• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 2 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 1061 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 413 KİŞİ TUTUKLANDI

Samsun Valiliği  tarafından yapılan bilgilendirmede 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 994 kişi memuriyetten çıkarıldı, bin 61 kişi gözaltına alındı, 413 kişi tutuklandı.

03 Eylül 2016 Cumartesi 10:57
Samsun'da 2 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 1061 kişi gözaltına alındı 413 kişi tutuklandı

Samsun Valiliği kamu kurumlarında yürütülen FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 2 Eylül 2016 Cuma günü günü itibari ile görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan ve tutuklananların sayısı ile ilgili sor rakamları yayınladı.


 
Samsun Valiliği  tarafından yapılan bilgilendirmede 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 994 kişi memuriyetten çıkarıldı, bin 61 kişi gözaltına alındı, 413 kişi tutuklandı.


 
Samsun'da kamu kurumlarına yönelik yürütülen FETÖ/PYD darbe soruşturmasında en fazla görevden uzaklaştırma ise Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde 136 kişi görevden uzaklaştırılırken, aynı kurumda 344 personel gözaltına alındı, 96 kişi ise tutuklandı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturmasında 215 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 32 kişi ise serbest kaldı. 776 kişi ise memuriyetten çıkartıldı. 


 
Samsun Valiliğinin 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile yayınladığı son bilgilere göre Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde ise 147 personel görevden uzaklaştırıldı, 145 personel gözaltına alındı, 105 personel ise tutuklanırken, 34 kişi adli kontrol şartı ile serbest kalırken, 28 kişi ise memuriyetten çıkartıldı. 


 
Samsun Kamu Hastaneleri  Birliği Genel Sekreterliğinde FETÖ soruşturmasında 56 kişi görevden uzaklaştırılırken, 46 kişi gözaltına alındı, 2 kişi ise tutuklandı. Samsun'da belediyelerde ise 34 personel görevden uzaklaştırılırken, 2 belediye çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı. 


 
İşta Samsun Valiliği tarafından 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile kamu kurumlarında görevden uzaklaştırma, gözaltına alınma ve tutuklananların sayısı ile ilgili son bilgiler.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Veziköprü, 19 Mayıs, Terme, İlkadım ve Asarcık ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun'da üniversite ve lise öğrencilerini bir araya getiren proje sona erdi

Samsun'da üniversite ve lise öğrencilerini bir araya getiren proje sona erdi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öncülüğünde yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Gerçek Yaşam Uygulamaları ile Bilimin Renkli Dünyası” projesi düzenlenen törenle sona erdi.

Samsun'un Kavak ilçesinde mahalle toplantıları

Samsun'un Kavak ilçesinde mahalle toplantıları Kavak Belediyesi tarafından ilçe genelinde yapılan istişare ve değerlendirme toplantıları aralıksız devam ediyor.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin: Cumhuriyetimizi coşkuyla kutlayacağız

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin: Cumhuriyetimizi coşkuyla kutlayacağız Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra’da yapılacak olan Cumhuriyet Bayramı kutlama programı hakkında bilgi verdi.

KÖŞE YAZARLARI