• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'A GELEN ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ'YE MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU'NDAN TEPKİ

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, Samsun'a gelen ABD Ankara Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie A. Oldani'ye tepki gösterdi.

29 Eylül 2016 Perşembe 13:07
Samsun'a gelen ABD'li diplomat Natalie Oldani'ye Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'ndan tepki

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, bugün Samsun'a gelerek siyasi parti liderlerinden randevu talep eden ABD Ankara Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie A. Oldani'ye sert bir dille tepki gösterdi.

 

Genel Başkan Ahmet Kabadayı yaptığı açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) okyanus ötesinden gelip 90’lı yılların başında Kuzey Irak’tan başlayıp Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmesinden, bunun eninde sonunda Türkiye’ye ulaşması endişesi içerisinde Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'nu kurduk. Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiyemizin sınırlarını en iyi şekilde koruyorlar, iyi bir yoldalar ve hükümeti destekliyoruz. Çünkü ülkemizin bekası söz konusu" dedi.

 

CHP'YE KINAMA MHP'YE TEŞEKKÜR

ABD'nin son amacının Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek olduğunu belirten Kabadayı yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Ülkemizi yönetecek siyasi irade halk tarafından tayin edilmiştir. Kendilerini dünyanın jandarması olarak gören alçak Amerikalılar haddini bilmeli. ABD'li diplomatın randevu talebini reddeden MHP'yi ve bu alçakları ret eden herkese teşekkür ederim. CHP Samsun İl Başkanı'nı ise şiddetle kınıyorum. Amerikalı diplomatın benim ülkemde ve bölgemde hiç bir oluşum yapsamasına asla tahammülümüz olmaz"


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET