• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 2 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 1061 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 413 KİŞİ TUTUKLANDI

Samsun Valiliği  tarafından yapılan bilgilendirmede 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 994 kişi memuriyetten çıkarıldı, bin 61 kişi gözaltına alındı, 413 kişi tutuklandı.

03 Eylül 2016 Cumartesi 10:57
Samsun'da 2 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 1061 kişi gözaltına alındı 413 kişi tutuklandı

Samsun Valiliği kamu kurumlarında yürütülen FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 2 Eylül 2016 Cuma günü günü itibari ile görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan ve tutuklananların sayısı ile ilgili sor rakamları yayınladı.


 
Samsun Valiliği  tarafından yapılan bilgilendirmede 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 994 kişi memuriyetten çıkarıldı, bin 61 kişi gözaltına alındı, 413 kişi tutuklandı.


 
Samsun'da kamu kurumlarına yönelik yürütülen FETÖ/PYD darbe soruşturmasında en fazla görevden uzaklaştırma ise Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde 136 kişi görevden uzaklaştırılırken, aynı kurumda 344 personel gözaltına alındı, 96 kişi ise tutuklandı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturmasında 215 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 32 kişi ise serbest kaldı. 776 kişi ise memuriyetten çıkartıldı. 


 
Samsun Valiliğinin 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile yayınladığı son bilgilere göre Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde ise 147 personel görevden uzaklaştırıldı, 145 personel gözaltına alındı, 105 personel ise tutuklanırken, 34 kişi adli kontrol şartı ile serbest kalırken, 28 kişi ise memuriyetten çıkartıldı. 


 
Samsun Kamu Hastaneleri  Birliği Genel Sekreterliğinde FETÖ soruşturmasında 56 kişi görevden uzaklaştırılırken, 46 kişi gözaltına alındı, 2 kişi ise tutuklandı. Samsun'da belediyelerde ise 34 personel görevden uzaklaştırılırken, 2 belediye çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı. 


 
İşta Samsun Valiliği tarafından 2 Eylül 2016 Cuma günü itibari ile kamu kurumlarında görevden uzaklaştırma, gözaltına alınma ve tutuklananların sayısı ile ilgili son bilgiler.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti. Spectral isimli filmde Recep Tayyip Erdoğan görüntüsü mü var. Spectral filminde duman içerisinden çıkan görüntünün Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edildi.

Samsun'un Canik ilçesinde yatırım yağmuru

Samsun'un Canik ilçesinde yatırım yağmuru Kırsal bölgelere yatırımlarla topyekün gelişimi amaçlayan Canik Belediyesi, Düvecik'te önceki gün temeli atılan 1.3 milyon liralık iki yatırımın ardından Kozlu'da da bir açılışa imza attı.

Samsun'da yapılan Canik Yerel Ekonomi Platformu örnek gösterildi

Samsun'da yapılan Canik Yerel Ekonomi Platformu örnek gösterildi İstanbul'da düzenlenen 2. Uluslararası Yerel Kalkınma ve Finans Kongresi'ne Canik damgasını vurdu. Samsun Yerel Ekonomi Kalkınma Platformu ve Ekonomi Çalıştayı örnek gösterilen Canik Belediyesi adına kongreye davetli olarak katılan Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın, "Şehir ve Ekonomi" konulu sunumu beğeni kazandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET