• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OSMAN GENÇ, CANİK'TE YÜZDE 72'LİK OY ORANINI NASIL YAKALADIKLARINI AÇIKLADI

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

22 Nisan 2017 Cumartesi 12:19
Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Samsun'un Canik ilçesinde 16 Nisan referandum seçimlerinde yüzde 72 oranı ile EVet oyları çıktı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise, referandum seçim sürecinde nasıl çalıştıklarını ve yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı.

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasında Canik ilçesinde yakaladıkları başarının sırrını açıkladı. Genç, referandum seçimine 70 gün kala Canik ilçesinde Evet oyları oranının anketlerde yüzde 50'yi gösterdiğini belirterek, "Sahaya çıktık ve anaya değişikliğini halka anlatarak ikna ettik" dedi.

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Sandık geride kaldı, artık aydınlık geleceğimiz için durmadan, yorulmadan çalışma günüdür. Türkiye'nin kaybedecek vakti yok" dedi. Başkan Genç, Canik’te yakalanan başarının sırrını da açıkladı.

 

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, katıldığı bir televizyon programının canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Programda referandumu değerlendiren Başkan Genç, Canik'i yüzde 72 Evet oranıyla merkezde birinci yapan ilçe halkına teşekkür etti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, milletin kararıyla kabul edildiğini ifade eden Başkan Genç, referandumun geride kaldığını, kalkın kararının kesin olduğunu ve artık çalışma zamanı olduğunu söyledi.

 

TÜRKİYE DÜNDAN DAHA GÜÇLÜ

 

Milletin, 15 Temmuz dirilişini 16 Nisan yükselişi ile şahlandırdığına vurgu yapan Genç, "Türkiye'miz artık ilerleyişini daha hızlı ve daha istikrarlı sürdürecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Referanduma yüksek düzeyde bir katılım olması Türk milletinin geleceğine sahip çıktığının önemli bir göstergesidir. Aziz Türk milleti tarihi bir karar vermiştir. Türkiye çok önemli bir demokrasi sınavı verdi. Türkiye bugün dünden daha güçlü bir ülkedir.

 

 

TÜRKİYE’NİN DÖNÜŞÜMÜ

Referandum sonrası tartışmalara da değinen Başkan Genç, "Artık milletin kararına saygı duymak, gereksiz tartışmalardan uzak durmak zamanıdır. 1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil, önemli olan maçı almaktır. Yeni sistem Türkiye'nin demokratik tarihinde bir dönüşümü temsil ediyor. 25 milyon 200 bine yakın vatandaşımızın tercihiyle anayasa değişikliği kabul edilmiştir. Dolayısıyla artık bu konuyla ilgili tüm tartışmalar bitmiştir. Bundan sonra yönümüzü hep birlikte geleceğe çevirme zamanıdır. Sandık geride kaldı, artık aydınlık geleceğimiz için durmadan, yorulmadan çalışma günüdür. Türkiye'nin kaybedecek vakti yok" diye konuştu.

 

HALKA TEK TEK ANLATTIK

Canik'te yakalanan başarının sırrını da açıklayan Başkan Genç, "Canik'te merkez ilçeler arasında yakaladığımız bu başarı aslında bir tesadüf değil. Canik'te 70 gün önce anketler yüzde 50 Evet'ti. Biz sahaya çıktık. Halkımıza neden Evet demesi gerektiğini birebir anlattık. Evleri, sokakları, çay ocaklarını, kahvehaneleri tek tek dolaştık. İnsanlarımızı ikna ettik. Bu referandum süreci boyunca 168 program gerçekleştirdik ve yaklaşık 27 binden fazla insanımızla yüzyüze görüştük. Yine sosyal medyadan yaptığımız canlı yayınlarla 582 bin insanımıza Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlattık. Ve bütün bu çalışmalarımız sonunda Canik'te yüzde 72'yi yakaladık" şeklinde konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

CANİK 72 yi CEHALETLE YAKALADI

CANİKLİ EMEKLİ ÖĞRETMEN
22 Nisan 2017 Cumartesi 23:18

Canik bld başkanı ilçesine hizmeti bırakıp Havzaya anıt yapar, TIR kiralayıp ilçe ilçe gezer Canik hizmet bekler. Canikte eğitim seviyesi en düşük ilçemizdir. cahilleri kandırın bakalım ahirette kimi kandıracaksınız.

3 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI