• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SADEF, FETÖ'DEN ALINAN İŞADAMININ MEKANINDA TOPLANTI YAPTI

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) FETÖ'den gözaltına alınan Simit Center'ın sahibi işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenledi.

24 Eylül 2016 Cumartesi 13:35
SADEF, FETÖ'den alınan işadamının mekanında toplantı yaptı

Samsun Dernekler Federasyonu(SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da basın toplantısı yapması şaşkınlık yarattı.


SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, 9. Samsun Tanıtım Günleri ile ilgili düzenlediği basın toplantısı için FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'ı tercih etti.


FETÖ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartı ile yurt dışı çıkış yasağı getirilerek serbest bırakılan işadamı Ahmet Çakır'ın mekanında basın toplantısı düzenleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini açıklayan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen ve bu nedenle gözaltına alınan bir işadamının mekanında toplantı düzenlemesi şaşkınlık yarattı.


FETÖ operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ahmet Çakır'ın sahibi olduğu Simit Center'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı 9. Samsun Tanıtım Günlerine davet ettiklerini duyuran SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş'ın basın toplantısı için yaptığı yer tercihi dikkat çekerken toplantıda şunları dile getirdi.

 


"Bu tanıtım günlerindeki amacımız birlik ve beraberliğimizi tüm Türkiye’ye göstermek ve değerlerimizi tanıtmaktır. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın önderliğinde, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 17 ilçe belediyemizle birlikte bu programımızı gerçekleştireceğiz. 1.5 milyon katılımcı hedefliyoruz. Burada Samsun’un örf, adet, renkleri ve turizmi gibi değişik yöndeki özellikler tanıtılacak. Samsun’un değerleri olan Yıldıray Çınar, Neyzen Teyfik, Yaşar Doğu ve Ali Fuat Başgil’i de anacağız. SADEF herkese aynı uzaklıkta ve yakınlıktadır. Bütün siyasetçileri seviyoruz ve siyaset üstü bir kurumuz. Hiç kimsenin siyahına-beyazına karışmadan STK olarak yürümeye çalışıyoruz. Başbakanımızı davet ettik. Reisimizi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı alanımızda görmek istedik. Bununla ilgili çalışmayı Gençlik ve Spor Bakanımız yapıyor. Bakanımız, Cumhurbaşkanımızın katılmasıyla ilgili olarak ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Başbakanımız inşallah katılacak. Etkinlik 4 gün boyunca canlı yayınlanacak. Cuma günü resmi kurdelemiz kesilecek"

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi

SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi.Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu(SAMDEF) Genel Başkanlığına yeniden Metin Şenel seçildi.

Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar

Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar. Regaip Kandilinde yapılması gereken ibadetler. En güzel Regaip Kandili mesajları. Regaip Kandili duası, hacet namazı nasıl kılınır, tesbih namazı nasıl kılınır. Regaip Kandili gecesinde edilecek dualar haberimizde..

İlkadım Belediyesi'nden örnek proje: Öğrenciler fidan dikti

İlkadım Belediyesi'nden örnek proje: Öğrenciler fidan dikti İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyinin beraber düzenlediği 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Kışla Yaşar Doğu ilkokulunun öğrencileri ile birlikte Okul çevresine fidan dikti.

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ve Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünde eğitim – öğretim görmekte olan öğrenci üyelere yönelik “Torna İle Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET