• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

PROPAGANDA FİLMİNİN ASKER SAHNESİ: KENDİ VATANDAŞIMA ATEŞ EDEMEM

Propaganda filminin asker sahnesi: Kendi vatandaşıma ateş edemem. 17 Temmuz gecesi yapılan askeri darbe girişiminde askerlerin sivil halka ateş etmesi Propaganda filmini akıllara getirdi. İşte Propaganda filminin o asker sahnesi-video

18 Temmuz 2016 Pazartesi 01:21
Propaganda filminin asker sahnesi: Kendi vatandaşıma ateş edemem

Propaganda filminin asker sahnesi: Kendi vatandaşıma ateş edemem. 17 Temmuz gecesi yapılan askeri darbe girişiminde askerlerin sivil halka ateş etmesi Propaganda filmini akıllara getirdi. İşte Propaganda filminin o asker sahnesi-video

 

Başarısız darbe girişimi akıllara 'Propaganda' filmini akıllara getirdi. Filmin finalinde asker, "bize kendi vatandaşlarımızı vurduramazsın" haykırışıyla karşı çıkıyordu.

 

Darbeci askerlerin İstanbul ve Ankara'da başlatmış olduğu darbe girişimi milletin iradesi ve kararlılığı sayesinde kısa süre içinde püskürtüldü. FETÖ'cü askerlerin tanklarına karşı adeta bedenlerini siper eden vatandaşlar üzerlerine açılan ateş sonucu şehit oldu. Tarih sayfasına kazınan olaylar, 1999 yılında çekilen ve Kemal Sunal'ın başrol olarak yer aldığı 'Propaganda' filmini akıllara getirdi.

 

"BİZE VATANDAŞIMIZI VURDURAMAZSIN" HAYKIRIŞI

Filmin final sahnesinde asker, komutanın verdiği 'vatandaşı vur' emrine karşı 'Hamdi ben vatandaşlarıma ateş edemem' haykırışıyla karşı çıkıyordu. Askerlerden biri "Kanunları ben uygularım" diyen komutanına silah doğrultup "Ateş emrini durdur. Türk askeri, Türk bayrağına ateş etmez. Bize vatandaşlarımızı vurduramazsın" diye haykırıyordu.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, kendisini ziyaret eden Samsunspor yönetimi ile görüşerek, Samsunspor’a ek gelir sağlamak amacıyla düzenlenen 51. Yıl Milli Piyango bileti satın aldı.

Samsun'un Bafra ilçesinde kırsal kalkınma bilgilendirme toplantısı yapıldı

Samsun'un Bafra ilçesinde kırsal kalkınma bilgilendirme toplantısı yapıldı Samsun'un Bafra ilçesinde kırsal kalkınma bilgilendirme toplantısı yapıldı. Samsun’un Bafra ilçesi Dedeli Mahallesi’nde kırsal kalkınma bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Samsun'un Bafra ilçe Belediyesi ile İŞKUR protokol imzaladı

Samsun'un Bafra ilçe Belediyesi ile İŞKUR protokol imzaladı Samsun'un Bafra ilçe Belediyesi ile İŞKUR protokol imzaladı. Samsun'un Bafra ilçe Belediyesi ile İŞKUR arasında protokol imzalandı.

İshak Taşçı: Eğitime her zaman destekçiyiz

İshak Taşçı: Eğitime her zaman destekçiyiz Kurupelit İlkokulunda gerçekleştirilen karne törenine katılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Çocuklarımızın eğitimlerini en iyi şekilde almaları için üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET