• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'A GELEN ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ'YE MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU'NDAN TEPKİ

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, Samsun'a gelen ABD Ankara Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie A. Oldani'ye tepki gösterdi.

29 Eylül 2016 Perşembe 13:07
Samsun'a gelen ABD'li diplomat Natalie Oldani'ye Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'ndan tepki

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, bugün Samsun'a gelerek siyasi parti liderlerinden randevu talep eden ABD Ankara Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie A. Oldani'ye sert bir dille tepki gösterdi.

 

Genel Başkan Ahmet Kabadayı yaptığı açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) okyanus ötesinden gelip 90’lı yılların başında Kuzey Irak’tan başlayıp Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmesinden, bunun eninde sonunda Türkiye’ye ulaşması endişesi içerisinde Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'nu kurduk. Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiyemizin sınırlarını en iyi şekilde koruyorlar, iyi bir yoldalar ve hükümeti destekliyoruz. Çünkü ülkemizin bekası söz konusu" dedi.

 

CHP'YE KINAMA MHP'YE TEŞEKKÜR

ABD'nin son amacının Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek olduğunu belirten Kabadayı yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Ülkemizi yönetecek siyasi irade halk tarafından tayin edilmiştir. Kendilerini dünyanın jandarması olarak gören alçak Amerikalılar haddini bilmeli. ABD'li diplomatın randevu talebini reddeden MHP'yi ve bu alçakları ret eden herkese teşekkür ederim. CHP Samsun İl Başkanı'nı ise şiddetle kınıyorum. Amerikalı diplomatın benim ülkemde ve bölgemde hiç bir oluşum yapsamasına asla tahammülümüz olmaz"


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsunlu başsavcı Harun Kodalak Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına görevlendirildi

Samsunlu başsavcı Harun Kodalak Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına görevlendirildi Samsunlu başsavcı Harun Kodalak Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına görevlendirildi. Samsun doğumlu Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, HSYK tarafından yayınlanan Adli Yargı Kararnamesi ile Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevine atandı.

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde incelemelerde bulundu

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde incelemelerde bulundu Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde incelemelerde bulundu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu. 

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'ten Başkan Sarıcaoğlu'na ziyaret

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'ten Başkan Sarıcaoğlu'na ziyaret Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'ten Başkan Sarıcaoğlu'na ziyaret. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan 20 Ocak mesajı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan 20 Ocak mesajı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan 20 Ocak mesajı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsunspor'un 20 Ocak 1989'da geçirdiği ve Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ile Asım Özkan'ın hayatını kaybettiği kazanın yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak, o gün yaşanan acının hala yürekleri sızlattığını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET