokat İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerine İlkadım gezdirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET