• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OSMAN GENÇ: VATAN DÜŞMANLARIYLA 2014’TEN BERİ MÜCADELE EDİYORUZ

Samsun’un Canik ilçesi Tuzaklı Mahallesi’nde ‘Asırlık Bayram Güreşleri’ne katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, halkın birlik ve beraberliğini kimsenin bozmasına izin vermeyeceklerini, seslerinin vatan ve millet düşmanlarına karşı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gür çıkmaya devam edeceğini söyledi.

14 Eylül 2016 Çarşamba 18:18
Osman Genç: Vatan düşmanlarıyla 2014’ten beri mücadele ediyoruz

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tuzaklı Mahallesi’nde asırlardır her Kurban Bayramı'nda düzenlenen geleneksel güreş şenliğine katıldı. Burada davul zurnalarla karşılanan ve yoğun ilgi gören Başkan Genç, önce güreş alanındaki vatandaşları selamladı, ardından güreşçilere başarı diledi. AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, Tuzaklı Mahallesi Muhtarı Alaattin Körnaz ile birlikte çevre mahalle muhtarları ve vatandaşların katıldığı şenlikte vatandaşların bayramını kutlayan Başkan Genç, milletin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik çalışan bütün hain yapılarla mücadele etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Başımızı, gövdemizi ortaya koyduk
Normal belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra halkın birlik ve beraberliğini pekiştirecek çalışmalar da yaptıklarını ifade eden Başkan Genç, “Her kim ki bu aziz milletin birlik ve beraberliğini bozmaya kalkışırsa karşısında bizi ve milletimizi bulur. 15 Temmuz gecesi bu vatana ve millete kasteden FETÖ/PDY terör örgütüyle 2014 yılı başından beri devam eden mücadelemiz bunun içindir. Bu millete ve vatana karşı, görevlerimiz arasında yazmayan, ancak ruhumuza, benliğimize işlemiş borcumuz, sorumluluklarımız var. Belediye olarak bizim görevimiz sadece yol, kaldırım yapmak değildir. Yol, kaldırım, bina yapıp, kenara çekilerek olayları uzaktan izleyemeyiz. Biz FETÖ/PDY ile mücadelede başımızı, gövdemizi ortaya koyduk. Bundan sonra da bu hain şebekeye sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

15 Temmuz'dan sonra konuşan biri değilim
Türk halkının 15 Temmuz gecesinde, 1915 yılında ‘Çanakkale Geçilemez’ diyen ecdadın torunları olarak ‘Türkiye Geçilemez’ dediğini belirten Başkan Genç, “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bunun farkında olmak zorundayız. 15 Temmuz gecesinde hangi partiden olursa olsun her görüşten insan 'mesele vatansa gerisi teferruattır' diyerek, bu alçaklara karşı dik duruş göstermiş, milletin, vatanın parçalanmasını önlemiştir. Görüşümüz, fikrimiz ne olursa olsun vatan savunmasını birlikte yapacağız, bir ve diri olacağız. Bu Gülenizm dinidir. İslam'ın dışında yeni bir din icat etmiştir bunlar. Kanımızdan, canımızdan da olsa bunlarla ilişkisi olanları hukukun önüne getirmek zorundayız. 2014 yılının başından itibaren bu yapının ne kadar alçak olduğunu anlattık. Bu şehirde bunu 2014'ten beri seslendiren tek siyasetçiyim, 15 Temmuz'dan sonra konuşan biri değilim. Bu şehirde hepimiz açıkgöz olmak, dik durmak zorundayız” diye konuştu.

Birlik-beraberlik tablosu
Konuşmasında Tuzaklı Mahallesi'nde, asırlardır her bayramda düzenlenen güreş etkinliklerinde birlik, beraberlik ve kardeşlik örneği sergilendiğine vurgu yapan Başkan Osman Genç, “Her bayram Tuzaklı'da oluşan tablonun kendilerini onurlandırdığını ve mutlu ettiğini de dile getiren Başkan Genç, "Çünkü bayramlar, birlik ve beraberlik demektir. Yüzlerce yıllık bu geleneği devam ettiren, birlik ve beraberlik içerisinde bayram kutlayan başta Tuzaklı Mahallesi olmak üzere tüm mahallelerimizi kutluyorum. Bu etkinlikler bizim kardeşliğimizi pekiştiriyor. Burada çocuklarımızın ilgisi beni çok mutlu ediyor. Çocuk ve gençlerimizin bu alanlarda güreşerek ata sporumuzu geleceğe taşımalarının öneminin farkında olarak bu tür etkinlikleri destekliyoruz” şeklinde konuştu.
Mahalle Muhtarı Alaattin Körnaz da, Tuzaklı Mahallesi olarak asırlık bir geleneği yaşattıklarını ve ata sporu geleceğe taşımayı amaçladıklarını söyledi. Konuşmaların ardından Mahalle Muhtarı Alaattin Körnaz tarafından, mahallelerine yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e plaket verdi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret Samsunspor Kulüp Başkanı İ.Erkurt Tutu, Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş, Muhasip Üye Ömür Tekin, MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından, İlkadım ilçesinde Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi Hizmete Girdi.  

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı. Türkiye'de saat kaç sorusu bugün gündem oldu. Avrupa gece yarısından itibaren yaz saati uygulamasına geçti. Android telefonlar ise saatleri otomatik olarak ileri aldı. Peki şuan saat kaç, Türkiye'de şuan saat kaç..

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET