• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 15 TEMMUZ SONRASI 17 KAMU KURUMU VEKİL MÜDÜRLERLE YÖNETİLİYOR

Samsun'da 15 Temmuz sonrası 17 kamu kurumu vekil müdürlerle yönetiliyor. Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamu kurumlarında başlatılan FETÖ temizliğinin ardından 17 kamu kurumu vekil müdürle yönetilmeye başlandı.

04 Kasım 2016 Cuma 13:15
Samsun'da 15 Temmuz sonrası 17 kamu kurumu vekil müdürlerle yönetiliyor

Samsun'da 15 Temmuz sonrası 17 kamu kurumu vekil müdürlerle yönetiliyor. Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamu kurumlarında başlatılan FETÖ temizliğinin ardından 17 kamu kurumu vekil müdürle yönetilmeye başlandı. 

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan temizlik operasyonları sonrasında Samsun'da 17 kamu kurumu, vekil müdürlerle yönetiliyor.


 

Devlette 'vekalet' dönemi

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan temizlik operasyonları sonrasında Samsun'da 17 kamu kurumu, vekil müdürlerle yönetiliyor. 


OMÜ'de de dekanlıkların tamamı halen vekil yöneticilere teslim. 4 vali yardımcılığı ve 2 kaymakamlık kadrosu ile Basın Enformasyon İl Müdürlüğü'nün müdürlük kadrosu da tamamen boş durumda

 

Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in haberine göre Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden alınan ve tutuklanan 2 vali yardımcısı, 2 kaymakamlık kadrosunun yanı sıra, kamudaki birçok il müdürlüğünde 'vekaletle yönetim' dönemi başladı. Daha önce atandıkları halde asalaten atanamayan il müdürleriyle birlikte Samsun'da vekil müdürle yönetilen kurum sayısı 17'ye ulaşmış durumda. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde de tüm dekanlıklar, dekan vekillerle yönetiliyor.

 

4 VALİ YARDIMCISI KADROSU BOŞ

 

Samsun Valiliği'nin protokol listesine göre; FETÖ/PDY ile ilişkili oldukları gerekçesiyle Vali Yardımcıları Mehmet Ali Yıldırım ve Metin Borazan ihraç edilmişti. Bu nedenle iki vali yardımcılığı kadrosu boş durumda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yapacağı atamayı bekliyor. Samsun Valiliği'nde ayrıca Faruk Necmi Kurt ve Osman Nuri Çobanoğlu'nun emekliye ayrılmasının ardından da atama bekleyen vali yardımcılığı kadrosu 4'e çıktı. Samsun Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı da Haluk Şimşek'in vekaletinde bulunuyor.

 

3 KAYMAKAMLIĞA VEKİL ATANDI

FETÖ soruştrmaları nedeniyle Terme Kaymakamı İlyas Gün ile Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak'ın ihraç edilmesi nedeniyle bu kaymakamlıklar da vekaletle yönetilmeye başlandı. Halen Terme Kaymakamlığı'na Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Salıpazarı Kaymakamlığına ise Can Kazım Kuruca vekalet ediyor. Yine emekli olan Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ın yerine vekaleten Hacı İbrahim Türkoğlu bu görevi sürdürüyor.

 

OMÜ’DE DEKANLARIN TAMAMI VEKİL

 

Samsun'da vekaletle yönetimin en fazla olduğu kurumların başında ise Ondokuzmayıs Üniversitesi geliyor. 15 Temmuz sonrası tüm dekanların istifalarının istenmesi üzerine OMÜ'deki dekanlıklar vekil dekanlar tarafından yönetilmeye başlandı. Eğitim Fakültesi'nden Tıp Fakültesi'ne, Mühendislik Fakültesi'nden İlahiyat'a, Ziraat Fakültesi'nden Veterinerliğe, Hukuk Fakültesi'nden Ziraat Fakültesi'ne kadar OMÜ'nün bütün dekanlıkları vekal dekanlara teslim edilmiş durumda. OMÜ'deki FETÖ temizliğinin tamamlanmasının ardından bu dekanlıklara Rektör Prof.Dr Sait Bilgiç tarafından asil atamaların yapılması bekleniyor.

 

BASIN ENFORMASYON’DA HİÇ MÜDÜR YOK

 

FETÖ soruşturmaları nedeniyle Samsun'da vekaletle yönetilen kamu kurumu sayısı ise 17'ye ulaşmış durumda. Hatta Tahsin Bayar'ın FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edilmesinin ardından Basın Enformasyon İl Müdürlüğü tamamen boşaldı. Bu müdürlükte vekil atama dahi henüz yapılamadı.

 

17 MÜDÜRLÜK VEKİLLERE TESLİM

Samsun’da vekil müdürlerle yönetilen kamu kurumu sayısı ise daha önce asil müdür atamaları yapılmayan müdürlüklerin yanı sıra, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden alınan müdürlerin yerine getirilen vekil müdürler ile birlikte toplamda 17’ye ulaşmış durumda. Samsun'da halen Vakıflar Bölge Müdürlüğü, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü -Ticaret İl Müdürlüğü, Gümrük Bakanlığı Samsun Tasfiye İşletme Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, TÜİK Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü, Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme 9. Bölge Müdürlüğü ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüğü, Gıda, Hayvancılık ve Tarım İl Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğü de vekil müdürler tarafından yönetiliyor.

 

SAĞLIK’TA ATAMA BEKLENTİSİ

Samsun'da FETÖ soruşturmalarının en fazla olduğu kurum olan Sağlık İl Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği de halen vekaletle yönetilen kamu kurumların başında yer alıyor. KHB Genel Sekreteri Mehmet Dursun Mehel'in FETÖ kapsamında gözaltına alınmasının ardından bu kurumun genel sekreterliğine vekaleten Uzm. Dr. Mehmet Çelebi atanmıştı. FETÖ'den ihraç edilen İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal'dan boşalan koltuğa ise İl Müdür Yardımcısı Yusuf Güney atandı.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Metro Turizm'den flaş açıklama: Muavin hamile kadını tekme tokat dövdü mü?

Metro Turizm'den flaş açıklama: Muavin hamile kadını tekme tokat dövdü mü? Metro Turizm'den flaş açıklama: Muavin hamile kadını tekme tokat dövdü mü? Metro Turizm'den yapılan açıklamada, “Metro Turizm Muavini Hamile Kadını Tekme Tokat Dövdü” haberlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Sadık Aydın Samsun PEDER’in yeni başkanı oldu

Sadık Aydın Samsun PEDER’in yeni başkanı oldu Sadık Aydın Samsun PEDER’in yeni başkanı oldu. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği (PEDER) Samsun Şubesi'nin yeni başkanı emekli polis memuru Sadık Aydın oldu.

İlkadım İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne Fevzi Çalışıcı getirildi

İlkadım İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne Fevzi Çalışıcı getirildi İlkadım İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne Fevzi Çalışıcı getirildi. İlkadım İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevine atanan Ziraat Mühendisi Fevzi Çalışıcı, hedefinin çıtayı daha yukarılara çıkarmak olduğunu söyledi. 

Osman Genç: Değerlerimizi bilen bir gençlik hedefliyoruz

Osman Genç: Değerlerimizi bilen bir gençlik hedefliyoruz Osman Genç: Değerlerimizi bilen bir gençlik hedefliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Hayatın her alanında çocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi öğretmenin, benimsetmenin çabası içindeyiz. Hedefimiz, değerlerini bilen bir gençlik" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET