• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 500'E YAKIN KORSAN TAŞIMACI VAR

Samsun'da 500'e yakın korsan taşımacı var! Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, korsan taşımacı sayısının 500'lere ulaştığını belirterek, duruma isyan etti.

22 Eylül 2016 Perşembe 10:35
Samsun'da 500'e yakın korsan taşımacı var

Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, korsan taşımacı sayısının 500’lere ulaştığını belirterek, duruma isyan etti. Binay, “Korsanla ilgili hiçbir çalışma yok. Yetkililerin yapması gerektiği şeyi biz yapıyoruz, korsanların önüne çıkıyoruz. Artık üyelerimi zor tutacak hale geldim” dedi

 

Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, yeni eğitim-öğretim döneminde de korsan taşımacılık sorununun ayyuka çıktığını belirterek, yetkilileri göreve çağırdı. Korsan taşımacı sayısının Samsun’da her geçen gün artığını aktaran Binay, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde yaklaşık 300 korsanla uğraştıklarını, ancak bu sayının şimdi 500’lere ulaştığını kaydetti. Binay, “Okullar 3 gün önce açıldı buna rağmen denetimler çok zayıf. Korsan araçlar denetlenmezken, bizim C plakalı araçlarımız denetleniyor. Korsan araçlar rahatlıkla dolaşıyor. Bizim bin 221 üyemiz var, her bir üyemiz korsan taşımacılıktan dolayı büyük mağduriyet yaşıyor" dedi.

 

2016 yılının ocak ayına kadar uygulanan Trafik Ceza Kanunu'nun EK 2-3 maddesinin Samsun’da artık uygulanmadığını ifade eden Başkan Binay, bu sorun yüzünden her gün adliyede olduklarını söyledi. Binay, “Samsun başka bir eyalet, korsan noktasında hiçbir çalışma yok. Yetkililerin yapması gerektiği şeyi biz yapıyoruz, korsanların önüne çıkıyoruz. Bizim görevimiz yol kesmek değil. Artık ben üyelerimi zor tutacak hale geldim. Bu insanlar 12 çeşit vergi veriyor, insanlar işin içinden çıkamaz hale geldi. Tarife çıkarıyoruz, tarifeye de uyamıyoruz. Müşteriyi kaçırmamak için ücretler de indirim yapılıyor. Ama korsan taşımada bu gibi indirimler yok, kara bir düzen var” diye konuştu.BÜYÜKŞEHİR ZAYIF KALIYOR 
Sorunun çözümünün aslında kolay olduğunu belirten Başkan Binay, şunları söyledi: “Bu sorunun çözülmesi için trafiğin tam işlek olduğu saatlerde ekipler denetim yapmalı. Tekkeköy ilçesinin bir girişi var, burada denetim yapılmalı. Bu noktada 125 korsan araba var. Denetim yapılırsa bu sorun bir haftada çözülür. Ayrıca burada Samsun Büyükşehir Belediyesi ve UKOME’ye de büyük görev düşüyor. 2015 Nisan ayında UKOME’de ‘zabıtalar da meydanlara inip denetimlerini sıklaştıracak’ yönünde karar çıktı. Aslında burada Büyükşehir Belediyesi de zayıf kalıyor. Bazı işlerde Samsun pilot il seçiliyor ama bu gibi durumlarda hiçbir denetim yapılmıyor.”

 

 

Zeynep Irmak ÖCAL

Kaynak: Haber Gazetesi

Shov yapma başkan

Cesur Ertan
22 Eylül 2016 Perşembe 21:29

Bırak bu işleri başkan at izi it izine karıştı. sen neyin başkanısın. kendi esnafını polise şikayet eden adamsın. ne çabuk unuttun. hangi boştaki c plakalı esnaf arkadaşa iş buldun? 100 liraya öğrenci bulamıyoruz. özel okul servisleri geçen yıl 220 liraya öğrenci taşıyordu. neden vatandaşın hakkını aramadın. bile bile vatandaşı kazıklatıyorsun. C plakalı hangi esnaf para kazanıyor. 3 tane şirket var kanarya dede kanboz atalı parayı vuran bunlar. gerisi nal topluyor. Erkeksen okullara şrket ****

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu. Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlediği Mühendis Yetkilendirme Kurslarına “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam ediyor. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET