• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA AHŞAP PALETLER BU KURSTA DEKORATİF EV EŞYASINA DÖNÜŞÜYOR

Samsun'da ahşap paletler bu kursta dekoratif ev eşyasına dönüşüyor. Samsun'da İlkadım Belediyesi bünyesinde başlatılan Ahşap Paletten Mobilya Üretimi Kursunda atıl inşaat paletleri dekoratif ev eşyasına dönüştürülüyor.

27 Nisan 2017 Perşembe 21:05
Samsun'da ahşap paletler bu kursta dekoratif ev eşyasına dönüşüyor

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ahşap Paletten Mobilya Üretimi Kursunda atıl inşaat paletleri kursiyerlerin ellerinde adeta sanat eserlerine dönüşüyor.

 

Bir işe yaramayacağı düşünülen atıl inşaat paletleri,  İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde açılan Ahşap Paletten Mobilya Üretimi Kursu'nda dekoratif ev eşyasına dönüşüyor.


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un geri dönüşüme verdiği önemin bir ürünü olarak görülen kursa ilgi ise  büyük. 


Kursta, atıl durumdaki ahşap paletler oldukça şık ve kullanışlı mobilyalara dönüşüyor. Her türlü kullanım alanı için ergonomik mobilyalara dönüşen ahşap paletler görünümünün yanında maliyet olarak da oldukça büyük avantajlar sağlıyor. Kursiyerler için hem güzel bir hobi, hem de ekonomik olarak kazanç sağlayan çalışmalar görünümü kadar geri dönüşüme sağladığı fayda ile de beğeni topluyor.

 


İlkadım Belediyesi olarak kültür merkezlerimizde 3 bini aşkın kursiyerimize 100'ün üzerinde çok değişik branşlarda kurslar vererek ekonomik ve sosyal kazançların önünü açtıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Özellikle kadınlar ve gençler için düzenlediğimiz kurslar arasında paletten mobilya üretiminin bizim için özel bir yeri var. Bu kurs hem bireysel olarak kursiyerlerimize değer kazandırırken hem de atıl durumdaki malzemelerin kullanılmasıyla geri dönüşüme büyük kazanç sağlıyor. Ortaya çıkan ürünler görsel olarak oldukça güzel ve estetik. İlkadım Belediyesi olarak böylesi anlamlı projelere her zaman destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI