• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

PROPAGANDA FİLMİNİN ASKER SAHNESİ: KENDİ VATANDAŞIMA ATEŞ EDEMEM

Propaganda filminin asker sahnesi: Kendi vatandaşıma ateş edemem. 17 Temmuz gecesi yapılan askeri darbe girişiminde askerlerin sivil halka ateş etmesi Propaganda filmini akıllara getirdi. İşte Propaganda filminin o asker sahnesi-video

18 Temmuz 2016 Pazartesi 01:21
Propaganda filminin asker sahnesi: Kendi vatandaşıma ateş edemem

Propaganda filminin asker sahnesi: Kendi vatandaşıma ateş edemem. 17 Temmuz gecesi yapılan askeri darbe girişiminde askerlerin sivil halka ateş etmesi Propaganda filmini akıllara getirdi. İşte Propaganda filminin o asker sahnesi-video

 

Başarısız darbe girişimi akıllara 'Propaganda' filmini akıllara getirdi. Filmin finalinde asker, "bize kendi vatandaşlarımızı vurduramazsın" haykırışıyla karşı çıkıyordu.

 

Darbeci askerlerin İstanbul ve Ankara'da başlatmış olduğu darbe girişimi milletin iradesi ve kararlılığı sayesinde kısa süre içinde püskürtüldü. FETÖ'cü askerlerin tanklarına karşı adeta bedenlerini siper eden vatandaşlar üzerlerine açılan ateş sonucu şehit oldu. Tarih sayfasına kazınan olaylar, 1999 yılında çekilen ve Kemal Sunal'ın başrol olarak yer aldığı 'Propaganda' filmini akıllara getirdi.

 

"BİZE VATANDAŞIMIZI VURDURAMAZSIN" HAYKIRIŞI

Filmin final sahnesinde asker, komutanın verdiği 'vatandaşı vur' emrine karşı 'Hamdi ben vatandaşlarıma ateş edemem' haykırışıyla karşı çıkıyordu. Askerlerden biri "Kanunları ben uygularım" diyen komutanına silah doğrultup "Ateş emrini durdur. Türk askeri, Türk bayrağına ateş etmez. Bize vatandaşlarımızı vurduramazsın" diye haykırıyordu.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun'da 3 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 3 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 3 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Çarşamba, İlkadım ve Bafra ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun'da Halep'te ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Samsun'da Halep'te ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı Samsun'da Halep'te ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı! Suriye'nin Halep kentinde hayatını kaybeden insanlar için Samsun'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Samsun'da Engelliler Haftası etkinlikleri düzenlendi

Samsun'da Engelliler Haftası etkinlikleri düzenlendi Samsun'da Engelliler Haftası etkinlikleri düzenlendi! Samsun Alaçam Engelliler Derneği tarafından 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla Alaçam Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk koyuldu. 

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi kışa hazır

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi kışa hazır Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi kışa hazır! İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü geçtiğimiz yıl başarıyla sonuçlanan karla mücadele çalışmalarına bu yıl da sayısı arttırılan iş makineleri ve ekipleri ile hazır.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET