• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SADEF, FETÖ'DEN ALINAN İŞADAMININ MEKANINDA TOPLANTI YAPTI

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) FETÖ'den gözaltına alınan Simit Center'ın sahibi işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenledi.

24 Eylül 2016 Cumartesi 13:35
SADEF, FETÖ'den alınan işadamının mekanında toplantı yaptı

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da basın toplantısı yapması şaşkınlık yarattı.


SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, 9. Samsun Tanıtım Günleri ile ilgili düzenlediği basın toplantısı için FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'ı tercih etti.


FETÖ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartı ile yurt dışı çıkış yasağı getirilerek serbest bırakılan işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini açıklayan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen ve bu nedenle gözaltına alınan bir işadamının mekanında toplantı düzenlemesi şaşkınlık yarattı.


FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini duyuran SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın basın toplantısı için yaptığı yer tercihi dikkat çekerken toplantıda şunları dile getirdi.

 


"Bu tanıtım günlerindeki amacımız birlik ve beraberliğimizi tüm Türkiye’ye göstermek ve değerlerimizi tanıtmaktır. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın önderliğinde, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 17 ilçe belediyemizle birlikte bu programımızı gerçekleştireceğiz. 1.5 milyon katılımcı hedefliyoruz. Burada Samsun’un örf, adet, renkleri ve turizmi gibi değişik yöndeki özellikler tanıtılacak. Samsun’un değerleri olan Yıldıray Çınar, Neyzen Teyfik, Yaşar Doğu ve Ali Fuat Başgil’i de anacağız. SADEF herkese aynı uzaklıkta ve yakınlıktadır. Bütün siyasetçileri seviyoruz ve siyaset üstü bir kurumuz. Hiç kimsenin siyahına-beyazına karışmadan STK olarak yürümeye çalışıyoruz. Başbakanımızı davet ettik. Reisimizi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı alanımızda görmek istedik. Bununla ilgili çalışmayı Gençlik ve Spor Bakanımız yapıyor. Bakanımız, Cumhurbaşkanımızın katılmasıyla ilgili olarak ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Başbakanımız inşallah katılacak. Etkinlik 4 gün boyunca canlı yayınlanacak. Cuma günü resmi kurdelemiz kesilecek"

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da kırmızı etiketli asansörlerde düşüş sağlandı

Samsun'da kırmızı etiketli asansörlerde düşüş sağlandı Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, bina yöneticilerini asansörlerin yıllık periyodik kontrollerini zamanında yaptırmaları konusunda uyarırken, kırmızı etiketli asansörlerde büyük oranda düşüş sağlandığını söyledi.

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Havza, İlkadım, Bafra ve Terme ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı

Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı Samsun Tanıtım Günleri İstanbul'da açıldı! Her yıl geleneksel olarak organize edilen bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Samsun Tanıtım Günleri" İstanbul Maltepe Sahili Miting Alanı'nda açıldı. 

Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi

Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi Samsun Tanıtım Günleri Fuarı'nda Atakum'un standına yoğun ilgi! Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından organize edilen ve İstanbul Maltepe Miting Alanında açılışı gerçekleştirilen Samsun Tanıtım Günleri'ne Atakum Belediyesi standı damgasını vurdu.

KÖŞE YAZARLARI