• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'A GELEN ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ'YE MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU'NDAN TEPKİ

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, Samsun'a gelen ABD Ankara Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie A. Oldani'ye tepki gösterdi.

29 Eylül 2016 Perşembe 13:07
Samsun'a gelen ABD'li diplomat Natalie Oldani'ye Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'ndan tepki

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, bugün Samsun'a gelerek siyasi parti liderlerinden randevu talep eden ABD Ankara Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie A. Oldani'ye sert bir dille tepki gösterdi.

 

Genel Başkan Ahmet Kabadayı yaptığı açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) okyanus ötesinden gelip 90’lı yılların başında Kuzey Irak’tan başlayıp Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmesinden, bunun eninde sonunda Türkiye’ye ulaşması endişesi içerisinde Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'nu kurduk. Fırat Kalkanı operasyonu ile Türkiyemizin sınırlarını en iyi şekilde koruyorlar, iyi bir yoldalar ve hükümeti destekliyoruz. Çünkü ülkemizin bekası söz konusu" dedi.

 

CHP'YE KINAMA MHP'YE TEŞEKKÜR

ABD'nin son amacının Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek olduğunu belirten Kabadayı yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Ülkemizi yönetecek siyasi irade halk tarafından tayin edilmiştir. Kendilerini dünyanın jandarması olarak gören alçak Amerikalılar haddini bilmeli. ABD'li diplomatın randevu talebini reddeden MHP'yi ve bu alçakları ret eden herkese teşekkür ederim. CHP Samsun İl Başkanı'nı ise şiddetle kınıyorum. Amerikalı diplomatın benim ülkemde ve bölgemde hiç bir oluşum yapsamasına asla tahammülümüz olmaz"


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e tebrik ziyaretleri devam ediyor

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e tebrik ziyaretleri devam ediyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e tebrik ziyaretinde bulundu.

Samsun Terme'de Soya Yetiştiriciliği Hasat Tarla Günü etkinliği yapıldı

Samsun Terme'de Soya Yetiştiriciliği Hasat Tarla Günü etkinliği yapıldı Samsun'un Terme ilçesinde Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Programı (ÇATAK) kapsamında Soya Yetiştiriciliği Hasat Tarla Günü etkinliği yapıldı.

Samsun'da Yozgatlı 40 şehit ailesi ağırlandı

Samsun'da Yozgatlı 40 şehit ailesi ağırlandı Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Ayvacık Kaymakamlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği "Bir Ölür Bin Doğarız" projesi kapsamında Yozgatlı 40 şehit ailesi Samsun’da ağırlandı.

Samsun Bafra'da Tütün Yorgunu Çocuklar projesinin kapanış toplantısı yapıldı

Samsun Bafra'da Tütün Yorgunu Çocuklar projesinin kapanış toplantısı yapıldı Samsun’un Bafra ilçesinde 172 bin euroluk Tütün Yorgunu Çocuklar projesinin kapanış toplantısı Bafra Öğretmenevi’nde yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI