• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SADEF, FETÖ'DEN ALINAN İŞADAMININ MEKANINDA TOPLANTI YAPTI

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) FETÖ'den gözaltına alınan Simit Center'ın sahibi işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenledi.

24 Eylül 2016 Cumartesi 13:35
SADEF, FETÖ'den alınan işadamının mekanında toplantı yaptı

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da basın toplantısı yapması şaşkınlık yarattı.


SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, 9. Samsun Tanıtım Günleri ile ilgili düzenlediği basın toplantısı için FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'ı tercih etti.


FETÖ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartı ile yurt dışı çıkış yasağı getirilerek serbest bırakılan işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini açıklayan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen ve bu nedenle gözaltına alınan bir işadamının mekanında toplantı düzenlemesi şaşkınlık yarattı.


FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini duyuran SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın basın toplantısı için yaptığı yer tercihi dikkat çekerken toplantıda şunları dile getirdi.

 


"Bu tanıtım günlerindeki amacımız birlik ve beraberliğimizi tüm Türkiye’ye göstermek ve değerlerimizi tanıtmaktır. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın önderliğinde, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 17 ilçe belediyemizle birlikte bu programımızı gerçekleştireceğiz. 1.5 milyon katılımcı hedefliyoruz. Burada Samsun’un örf, adet, renkleri ve turizmi gibi değişik yöndeki özellikler tanıtılacak. Samsun’un değerleri olan Yıldıray Çınar, Neyzen Teyfik, Yaşar Doğu ve Ali Fuat Başgil’i de anacağız. SADEF herkese aynı uzaklıkta ve yakınlıktadır. Bütün siyasetçileri seviyoruz ve siyaset üstü bir kurumuz. Hiç kimsenin siyahına-beyazına karışmadan STK olarak yürümeye çalışıyoruz. Başbakanımızı davet ettik. Reisimizi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı alanımızda görmek istedik. Bununla ilgili çalışmayı Gençlik ve Spor Bakanımız yapıyor. Bakanımız, Cumhurbaşkanımızın katılmasıyla ilgili olarak ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Başbakanımız inşallah katılacak. Etkinlik 4 gün boyunca canlı yayınlanacak. Cuma günü resmi kurdelemiz kesilecek"

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET