• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SADEF, FETÖ'DEN ALINAN İŞADAMININ MEKANINDA TOPLANTI YAPTI

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) FETÖ'den gözaltına alınan Simit Center'ın sahibi işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenledi.

24 Eylül 2016 Cumartesi 13:35
SADEF, FETÖ'den alınan işadamının mekanında toplantı yaptı

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da basın toplantısı yapması şaşkınlık yarattı.


SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, 9. Samsun Tanıtım Günleri ile ilgili düzenlediği basın toplantısı için FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'ı tercih etti.


FETÖ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartı ile yurt dışı çıkış yasağı getirilerek serbest bırakılan işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini açıklayan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen ve bu nedenle gözaltına alınan bir işadamının mekanında toplantı düzenlemesi şaşkınlık yarattı.


FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini duyuran SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın basın toplantısı için yaptığı yer tercihi dikkat çekerken toplantıda şunları dile getirdi.

 


"Bu tanıtım günlerindeki amacımız birlik ve beraberliğimizi tüm Türkiye’ye göstermek ve değerlerimizi tanıtmaktır. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın önderliğinde, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 17 ilçe belediyemizle birlikte bu programımızı gerçekleştireceğiz. 1.5 milyon katılımcı hedefliyoruz. Burada Samsun’un örf, adet, renkleri ve turizmi gibi değişik yöndeki özellikler tanıtılacak. Samsun’un değerleri olan Yıldıray Çınar, Neyzen Teyfik, Yaşar Doğu ve Ali Fuat Başgil’i de anacağız. SADEF herkese aynı uzaklıkta ve yakınlıktadır. Bütün siyasetçileri seviyoruz ve siyaset üstü bir kurumuz. Hiç kimsenin siyahına-beyazına karışmadan STK olarak yürümeye çalışıyoruz. Başbakanımızı davet ettik. Reisimizi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı alanımızda görmek istedik. Bununla ilgili çalışmayı Gençlik ve Spor Bakanımız yapıyor. Bakanımız, Cumhurbaşkanımızın katılmasıyla ilgili olarak ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Başbakanımız inşallah katılacak. Etkinlik 4 gün boyunca canlı yayınlanacak. Cuma günü resmi kurdelemiz kesilecek"

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı İlkadım, Canik, Atakum, Ayvacık ve Bafra ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun'da Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'nda fidan dikimi yapıldı

Samsun'da Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'nda fidan dikimi yapıldı Samsun'da Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'nda fidan dikimi yapıldı! Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce projelendirilen “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı”na ilçe protokolü ve öğrencilerin katılımı ile fidan dikim töreni yapıldı.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı! İslam'ın kadına değer veren bir din olduğu konuşulan panelde, İlk ve ortaçağ Avrupa'sında kadının değersiz bir eşya gibi görüldüğü ifade edildi.

KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi

KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi. KPSS sınavı olmadan memur alımı yapacak olan kamu kurum ve kuruşları belli oldu. 2017 yılında kamuya 60 bin personel alımı yapılacak. KPSS memur alımı yapan devlet kurumları hangileri..

KÖŞE YAZARLARI

ANKET